Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-07-2018 20:45:00

Rząd bliski zablokowania budowy zamku w Puszczy Noteckiej

INFO: Prokuratura intensywnie zajmuje się zawiadomieniem ministra środowiska ws. budowy zamku w Stobnicy na terenie Puszczy Noteckiej - podaje onet.pl.

 

Zawiadomienie złożone przez resort środowiska w prokuraturze w Obornikach trafiło do prokuratury okręgowej. Ta przesłała je do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Zdaniem ministra środowiska, JE Henryka Kowalczyka, "na pierwszy rzut oka widać", że wydane w sprawie budowy zamku opinie "są bardzo naciągane". Dodał, że jeśli okaże się, że decyzje zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa, to można je wycofywać i zatrzymać budowę.

Tymczasem inwestorzy zapewniają, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem i mają wszelkie pozwolenia na budowę obiektu.

 

Zobacz także: Mentzen dziwi się, że inwestor wybudował zamek

 

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-07-2018 21:51:58 | odpowiedz
    Mam nadzieje, ze uwala te budowe, a osoba, ktora wydala pozwolenie odpowie za to. Pomarzyc mozna.

    Juz nawet nie mowiac o zamku, jakim cudem budowa SZTUCZNEJ wyspy na terenach Natura 2000 nie wplywa na srodowisko? Czemu do kompletu nie dolozyc sztucznego stoku narciarskiego?
    • 22-07-2018 22:17:14 | odpowiedz
      Zamek w Puszczy Noteckiej
      czyli
      Cham i na chamie cham
      motto: ”Konfrontacja socjalizmu z kapitalizmem skończyła się w Polsce feudalizmem.”
      (Rafał Ziemkiewicz)

      Nie ma władzy radzieckiej. Znów elit nastał czas!
      Zamek w Puszczy Noteckiej dla szlachty jest w sam raz…
      W kraju, gdzie protektorat roztacza wujek Sam,
      Piszą łowczy doktorat, cham i na chamie cham.

      W Białowieży wycince Zieloni mówią „STOP!”
      Lecz zameczek rodzince gdzie indziej stawia chłop.
      Chłop…? Nie chłop a książę, co swój rodowód ma!
      (Z Targowicą go wiąże. A z gettem DNA.)

      Szlachta dawna, prawdziwa za Polskę lała krew.
      Nowa leje litr piwa i leje pyski dziew.
      (Dziewy łatwe i tanie, jak wyrąb lasu są.
      Puszcza… się… uszlachcanie! „Do zamku wpuścić ją!”

      Rozkaz pana dziedzica wznosi podwoje bram.
      „Pan” a pod nim „dziewica”… cham i na chamie cham.)
      Za pieniądze Polaków (w ich kieszeniach tkwi dren)
      Rośnie Wawel… wnet Kraków!… Czy to jawa, czy sen?

      Sen to, czy to jest jawa? „Szumi dokoła las…”
      Pieśń IM miła!… zabawa! W zamku na bal jest czas!
      Brama obcym zamknięta. SAMI są SWOI tam;
      Nowa szlachta, książęta! Cham i na chamie cham.

      A w tym czasie tysiące dworków rozpada się.
      Giną parki kwitnące… Polski historia – gdzie?
      Tuczą się z krwi narodu cham i na chamie cham.
      Dumni są z rodowodu, jak w komputerze spam…

      Daj doczekać nam, Boże, że nałożymy sznur –
      Dla tych chamów obroże i dla Koryntu cór!
      Daj zwycięstwo prawicy! Poznać je łatwo nam:
      Zgniją na szubienicy cham i na chamie cham!!!
  • 22-07-2018 21:58:42 | odpowiedz
    Gwałt w parku natury
    czyli
    Wychowanie stresowe i bezstresowe

    Eric z Ghany, trzydziestolatek
    Będzie widzieć Niemcy zza kratek.
    Plantatora syn na lat tuzin
    (Prawie) wyrok ma… biedny Murzyn…
    Afrykanin… Afroeuropczyk!
    Lat trzydzieści – to prawie chłopczyk!...

    Na plantacji domowej w Ghanie
    Męczył w stresie się niesłychanie.
    Lecz, pomimo walk byłych tylu,
    Nie otrzymał w Niemczech azylu!
    Dziś ma darmo wikt, opierunek,
    Dach nad głową… Za co? rabunek?!

    Tylko euro sześć!… O co chodzi?!

    *

    Dwoje Niemców, studenci młodzi,
    Mimo braku stresu w swym życiu,
    Mieli namiot… I po rozbiciu
    Go, spać chcieli w parku natury.
    Ekologia to dla nich bzdury!

    Para owa, niby himera,
    Zew natury wręcz poniewiera:
    Biały człowiek – nieuzbrojony!…
    Narzeczona i narzeczony
    W dzikich Niemczech koło Bonn spali.
    Eric nie spał. Eric zwan Kali.

    *

    Po północy: Niemiec – z kobietą,
    Kali – z piłą oraz maczetą,
    Wreszcie razem się napotkali.
    Samcem alfa wydał się Kali…
    Narzeczoną zgwałcił brutalnie.
    Niemiec myśleć mógł: „Mnie też walnie?“

    O czym myślał, siedząc w namiocie?
    Zapytajcie swą starą ciocię!!!
    Wychowany był bezstresowo…
    Więc szwankuje mu to i ovo.
    (Ovum – jajo to po łacinie.
    Jaj zabrakło młodej Niemczynie!)

    *

    Miał telefon jednak. Zadzwonił.
    I tak czas swój tylko roztrwonił.
    Bo policja Niemców hartuje…
    „Gwałci babę mi! Nie żartuję!“ –
    To wołanie do policjantki
    Jest daremne. Ach, w parku randki!…

    Park natury to wymagania!
    Bezstresowość do nich nie skłania.
    Ma zapomnieć ten o kulturze,
    Kto, jak Kali, chce żyć w naturze!
    Nie mieszajmy tych obu rzeczy.
    Bo inaczej …kobieta skrzeczy!

Poczytaj również

  • PSL chce 2 nowych dni wolnych od pracy | 12-12-2018 21:45:00

    INFO: Ludowcy chcą wprowadzić wolne w Wigilię i Wielki Piątek - donosi dziennik.pl.

  • 500+ nie nadąża za cenami | 12-12-2018 19:30:00

    INFO: "Samego 500 plus nie zmienimy, ale przyjdzie taki moment, że trzeba będzie się zastanowić nad progiem kryterium dochodowego" - stwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" JE Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  • Kaczyński założy swoim posłom"dzienniczki uczniów" | 12-12-2018 17:30:00

    INFO: "Fakt" dotarł do kulisów zamkniętej części wystąpienia szefa PiS podczas zamkniętego posiedzenia klubu w Jachrance. WCz. Jarosław Kaczyński głównie straszył i łajał posłów.

  • Szokujące informacje twórcy tzw. partii Rydzyka | 12-12-2018 15:30:00

    INFO: W felietonie dla Radia Maryja CEP Mirosław Piotrowski dowodził, że najważniejsze decyzje ws. Polski zapadają w innych krajach - podaje onet.pl.

  • 500 zł za każdą literówkę w JPK | 12-12-2018 13:15:00

    INFO: Każda pomyłka w ewidencji VAT, nieskorygowana przez 2 tygodnie od jej ujawnienia przez fiskusa, będzie podatnika drogo kosztować - ostrzega portal Interia.

  • Czeka nas prawdziwa rewolucja w robieniu zakupów | 12-12-2018 11:00:00

    FUTURO: Resort finansów chce, by klienci otrzymywali dowód zakupu, m.in. paragon, jeszcze przed przyjęciem zapłaty - pisze "Rzeczpospolita".

  • Dziurawa i niekompetentna kontrola KNF | 12-12-2018 06:45:00

    INFO: Banki w kryzysie mieli nadzorować politolodzy, historycy i inżynierowie - wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, o czym donosi "Rzeczpospolita".

  • Morawiecki ujawnił, ile rząd zainwestuje w elektromobilność | 11-12-2018 21:45:00

    FUTURO: W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel, co najmniej 3 mld euro - napisał JE Mateusz Morawiecki - podaje pb.pl.

  • Projekt Kukiz'15: Długi partii będą płacić politycy | 11-12-2018 19:30:00

    INFO: Klub Kukiz'15 złoży w Sejmie projekt noweli ustawy o partiach politycznych, według którego długi partii - po jej likwidacji - będą płacić politycy, a nie obywatele - donosi dziennik.pl.

  • W inwestycjach najgorzej od 20 lat | 11-12-2018 17:30:00

    INFO: Pomimo dobrej koniunktury stopa inwestycji w Polsce w zeszłym roku spadła do najniższego poziomu od ponad 20 lat - podaje interia.pl.

  • MON pod lupą NIK | 11-12-2018 15:30:00

    INFO: NIK mnoży wątpliwości związane z funkcjonowaniem Biura ds. Proobronnych MON; zarzuty dotyczą m.in. finansowania organizacji paramilitarnych i ich udziału w ćwiczeniach wojskowych - informuje "Rzeczpospolita".

  • Bizancjum w Sejmie | 11-12-2018 13:15:00

    INFO: Aż 4,7 tys. zł kosztowała każda z szabel dla straży marszałkowskiej - donosi "Rzeczpospolita".

  • CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń z ARiMR | 11-12-2018 11:00:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 8 osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  • Polacy boją się brexitu | 11-12-2018 06:45:00

    INFO: Polacy są zorientowani, że Wielka Brytania opuszcza UE, ale nie zawsze wiedzą, co o tym myśleć - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

  • Samorząd torpeduje inwestycje na Mierzei | 10-12-2018 21:45:00

    INFO: Samorząd woj. pomorskiego jest przeciwny budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - informuje wGospodarce.pl.