Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-07-2018 11:00:00

Rząd przebuduje swoje strony internetowe

FUTURO: Strony internetowe urzędów i instytucji publicznych będą musiały być dostępne dla niepełnosprawnych - informuje businessinsider.com.pl.

 

Do końca 2020 r. strony internetowe instytucji publicznych muszą być dostępne dla osób niepełnosprawnych, w tym osób niedowidzących, niesłyszących czy niesprawnych ruchowo. Obowiązek dostosowania swoich stron internetowych będą miały m.in. urzędy gmin, biblioteki, szkoły, ośrodki zdrowia. Instytucje, które tego nie zrobią, mogą zapłacić do 10 tys. zł kary.

- Chodzi o to, żeby wszyscy mogli czytać ustawy, informacje, żeby wiedzieli, co się dzieje w ich okolicy i mogli korzystać z usług, jakie oferują np. samorządy - tłumaczył minister cyfryzacji JE Marek Zagórski.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-07-2018 11:23:07 | odpowiedz
    NIEPELNOSPRAWNI NIE MAJA W KOMPUTERACH OPROGRAMOWANIA UMOZIWIAJACEGO PRZEGLADANIE NORMALNYCH STRON ? KASKA JEST DO PRZEWALENIA...

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Przywalą podatek za mieszkanie za darmo?

    Włos się jeży na głowie! Mieszkasz za darmo? Musisz zapłacić za to podatek!!! Rany boskie! Za...
  • Mawashi - Finanse

    Mawashi Po co prywatne banki mialyby emitowac np. papierowa walute,uwazam iz nie wyjdzie ona z obiegu gdyz zapewnia poczucie bezpieczenstwa i braku kontroli,kiedy placimy mozemy byc...
  • Nowa międzynarodówka

    Do tej pory różnej maści lewicowcy kradli (lub przynajmniej takie zachowania propagowali) po hasłami równości, sprawiedliwości "społecznej" etc. Generalnie nigdy nigdzie nie chwalili się tym, że...
  • Przyszłość UPR, JKM

    Luźne przemyślenia na temat strategii i pozycjonowania (zabrzmialo marketingowo :)) UPRu i samego JKM. Zalozenie glowne: Lud jest glupi. Lud jest prosty. Ale to lud decyduje. Taka wada...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Poważny konflikt o 500 plus | 14-11-2018 06:15:00

    INFO: Samotni rodzice, by dostać 500 plus na drugie i kolejne dziecko, muszą mieć zasądzone alimenty, mimo że taka pomoc jest ustawowo gwarantowana wszystkim rodzinom, w których pojawił się drugi lub kolejny potomek - pisze gazetaprawna.pl.

  • Szef KNF podał się do dymisji | 13-11-2018 20:15:00

    INFO: P. Marek Chrzanowski, szef KNF, podał się do dymisji, a premier ją przyjął - podaje portal bankier.pl.

  • Sejm za dopłacaniem do likwidacji górnictwa | 13-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej wydłużającą czas jej obowiązywania o pięć lat, do końca 2023 r. - informuje interia.pl.

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.