Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-02-2018 21:45:00

Rząd myśli o podatku od bitcoina!

INFO: W Ministerstwie Finansów powstał zespół analizujący rynek kryptowalut w Polsce. Mówi się o ewentualnym opodatkowaniu kryptowalut - podaje interia.pl.

 

Już na pierwszym spotkaniu zespołu pojawił się pomysł przygotowania specjalnego podatku od kryptowalut. Pomysł podatku budzi zastrzeżenia m.in. w KNF i NBP. Instytucje te uważają, że może to doprowadzić do sytuacji, w której państwo będzie zmuszone do wzięcia na siebie wszystkich czynników ryzyka, jakie niesie ze sobą obrót kryptowalutami.

- Podatek, jak i inne propozycje regulacji rynku "walut" wirtualnych, to na razie pomysły. Wszelkiego rodzaju regulacje powinny powstać przynajmniej na szczeblu UE - podkreśla rozmówca z MinFin.

Uważa, że jeśli państwa członkowskie uznają, że rynek ten trzeba objąć nadzorem, to temat podatku może nabrać realnych kształtów.

 

Źródło: biznes.interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Bardzo wazne! Globalna telewizja, globalne podatki!

    The global agenda Z blogu http://orwell.blog.pl/ Swietnie napisane, bardzo goraca zachecam do przeczytania! ps Zauwazacie, ze CNBC powoli przejmuje stacje informacyjne?
  • Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

    Na blogu można przeczytać: "Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z...
  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również

  • 143 mln zł nagród w skarbówce | 18-10-2018 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych - donosi "Fakt".

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".