Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

30-01-2018 21:45:00

Rząd wycofuje się z dwóch projektów dla emerytów

INFO: Nie będzie wypłaty 10 tys. zł za dwa lata dłuższej pracy, a także 500 zł dla najuboższych emerytów - donosi fakt.pl.

 

P. Leszek Skiba, wiceminister finansów, był pytany o to, czy rząd planuje jakieś zachęty dla Polaków, by opłacało im się dłużej pracować np. wypłaty 10 tys. zł. 

- Najważniejszą zachętą jest to, że każdy rok pracy to wyższa emerytura. Wynika to z corocznej waloryzacji składek uzbieranych na koncie w ZUS, która przekroczyła 6%, czyli więcej niż waloryzacja emerytury już wypłacanej - odpowiedział. - W tej chwili także opłaca się zostawać na rynku pracy: rosną wynagrodzenia, bo brakuje rąk do pracy. Należy jednak obserwować, jak rynek dostosowuje się do obecnych warunków i zastanowić się, czy dodatkowe zachęty na pewno są konieczne - dodał.

Z kolei p. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, wyjaśniał, czy wzrosną minimalne emerytury. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy będzie 500+ dla emerytów.

- W ubiegłym roku ustawowa waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych została uzupełniona o operację bezprecedensowego podwyższenia kwot najniższych świadczeń o 13% w przypadku emerytur i rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz o 11% w przypadku rent z tytułu częściowej niezdolności do pracy - wskazał.

Zapewnił, że wskaźnik waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych, która zostanie przeprowadzona 1 marca 2018 r. będzie dużo wyższy aniżeli w ubiegłym roku.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


 • Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturę:X

  Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business...
 • Co się mówi motłochowi.Czego nie należy robić, chcąc odnieść sukces.

  Jak podaje onet Tusk pyta na kongresie: w co uwierzyliśmy? - Chcę zacząć ten kongres od pewnego wydarzenia bez którego nie obchodzilibyśmy dzisiaj wielu ważnych rocznic. Dokładnie 30 lat temu...
 • Chcą podnieść VAT!

  Na tej stroni piszą o możliwej podwyżce VAT: http://podatki.onet.pl/1983056,1,0,wiadomosci.html Nie dajmy się i piszmy jak najwięcej, że UPR nie będzie prabować obywateli.
 • Odpowiedzi 6.

  Pytanie 1. Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie? Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu...
 • Jak spłacić emerytów i rencistów?

  Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również