Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-07-2018 11:00:00

Rząd przebuduje swoje strony internetowe

FUTURO: Strony internetowe urzędów i instytucji publicznych będą musiały być dostępne dla niepełnosprawnych - informuje businessinsider.com.pl.

 

Do końca 2020 r. strony internetowe instytucji publicznych muszą być dostępne dla osób niepełnosprawnych, w tym osób niedowidzących, niesłyszących czy niesprawnych ruchowo. Obowiązek dostosowania swoich stron internetowych będą miały m.in. urzędy gmin, biblioteki, szkoły, ośrodki zdrowia. Instytucje, które tego nie zrobią, mogą zapłacić do 10 tys. zł kary.

- Chodzi o to, żeby wszyscy mogli czytać ustawy, informacje, żeby wiedzieli, co się dzieje w ich okolicy i mogli korzystać z usług, jakie oferują np. samorządy - tłumaczył minister cyfryzacji JE Marek Zagórski.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-07-2018 11:23:07 | odpowiedz
    NIEPELNOSPRAWNI NIE MAJA W KOMPUTERACH OPROGRAMOWANIA UMOZIWIAJACEGO PRZEGLADANIE NORMALNYCH STRON ? KASKA JEST DO PRZEWALENIA...

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Przywalą podatek za mieszkanie za darmo?

    Włos się jeży na głowie! Mieszkasz za darmo? Musisz zapłacić za to podatek!!! Rany boskie! Za...
  • Mawashi - Finanse

    Mawashi Po co prywatne banki mialyby emitowac np. papierowa walute,uwazam iz nie wyjdzie ona z obiegu gdyz zapewnia poczucie bezpieczenstwa i braku kontroli,kiedy placimy mozemy byc...
  • Nowa międzynarodówka

    Do tej pory różnej maści lewicowcy kradli (lub przynajmniej takie zachowania propagowali) po hasłami równości, sprawiedliwości "społecznej" etc. Generalnie nigdy nigdzie nie chwalili się tym, że...
  • Przyszłość UPR, JKM

    Luźne przemyślenia na temat strategii i pozycjonowania (zabrzmialo marketingowo :)) UPRu i samego JKM. Zalozenie glowne: Lud jest glupi. Lud jest prosty. Ale to lud decyduje. Taka wada...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.

  • PiS tworzy kodeks wyborczy pod siebie | 19-07-2018 21:45:00

    INFO: PiS tworzy kodeks wyborczy, który spowoduje, że w nadchodzących wyborach do PE duże komitety wyborcze będą miały większe szanse i liczbę mandatów w okręgach - donosi wp.pl.

  • Rząd szykuje rewolucję w zasadach waloryzacji emerytur | 19-07-2018 19:30:00

    FUTURO: Jak podaje portal businessinsider.com.pl, rząd szykuje zmiany zasad waloryzacji rent i emerytur. Zyskać mają osoby z najniższymi świadczeniami.

  • Po akcji CBA PiS usunęło ze swoim szeregów polityka z Pomorza | 19-07-2018 17:30:00

    INFO: PiS usunęło ze swoich szeregów p. Przemysława M. - podaje interia.pl.

  • PiS wycofuje ustawę, którą popiera Kaczyński | 19-07-2018 15:30:00

    INFO: Minister rolnictwa JE Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że z Sejmu "zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych" - podaje interia.pl.

  • Aparat skarbowy nie był w stanie powstrzymać Amber Gold | 19-07-2018 13:15:00

    OPINIA: Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział przed komisją śledczą b. minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski.

  • PESA znacjonalizowana za 300 mln zł | 19-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi Interia, Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w spółkę PESA Bydgoszcz prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100% akcji.

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".