Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-08-2017 15:30:00

Rząd pomoże taksówkarzom w walce z Uberem

INFO: Rząd planuje zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowelizacja ma ułatwić pracę taksówkarzom i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 

Dziennik wskazuje, że nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce. W nowelizacji pojawią się m.in. obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez 5 lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce, która straci po zmianach, zapowiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

P. Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Mimo to obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji.

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Internet

    JKM nie pierwszy raz sugeruje, że lada zień mogą zacząć się ograniczenia w możliwościach korzystania z internetu. To jest bardzo poważna sprawa, bo nie ma wątpliwości, że internet, jego niskie...
  • Ohydny kapitalizm [FAQ]

    LEWICA A KAPITALIZM Ruchy lewicowe wszelkiego obrządku przejawiają pretensjonalną skłonność do patetycznej, "wysokiej" aksjologii, tj. reprezentowania "najszczytniejszych ideałów" ludzkości...
  • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

    Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...
  • Czas się obudzić - Czyli "obalmy rząd" !!!

    Na początku chciałbym podać pare linków z którymi powinien ( jeśli jeszcze nie otworzył oczu) zapoznać się każdy z was : http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947# Film...
  • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

    Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...
  • Sofizmaty ekonomiczne, czyli Bastiat uczy myślenia

    Wpadłem na pomysł stworzenia serii wątków poświęconych Bastiatowi, gdyż wiem, iż nie każdy miał okazje (czy chęci) zapoznać się z jego wywodami. Wywody te niszczą w zarodku wszystkie...

Poczytaj również

  • Będzie zakaz wjazdu starych aut do centrum Wrocławia | 20-10-2017 19:30:00

    INFO: P. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, wyraził zamiar wprowadzenia zakazu wjazdu do centrów miast samochodów przekraczających normy emisji spalin - informuje gazetawroclawska.pl.

  • Finansowanie służby zdrowia wzrośnie do 6% PKB | 20-10-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy, który określa ścieżkę dojścia do finansowania służby zdrowia na poziomie 6% PKB - podaje dorzeczy.pl.

  • Rząd za opodatkowaniem płynu do e-papierosów | 20-10-2017 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt, który przewiduje, że płyn do elektronicznych papierosów oraz tzw. wyroby nowatorskie będą opodatkowane akcyzą - informuje bankier.pl.

  • Opłaty za foliówki zasilą budżet państwa | 20-10-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi pb.pl, opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa.

  • PiS szykuje rewolucję w eurowyborach? | 20-10-2017 11:00:00

    INFO: Członkowie PiS przy okazji dyskusji o zmianach w ordynacji wyborczej, poruszyli wątek dotyczący PE. Zniknęłoby 13 okręgów wyborczych, co oznaczałoby prawdziwą rewolucję - pisze onet.pl.

  • WszechPolacy popierają protest lekarzy | 20-10-2017 06:45:00

    INFO: Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał oświadczenie, z którego wynika, że organizacja popiera postulaty lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy - informuje wprost.pl.

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.