Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-09-2018 13:15:00

Rząd będzie karał za oddawanie czci zbrodniarzom

INFO: Rząd chce karać za oddawanie czci zbrodniarzom i zakazać nie tylko propagowania faszyzmu, ale także komunizmu - podaje "Rzeczpospolita".

 

Gazeta podaje, że oddawanie czci nśp. Adolfowi Hitlerowi stanie się czynem zabronionym. Nowelizację kodeksu karnego w tym zakresie planuje rząd. Zmiana prawa jest efektem afery z udziałem "nazistów z Wodzisławia Śląskiego" oraz pokłosie reportażu w TVN.

Rządowy zespół zaproponował "penalizację zachowań związanych z oddawaniem czci lub inną formą upamiętnienia postaci odpowiedzialnych za zbrodnie nazistowskie i komunistyczne". Z pisma MSWiA wynika, że zostaną spenalizowane nawet "zachowania niepubliczne".

MSWiA nie ujawnia jeszcze, jakie kary będą groziły, ale z informacji dla posłów wynika, że czyny zostaną spenalizowane w "ramach typu kwalifikowanego", co sugeruje więzienie - informuje dziennik.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Sofizmaty ekonomiczne, czyli Bastiat uczy myślenia

    Wpadłem na pomysł stworzenia serii wątków poświęconych Bastiatowi, gdyż wiem, iż nie każdy miał okazje (czy chęci) zapoznać się z jego wywodami. Wywody te niszczą w zarodku wszystkie...
  • Wolny rynek w Gruzji

    Relacja ze spotkania z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim tymczasem całkiem niedawno głos w sprawie Gruzji zabrała UE: Wg UE Gruzja prowadzi zbyt liberalną politykę...
  • 2 lutego 2011: Jak upadł starożytny Rzym?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/jak_upadl_starozytny_rzym_/819 Czy w ogóle obywatele Republiki Francuskiej zdają sobie sprawę, że podwyższanie podatków i rozwijanie unijnego rozdawnictwa...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Morawiecki ujawnił, ile rząd zainwestuje w elektromobilność | 11-12-2018 21:45:00

    FUTURO: W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel, co najmniej 3 mld euro - napisał JE Mateusz Morawiecki - podaje pb.pl.

  • Projekt Kukiz'15: Długi partii będą płacić politycy | 11-12-2018 19:30:00

    INFO: Klub Kukiz'15 złoży w Sejmie projekt noweli ustawy o partiach politycznych, według którego długi partii - po jej likwidacji - będą płacić politycy, a nie obywatele - donosi dziennik.pl.

  • W inwestycjach najgorzej od 20 lat | 11-12-2018 17:30:00

    INFO: Pomimo dobrej koniunktury stopa inwestycji w Polsce w zeszłym roku spadła do najniższego poziomu od ponad 20 lat - podaje interia.pl.

  • MON pod lupą NIK | 11-12-2018 15:30:00

    INFO: NIK mnoży wątpliwości związane z funkcjonowaniem Biura ds. Proobronnych MON; zarzuty dotyczą m.in. finansowania organizacji paramilitarnych i ich udziału w ćwiczeniach wojskowych - informuje "Rzeczpospolita".

  • Bizancjum w Sejmie | 11-12-2018 13:15:00

    INFO: Aż 4,7 tys. zł kosztowała każda z szabel dla straży marszałkowskiej - donosi "Rzeczpospolita".

  • CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń z ARiMR | 11-12-2018 11:00:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 8 osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  • Polacy boją się brexitu | 11-12-2018 06:45:00

    INFO: Polacy są zorientowani, że Wielka Brytania opuszcza UE, ale nie zawsze wiedzą, co o tym myśleć - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

  • Samorząd torpeduje inwestycje na Mierzei | 10-12-2018 21:45:00

    INFO: Samorząd woj. pomorskiego jest przeciwny budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - informuje wGospodarce.pl.

  • Tajemnicze spotkanie Morawieckiego i Solorza | 10-12-2018 19:30:00

    INFO: Mecenas Roman Giertych, pełnomocnik biznesmana Leszka Czarneckiego, zapowiedział złożenie wniosku o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego w śledztwie dot. KNF - donosi onet.pl.

  • Partia Teraz! przedstawiła swoje postulaty | 10-12-2018 17:30:00

    INFO: Partia WCz. Ryszarda Petru - Teraz! - przedstawiła swoje główne postulaty - podaje stooq.pl.

  • Prezydent Przemyśla z mniejszą pensją | 10-12-2018 15:30:00

    INFO: Nowy prezydent Przemyśla, p. Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, będzie rządził miastem, zarabiając mniej niż poprzednik - podaje onet.pl.

  • Przedsiębiorcy alarmowali rząd PO-PSL ws. kradzieży VAT | 10-12-2018 13:15:00

    INFO: Resort finansów i inne ministerstwa, a także premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz otrzymywali w latach 2008-2015 ostrzeżenia ze strony organizacji branżowych zaniepokojonych zagrożeniem, a później faktycznym wyłudzaniem VAT; mimo to władze nie widziały potrzeby wprowadzania postulowanych przez przedsiębiorców zmian - podaje portal tvp.info.

  • Jakubiak nie godzi się na wrogi stosunek do UE | 10-12-2018 11:00:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak skrytykował Ruch Narodowy za jego wrogi stosunek do Unii Europejskiej - podaje prawicowyinternet.pl.

  • Emerytury jednak bez podatku? | 10-12-2018 06:45:00

    FUTURO: Jest szansa na emeryturę bez podatku. PiS nie odrzuciło obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie - podaje money.pl.

  • Polacy chcą złagodzenia ustawy aborcyjnej | 09-12-2018 20:45:00

    INFO: 48% respondentów uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna zostać złagodzona - wynika z w sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl.