Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2017 06:15:00

Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę

INFO: Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia swoich dzieci - podaje wprost.pl.

 

Liczba odmów zaszczepienia dzieci ciągle rośnie. Podczas gdy w 2002 r. zanotowano ich 2,2 tys., to w 2013 r. było to już 7,2 tys. W 2014 r. 12 361 dzieci nie otrzymało obowiązkowych szczepień. Według danych z 2015 r. liczba niezaszczepionych dzieci znów wzrosła - było ich 16 689, a w 2016 r. odmów było już 23 147.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-05-2017 08:47:47 | odpowiedz
    urzedniczych lodów koniec juz widać...
  • 15-05-2017 09:46:22 | odpowiedz
    No cóż, wracamy do średniowiecznych (i nowszych) epidemii. Ile to ludzi zabiła hiszpanka?
    No ale roztropni się zaszczepią, padną niezaszczepieni oraz ci, którzy mają słaby organizm i np. nie mogą się szczepić. Trochę smutne, bo głupi zabiją niewinnych a ostracyzm (np. niewpuszczanie niezaszcepionych dzieci do przedszkola) nie ma dobrej prasy w socjalizmie.
    • 15-05-2017 11:27:33 | odpowiedz
      Zaszczepiles sie?
      To STFU i zostaw ludziom mozliwosc wyboru.
    • 15-05-2017 12:11:17 | odpowiedz
      Babcia dostała gruźlicy, byłą szczepiona.
      Wnuczek który z nią przebywał, nie a szczepienia nie miał.
      Zatem w tym wypadku guzik dało szczepienie, wręcz zaszkodziło.

      W mojej firmie tylko ja kilka lat temu nie zaszczepiłem się na grypę. Wszyscy mieli i ciężko przeszli a ja nie.

      Nie wszystkie szczepienia coś dają. Cześć na pewno, ale wiele ma bardzo niską skuteczność, lub szkodzi.
    • 15-05-2017 12:45:11 | odpowiedz
      Jeśli szczepienia są przymusowe to Państwowa Służba Zdrowia kupuje gówniane szczepionki i nimi szczepi. Prywatnie można kupić całkiem dobre.
    • 15-05-2017 15:33:38 | odpowiedz
      Sęk w tym, iż są uzasadnione podejrzenia, że wspomniana epidemia "hiszpanki" była skutkiem... szczepień.
  • 15-05-2017 18:23:26 | odpowiedz
    Proponuję przeczytać książkę o oszustwach w tej sprawie doktora Jerzeego Jaśkowskiego i otworzyć oczy.
    http://educodomi.blog.pl/piorem-dr-jj/


  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • 29 września 2009:. Jacy tam "politycy" czy "naukowcy": sk****syny!

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jacy-tam-politycy-czy-naukowcy,2,ID392033944,n Czerwoni w ostatnich latach dość regularnie wpadają na kolejne pomysły upodlenia ludzi poprzez ograniczanie...
  • Państwo niewolnicze [FAQ]

    David Hume: Rzadko kiedy całą wolność traci się od razu. Nie chciałbym, żeby te teksty przepadły gdzieś w otchłani Internetu, więc postanowiłem zebrać je wszystkie w jednym miejscu. Mocna...
  • Obowiązkowe szczepienia

    Na starcie chciałem podkreślić że chciałbym pominąć zagadnienie czy niektóre szczepienia nie są szkodliwe i nie ograniczać się do konkretnych typów szczepionek. Zakładając po prostu że...

Poczytaj również

  • W Nowym Sączu zakażą reklam! | 29-06-2017 11:00:00

    INFO: Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.

  • W Polsce kwitnie handel dziećmi! | 29-06-2017 06:45:00

    INFO: Z rozmowy posła Piotra Liroya Marca z p. Pawłem Bednarzem z Fundacji Dobrego Pasterza wynika, że w Polsce kwitnie proceder handlu dziećmi, w którym uczestniczą osoby na wysokich stanowiskach - donosi pikio.pl.

  • Firmy farmaceutyczne zaczynają spowiadać się z wydatków na lekarzy | 28-06-2017 21:45:00

    INFO: Firmy farmaceutyczne zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia - podaje money.pl.

  • Prezydent Gdańska stanie przed sądem | 28-06-2017 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl informuje, że decyzją sądu w Gdańsku nie będzie umorzenia sprawy dotyczącej oświadczeń majątkowych prezydenta Pawła Adamowicza.

  • Prezes SN oburzona majtkami i biustonoszem | 28-06-2017 17:30:00

    INFO: Jak podaje RMF FM, p. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego w swoim wystąpieniu przed komisją praw człowieka w Senacie odniosła się do protestów osób, które rozbiły miasteczko pod gmachem sądu.

  • Trybunał Konstytucyjny jest już zbędny? | 28-06-2017 15:30:00

    INFO: Autorytet Trybunału Konstytucyjnego jest dziś minimalny. Radykalnie zmniejszyła się liczba pytań prawnych kierowanych przez sądy do TK - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd chce wprowadzić emeryturę małżeńską | 28-06-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd planuje wprowadzić możliwość przejścia na emeryturę małżeńską - podaje gazetaprawna.pl.

  • Przez UE w Wałbrzychu podwyższą ceny biletów! | 28-06-2017 11:00:00

    FUTURO: Radni miasta Wałbrzych podejmą decyzję o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej - podaje sewis naszemiasto.pl.

  • Miliony na studium dotyczące metra w Krakowie! | 28-06-2017 06:45:00

    INFO: Kraków dostanie 1,375 mln euro dofinansowania od unijnych podatników na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra - podaje bankier.pl.

  • Wygasa efekt 500+? | 27-06-2017 21:45:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.

  • Resort zdrowia zlecił węgierskiemu analitykowi inwigilację polskich pielęgniarek | 27-06-2017 19:30:00

    INFO: Analizę powiązań, publikowanych postów oraz zamkniętych grup pielęgniarek zlecił węgierskiemu analitykowi resort zdrowia w czasie ubiegłorocznego protestu sióstr - informuje tygodnik "Wprost".

  • Saryusz-Wolski: Uzasadniona jest polityka nieprzyjmowania imigrantów z południa | 27-06-2017 17:30:00

    OPINIA: CEP Jacek Saryusz-Wolski wypowiedział się na temat nacisków na nasz kraj ze strony Unii Europejskiej w sprawie tzw. uchodźców - donosi telewizjarepublika.pl.

  • Syn Wałęsy ukarany za kradzież świeczek | 27-06-2017 15:30:00

    INFO: P. Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta, został ukarany grzywną za kradzież dwóch świeczek zapachowych w jednym z toruńskich dyskontów - donosi fakt.pl.

  • Rząd nie wprowadzi nowych podatków sektorowych | 27-06-2017 13:15:00

    INFO: Nie będzie nowych podatków sektorowych, a działającego podatku bankowego nie będziemy zaostrzać - podaje „Dziennik Gazeta Prawna” za Ministerstwem Finansów.

  • Ziobro i sędziowie wstrząśnięci oszustwem sędzi | 27-06-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, a także społeczność sędziowska są wstrząśnięci zachowaniem sędzi szczecińskiego sądu okręgowego, która została przyłapana w ubiegłym tygodniu w jednym z hipermarketów na oszustwie - donosi tvp.info.