Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-01-2017 15:30:00

Rybińska: Mówienie o polskim rasizmie to przesada

OPINIA: Mówienie o jakimś straszliwym rasizmie w Polsce, o wrogości wobec cudzoziemców, jest mocno przesadzone - powiedziała red. Aleksandra Rybińska, polska dziennikarka, często występująca w niemieckiej telewizji.

 

- Fakt, że właścicielem lokalu, który zadał Polakowi ciosy nożem był Tunezyjczyk, mogło oczywiście odegrać pewną rolę, bo ludzie bacznie obserwują to, co się dzieje na Zachodzie, a niedługo przed zabójstwem w Ełku pochowany został polski kierowca, który zginął w Berlinie. Na pewno to także miało jakieś znaczenie i wpłynęło na nastroje społeczne. Natomiast mówienie o jakimś straszliwym rasizmie w Polsce, o wrogości wobec cudzoziemców, jest mocno przesadzone. 10 czy 20 prowokatorów, którzy przyjdą i urządzą zamieszki, korzystając z okazji, by coś zdemolować, znajdzie się wszędzie. W Niemczech płoną ośrodki dla uchodźców, dochodzi do antyimigranckich protestów i to na dużą skalę. W Szwajcarii niedawno mężczyzna wszedł do meczetu i strzelał do zebranych tam muzułmanów. Takie rzeczy się zdarzają na Zachodzie coraz częściej, bo żyje tam duża społeczność muzułmańska. U nas są to wciąż tylko pojedyncze incydenty i wynikają bardziej z chuligaństwa niż ksenofobii - mówi p. Rybińska.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Propozycje zmian w wymiarze sprawiedliwosci

    Proponuje rozpoczac dyskusje programowa dotyczaca zmian w wymiarze sprawiedliwosci. Podzwoliem sobie wypisac pare propozycji, niektore od JKM, niektore z krajow anglosaskich, niektore moje...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...

Poczytaj również

  • Finansowanie służby zdrowia wzrośnie do 6% PKB | 20-10-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy, który określa ścieżkę dojścia do finansowania służby zdrowia na poziomie 6% PKB - podaje dorzeczy.pl.

  • Rząd za opodatkowaniem płynu do e-papierosów | 20-10-2017 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt, który przewiduje, że płyn do elektronicznych papierosów oraz tzw. wyroby nowatorskie będą opodatkowane akcyzą - informuje bankier.pl.

  • Opłaty za foliówki zasilą budżet państwa | 20-10-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi pb.pl, opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa.

  • PiS szykuje rewolucję w eurowyborach? | 20-10-2017 11:00:00

    INFO: Członkowie PiS przy okazji dyskusji o zmianach w ordynacji wyborczej, poruszyli wątek dotyczący PE. Zniknęłoby 13 okręgów wyborczych, co oznaczałoby prawdziwą rewolucję - pisze onet.pl.

  • WszechPolacy popierają protest lekarzy | 20-10-2017 06:45:00

    INFO: Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał oświadczenie, z którego wynika, że organizacja popiera postulaty lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy - informuje wprost.pl.

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.