Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-07-2018 20:45:00

Rząd bliski zablokowania budowy zamku w Puszczy Noteckiej

INFO: Prokuratura intensywnie zajmuje się zawiadomieniem ministra środowiska ws. budowy zamku w Stobnicy na terenie Puszczy Noteckiej - podaje onet.pl.

 

Zawiadomienie złożone przez resort środowiska w prokuraturze w Obornikach trafiło do prokuratury okręgowej. Ta przesłała je do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Zdaniem ministra środowiska, JE Henryka Kowalczyka, "na pierwszy rzut oka widać", że wydane w sprawie budowy zamku opinie "są bardzo naciągane". Dodał, że jeśli okaże się, że decyzje zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa, to można je wycofywać i zatrzymać budowę.

Tymczasem inwestorzy zapewniają, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem i mają wszelkie pozwolenia na budowę obiektu.

 

Zobacz także: Mentzen dziwi się, że inwestor wybudował zamek

 

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-07-2018 21:51:58 | odpowiedz
    Mam nadzieje, ze uwala te budowe, a osoba, ktora wydala pozwolenie odpowie za to. Pomarzyc mozna.

    Juz nawet nie mowiac o zamku, jakim cudem budowa SZTUCZNEJ wyspy na terenach Natura 2000 nie wplywa na srodowisko? Czemu do kompletu nie dolozyc sztucznego stoku narciarskiego?
    • 22-07-2018 22:17:14 | odpowiedz
      Zamek w Puszczy Noteckiej
      czyli
      Cham i na chamie cham
      motto: ”Konfrontacja socjalizmu z kapitalizmem skończyła się w Polsce feudalizmem.”
      (Rafał Ziemkiewicz)

      Nie ma władzy radzieckiej. Znów elit nastał czas!
      Zamek w Puszczy Noteckiej dla szlachty jest w sam raz…
      W kraju, gdzie protektorat roztacza wujek Sam,
      Piszą łowczy doktorat, cham i na chamie cham.

      W Białowieży wycince Zieloni mówią „STOP!”
      Lecz zameczek rodzince gdzie indziej stawia chłop.
      Chłop…? Nie chłop a książę, co swój rodowód ma!
      (Z Targowicą go wiąże. A z gettem DNA.)

      Szlachta dawna, prawdziwa za Polskę lała krew.
      Nowa leje litr piwa i leje pyski dziew.
      (Dziewy łatwe i tanie, jak wyrąb lasu są.
      Puszcza… się… uszlachcanie! „Do zamku wpuścić ją!”

      Rozkaz pana dziedzica wznosi podwoje bram.
      „Pan” a pod nim „dziewica”… cham i na chamie cham.)
      Za pieniądze Polaków (w ich kieszeniach tkwi dren)
      Rośnie Wawel… wnet Kraków!… Czy to jawa, czy sen?

      Sen to, czy to jest jawa? „Szumi dokoła las…”
      Pieśń IM miła!… zabawa! W zamku na bal jest czas!
      Brama obcym zamknięta. SAMI są SWOI tam;
      Nowa szlachta, książęta! Cham i na chamie cham.

      A w tym czasie tysiące dworków rozpada się.
      Giną parki kwitnące… Polski historia – gdzie?
      Tuczą się z krwi narodu cham i na chamie cham.
      Dumni są z rodowodu, jak w komputerze spam…

      Daj doczekać nam, Boże, że nałożymy sznur –
      Dla tych chamów obroże i dla Koryntu cór!
      Daj zwycięstwo prawicy! Poznać je łatwo nam:
      Zgniją na szubienicy cham i na chamie cham!!!
  • 22-07-2018 21:58:42 | odpowiedz
    Gwałt w parku natury
    czyli
    Wychowanie stresowe i bezstresowe

    Eric z Ghany, trzydziestolatek
    Będzie widzieć Niemcy zza kratek.
    Plantatora syn na lat tuzin
    (Prawie) wyrok ma… biedny Murzyn…
    Afrykanin… Afroeuropczyk!
    Lat trzydzieści – to prawie chłopczyk!...

    Na plantacji domowej w Ghanie
    Męczył w stresie się niesłychanie.
    Lecz, pomimo walk byłych tylu,
    Nie otrzymał w Niemczech azylu!
    Dziś ma darmo wikt, opierunek,
    Dach nad głową… Za co? rabunek?!

    Tylko euro sześć!… O co chodzi?!

    *

    Dwoje Niemców, studenci młodzi,
    Mimo braku stresu w swym życiu,
    Mieli namiot… I po rozbiciu
    Go, spać chcieli w parku natury.
    Ekologia to dla nich bzdury!

    Para owa, niby himera,
    Zew natury wręcz poniewiera:
    Biały człowiek – nieuzbrojony!…
    Narzeczona i narzeczony
    W dzikich Niemczech koło Bonn spali.
    Eric nie spał. Eric zwan Kali.

    *

    Po północy: Niemiec – z kobietą,
    Kali – z piłą oraz maczetą,
    Wreszcie razem się napotkali.
    Samcem alfa wydał się Kali…
    Narzeczoną zgwałcił brutalnie.
    Niemiec myśleć mógł: „Mnie też walnie?“

    O czym myślał, siedząc w namiocie?
    Zapytajcie swą starą ciocię!!!
    Wychowany był bezstresowo…
    Więc szwankuje mu to i ovo.
    (Ovum – jajo to po łacinie.
    Jaj zabrakło młodej Niemczynie!)

    *

    Miał telefon jednak. Zadzwonił.
    I tak czas swój tylko roztrwonił.
    Bo policja Niemców hartuje…
    „Gwałci babę mi! Nie żartuję!“ –
    To wołanie do policjantki
    Jest daremne. Ach, w parku randki!…

    Park natury to wymagania!
    Bezstresowość do nich nie skłania.
    Ma zapomnieć ten o kulturze,
    Kto, jak Kali, chce żyć w naturze!
    Nie mieszajmy tych obu rzeczy.
    Bo inaczej …kobieta skrzeczy!

Poczytaj również

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.

  • MinFin zagubił się we własnych przepisach | 15-10-2018 15:30:00

    INFO: Resort finansów nie panuje nad biegunką legislacyjną - alarmuje dziennik.pl.

  • Rząd kupił lotnisko w Radomiu | 15-10-2018 13:15:00

    INFO: Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło będące w rękach samorządu lotnisko w Radomiu - donosi wgospodarce.pl.

  • Wolność popiera kandydata... PiS | 15-10-2018 11:00:00

    INFO: Partia Wolność udzieliła poparcia p. Marcinowi Horale, kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.

  • Rząd "uratuje" Wieliczkę za... 1 mld zł | 15-10-2018 06:45:00

    INFO: Rząd "uratuje" zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce - informuje stooq.pl.

  • Absurdalne wydatki na niepracujących | 14-10-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Marek Jakubiak z Kukiz`15 poinformował, że Warszawa wydaje duże pieniądze na obiboków - podaje tvp.info.

  • Rząd uruchomi program Prąd+? | 14-10-2018 17:30:00

    INFO: Ministerstwo Energii chce uruchomić program dopłat do rachunków za prąd - podaje bankier.pl.