Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2017 06:15:00

Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę

INFO: Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia swoich dzieci - podaje wprost.pl.

 

Liczba odmów zaszczepienia dzieci ciągle rośnie. Podczas gdy w 2002 r. zanotowano ich 2,2 tys., to w 2013 r. było to już 7,2 tys. W 2014 r. 12 361 dzieci nie otrzymało obowiązkowych szczepień. Według danych z 2015 r. liczba niezaszczepionych dzieci znów wzrosła - było ich 16 689, a w 2016 r. odmów było już 23 147.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-05-2017 08:47:47 | odpowiedz
    urzedniczych lodów koniec juz widać...
  • 15-05-2017 09:46:22 | odpowiedz
    No cóż, wracamy do średniowiecznych (i nowszych) epidemii. Ile to ludzi zabiła hiszpanka?
    No ale roztropni się zaszczepią, padną niezaszczepieni oraz ci, którzy mają słaby organizm i np. nie mogą się szczepić. Trochę smutne, bo głupi zabiją niewinnych a ostracyzm (np. niewpuszczanie niezaszcepionych dzieci do przedszkola) nie ma dobrej prasy w socjalizmie.
    • 15-05-2017 11:27:33 | odpowiedz
      Zaszczepiles sie?
      To STFU i zostaw ludziom mozliwosc wyboru.
    • 15-05-2017 12:11:17 | odpowiedz
      Babcia dostała gruźlicy, byłą szczepiona.
      Wnuczek który z nią przebywał, nie a szczepienia nie miał.
      Zatem w tym wypadku guzik dało szczepienie, wręcz zaszkodziło.

      W mojej firmie tylko ja kilka lat temu nie zaszczepiłem się na grypę. Wszyscy mieli i ciężko przeszli a ja nie.

      Nie wszystkie szczepienia coś dają. Cześć na pewno, ale wiele ma bardzo niską skuteczność, lub szkodzi.
    • 15-05-2017 12:45:11 | odpowiedz
      Jeśli szczepienia są przymusowe to Państwowa Służba Zdrowia kupuje gówniane szczepionki i nimi szczepi. Prywatnie można kupić całkiem dobre.
    • 15-05-2017 15:33:38 | odpowiedz
      Sęk w tym, iż są uzasadnione podejrzenia, że wspomniana epidemia "hiszpanki" była skutkiem... szczepień.
  • 15-05-2017 18:23:26 | odpowiedz
    Proponuję przeczytać książkę o oszustwach w tej sprawie doktora Jerzeego Jaśkowskiego i otworzyć oczy.
    http://educodomi.blog.pl/piorem-dr-jj/


  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • 29 września 2009:. Jacy tam "politycy" czy "naukowcy": sk****syny!

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jacy-tam-politycy-czy-naukowcy,2,ID392033944,n Czerwoni w ostatnich latach dość regularnie wpadają na kolejne pomysły upodlenia ludzi poprzez ograniczanie...
  • Państwo niewolnicze [FAQ]

    David Hume: Rzadko kiedy całą wolność traci się od razu. Nie chciałbym, żeby te teksty przepadły gdzieś w otchłani Internetu, więc postanowiłem zebrać je wszystkie w jednym miejscu. Mocna...
  • Obowiązkowe szczepienia

    Na starcie chciałem podkreślić że chciałbym pominąć zagadnienie czy niektóre szczepienia nie są szkodliwe i nie ograniczać się do konkretnych typów szczepionek. Zakładając po prostu że...

Poczytaj również

  • Opłaty za foliówki zasilą budżet państwa | 20-10-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi pb.pl, opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa.

  • PiS szykuje rewolucję w eurowyborach? | 20-10-2017 11:00:00

    INFO: Członkowie PiS przy okazji dyskusji o zmianach w ordynacji wyborczej, poruszyli wątek dotyczący PE. Zniknęłoby 13 okręgów wyborczych, co oznaczałoby prawdziwą rewolucję - pisze onet.pl.

  • WszechPolacy popierają protest lekarzy | 20-10-2017 06:45:00

    INFO: Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał oświadczenie, z którego wynika, że organizacja popiera postulaty lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy - informuje wprost.pl.

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.

  • Grunty uzyskają jasny status prawny | 18-10-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną budynków wielorodzinnych, które dziś stoją na gruntach o niejasnym stanie prawnym - informuje "Rzeczpospolita".

  • Wykryto kolejną szajkę, która wyłudzała dotacje | 18-10-2017 13:15:00

    INFO: CBŚP w Krakowie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie dotacji z programów unijnych - podaje tvp.info.