Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-03-2016 20:45:00

Rząd obniży podatek miedziowy

FUTURO: Podatek miedziowy będzie obniżony z 1,5 do 1 mld zł - donosi rmf24.pl.

 

Portal przypomina, że premier Beata Szydło w kampanii wyborczej zapowiadała likwidację podatku miedziowego. Na razie będzie jednak tylko częściowe jego obniżenie. Rząd PiS chce, żeby podatek został utrzymany, tak jak to jest w innych krajach. Portal podaje, że obniżka podatku znacznie ulży spółce KGHM, która od lat boryka się ze spadającymi cenami miedzi na świecie.

 

Źródło: rmf24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

    Na blogu można przeczytać: "Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z...
  • KIEDY to wszystko padnie (KGHM, JSW, PGNIG, PKE)?

    Witam Nie pytam czy upadną bo upaść muszą pytanie tylko kiedy padną takie "spółki" jak KGHM, JSW, PGNIG, PKE i inne takie "firmy" w których rodzina rodzinie załatwia pracę lub znajomi za...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • kapitalizm to kłamstwo !

    witam kiedyś dałem sie nabrać ze wolny rynek jest taki super bo korwin ładnie bajki opowiadał a wystarczy sie troche zorientować i nagle sie okazuje ze w takim singapurze zarabia sie aby 600...

Poczytaj również

  • Prof. Gwiazdowski chce reformować UE | 24-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego, Polska powinna pozostać w UE.

  • Nie kończą się wyłudzenia z NFZ | 24-01-2019 11:00:00

    INFO: W procesie o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie ponad 11 mln zł z NFZ wyroki skazujące usłyszały 33 osoby związane z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym w Smoligowie (woj. lubelskie) - informuje portal kronikatygodnia.pl.

  • Psychiatra skazany za mowę nienawiści | 24-01-2019 06:45:00

    INFO: Wrocławski Sąd Okręgowy orzekł, że 44-letni psychiatra jest winny stosowania tzw. mowy nienawiści w Internecie - donosi dorzeczy.pl.

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.