Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-01-2017 06:45:00

Rosjanie obserwują wydarzenia w Ełku

OPINIA: Bez wątpienia Rosjanie z uwagą obserwują, co się działo w Ełku - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). 

 

Zdaniem p. Dyner, służby każdego państwa narażonego na działania hybrydowe powinny z bardzo dużą uwagą podchodzić do incydentów takich jak w Ełku. Incydenty takie łatwo mogą ulec eskalacji, zgodnie ze znanym od dawna mechanizmem.

- Warto pamiętać, że pogromy zaczynały się od takich właśnie drobiazgów - mówi ekspertka.

Jednocześnie podkreśliła, że jej zdaniem prawdopodobieństwo, by Polska padła ofiarą prowokacji, która przerodzi się "w coś większego", jest niewielkie.

- O ile w przypadku Estonii i Łotwy - w krajach, w których jest znacząca mniejszość rosyjska - takie sytuacje można byłoby wykorzystać do wpływu na władzę, czy też jej przejęcia, o tyle Polska jest znacznie twardszym orzechem do zgryzienia. Nie ma u nas prorosyjskiego zaplecza, które mogłoby skorzystać na takim incydencie - tłumaczy.

 

Zobacz także: Zamieszki w Ełku po zabiciu 21-latka przez Arabów

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 04-01-2017 07:28:40 | odpowiedz
    Rosyjscy nożownicy zabili rosyjskiego złodzieja a wstrętni rosyjscy prowokatorzy potem zdemolowali lokal ?
  • 04-01-2017 07:53:39 | odpowiedz
    Przecież Putin aktualnie zajmuje się hackowaniem demokracji w USA, nie może robić tylu rzeczy na raz, hahaha! Demonizowanie Rosji - level 9999.
    Biedna, zindoktryzowana idiotka
  • 04-01-2017 09:32:44 | odpowiedz
    Z notatki wynika, że to PISM obserwuje wydarzenia w Ełku. I oczywiście, "analizuje". Co za brednie.
  • 04-01-2017 11:00:43 | odpowiedz
    Zabicie człowieka nie jest drobiazgiem!

    Mimo wysiłków władzy, społeczeństwo chyba jeszcze do końca nie zidiociało. Może przywykło, że media kłamią?
  • 04-01-2017 11:44:01 | odpowiedz
    PISM? Jeśli w jakiejkolwiek instytucji ma coś do powiedzenia np. taki "dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski" - to ja od razu wiem, że taka instytucja musi być mocno podejrzana, i szkodliwa dla kraju.
  • 04-01-2017 11:55:42 | odpowiedz
    "Już niemal dwa tysiące osób zapowiedziało udział w piątkowym marszu solidarności z wyznawcami islamu. Tak wynika z wydarzenia opublikowanego przez Ośrodek ds. monitorowania mediów na Facebooku. Wszystko jednak wskazuje na to, że manifestacja ta się nie odbędzie. A już niemal na pewno nie legalnie."

    http://olsztyn.onet.pl/elk-marsz-solidarnosci-z-muzulmanami-moze-byc-prowokacja/9hktkw4
  • 04-01-2017 19:13:59 | odpowiedz
    Tylko po co Rosja miałaby obalać najkorzystniejszą dla siebie władzę po 89 roku?
  • 04-01-2017 20:21:21 | odpowiedz
    A czy PISM monitoruje Niemców? Bo łatwiej im byłoby sterować Polską poprzez PO/No - więc oni pierwsi byliby zainteresowani wymianą władzy.
    Dla Rosjan zarówno PiS jak i PO są wystarczająco antyrosyjskie, aby próbować robić jakieś zamiany.
  • 09-01-2017 22:59:50 | odpowiedz
    Bambo w Polsce

    Afrykanin jest Polakiem;
    Chrzci się półksiężyca znakiem.
    Bambo chłopię to urocze:
    Lubi panie brać za krocze
    Na ulicy, na festynie...
    Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
    Ale wody w toalecie
    Boi się. Bo sami wiecie:
    Wśród bakterii własnych zdrowo...
    Bambo multikulturowo
    Ubogaci nas! Muslima
    Cieszy, kiedy kozy dyma.
    Do dziewczynek obrzezania
    Bardzo też się Bambo skłania.
    I, jak jego brzmi przezwanie,
    Miłe jemu jest bimbanie.
    "Szkoła na nic się nie przyda." –
    Bambo nęci pas Szahida...
    A Was nęci – świniojady! –
    Z imigrantem szukać zwady,
    Zamiast Polskę mu otworzyć...
    Aby zdążył się rozmnożyć.

  • Idea integracji europejskiej

    Temat ważny, a jednocześnie dość łatwy do marytorycznej i rozległej dyskusji, która teraz się bardzo dla tego forum przyda ;) A więc wątpię żeby ktokolwiek z nas popieral idącą w obecnym...
  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Sprawa sporu gazowego Rosji z Polską

    Obecnie obserwujemy, coraz bardziej nabierającą rumieńców sprawę "obcięcia" przez Rosjan o 1/4 ilości gazu eksportowanego przez ten kraj do Polski. Odtrąbione w Europie jako sukces dyplomacji...
  • 21 kwietnia 2009: Izrael - agresor prewencyjny?

    Zapraszamy do dyskusji. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Ewentualny powrót socjalizmu.

    Czy nie jesteście zaniepokokojeni ewentualną możliwościa rozpadu USA na wiele mniejszych krajów.W takim przypadku jest bardzo możliwe że na terenach dawnego układu warszawskiego nastąpi odrodzenie...

Poczytaj również

  • Rząd zapowiada kolejną ofensywę przeciw oszustom podatkowym | 21-01-2017 11:00:00

    INFO: Resort finansów zdecydował, że będzie dążył do wprowadzenia rozwiązania, które ostatecznie ma położyć kres masowym wyłudzeniom podatku VAT - podaje cakj.pl.

  • Dla kilku pacjentów można sprowadzać marihuanę | 21-01-2017 06:45:00

    INFO: Jest dopuszczalne, aby dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe - powiedział JE Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia z PiS.

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Polskie firmy wyruszą na podbój kosmosu? | 19-01-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi „Rzeczpospolita”, Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt Polskiej Strategii Kosmicznej. Zdaniem rządu, segment kosmiczny może być jednym z filarów nowoczesnej gospodarki.

  • Nie żyje wolnościowy poseł Kukiza | 19-01-2017 11:00:06

    INFO: W wypadku drogowym zginął WCz. Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15, jeden z najbardziej zdroworozsądkowych i wolnościowych polskich parlamentarzystów.