Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-01-2017 06:45:00

Rosjanie obserwują wydarzenia w Ełku

OPINIA: Bez wątpienia Rosjanie z uwagą obserwują, co się działo w Ełku - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). 

 

Zdaniem p. Dyner, służby każdego państwa narażonego na działania hybrydowe powinny z bardzo dużą uwagą podchodzić do incydentów takich jak w Ełku. Incydenty takie łatwo mogą ulec eskalacji, zgodnie ze znanym od dawna mechanizmem.

- Warto pamiętać, że pogromy zaczynały się od takich właśnie drobiazgów - mówi ekspertka.

Jednocześnie podkreśliła, że jej zdaniem prawdopodobieństwo, by Polska padła ofiarą prowokacji, która przerodzi się "w coś większego", jest niewielkie.

- O ile w przypadku Estonii i Łotwy - w krajach, w których jest znacząca mniejszość rosyjska - takie sytuacje można byłoby wykorzystać do wpływu na władzę, czy też jej przejęcia, o tyle Polska jest znacznie twardszym orzechem do zgryzienia. Nie ma u nas prorosyjskiego zaplecza, które mogłoby skorzystać na takim incydencie - tłumaczy.

 

Zobacz także: Zamieszki w Ełku po zabiciu 21-latka przez Arabów

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 04-01-2017 07:28:40 | odpowiedz
    Rosyjscy nożownicy zabili rosyjskiego złodzieja a wstrętni rosyjscy prowokatorzy potem zdemolowali lokal ?
  • 04-01-2017 07:53:39 | odpowiedz
    Przecież Putin aktualnie zajmuje się hackowaniem demokracji w USA, nie może robić tylu rzeczy na raz, hahaha! Demonizowanie Rosji - level 9999.
    Biedna, zindoktryzowana idiotka
  • 04-01-2017 09:32:44 | odpowiedz
    Z notatki wynika, że to PISM obserwuje wydarzenia w Ełku. I oczywiście, "analizuje". Co za brednie.
  • 04-01-2017 11:00:43 | odpowiedz
    Zabicie człowieka nie jest drobiazgiem!

    Mimo wysiłków władzy, społeczeństwo chyba jeszcze do końca nie zidiociało. Może przywykło, że media kłamią?
  • 04-01-2017 11:44:01 | odpowiedz
    PISM? Jeśli w jakiejkolwiek instytucji ma coś do powiedzenia np. taki "dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski" - to ja od razu wiem, że taka instytucja musi być mocno podejrzana, i szkodliwa dla kraju.
  • 04-01-2017 11:55:42 | odpowiedz
    "Już niemal dwa tysiące osób zapowiedziało udział w piątkowym marszu solidarności z wyznawcami islamu. Tak wynika z wydarzenia opublikowanego przez Ośrodek ds. monitorowania mediów na Facebooku. Wszystko jednak wskazuje na to, że manifestacja ta się nie odbędzie. A już niemal na pewno nie legalnie."

    http://olsztyn.onet.pl/elk-marsz-solidarnosci-z-muzulmanami-moze-byc-prowokacja/9hktkw4
  • 04-01-2017 19:13:59 | odpowiedz
    Tylko po co Rosja miałaby obalać najkorzystniejszą dla siebie władzę po 89 roku?
  • 04-01-2017 20:21:21 | odpowiedz
    A czy PISM monitoruje Niemców? Bo łatwiej im byłoby sterować Polską poprzez PO/No - więc oni pierwsi byliby zainteresowani wymianą władzy.
    Dla Rosjan zarówno PiS jak i PO są wystarczająco antyrosyjskie, aby próbować robić jakieś zamiany.
  • 09-01-2017 22:59:50 | odpowiedz
    Bambo w Polsce

    Afrykanin jest Polakiem;
    Chrzci się półksiężyca znakiem.
    Bambo chłopię to urocze:
    Lubi panie brać za krocze
    Na ulicy, na festynie...
    Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
    Ale wody w toalecie
    Boi się. Bo sami wiecie:
    Wśród bakterii własnych zdrowo...
    Bambo multikulturowo
    Ubogaci nas! Muslima
    Cieszy, kiedy kozy dyma.
    Do dziewczynek obrzezania
    Bardzo też się Bambo skłania.
    I, jak jego brzmi przezwanie,
    Miłe jemu jest bimbanie.
    "Szkoła na nic się nie przyda." –
    Bambo nęci pas Szahida...
    A Was nęci – świniojady! –
    Z imigrantem szukać zwady,
    Zamiast Polskę mu otworzyć...
    Aby zdążył się rozmnożyć.

  • Idea integracji europejskiej

    Temat ważny, a jednocześnie dość łatwy do marytorycznej i rozległej dyskusji, która teraz się bardzo dla tego forum przyda ;) A więc wątpię żeby ktokolwiek z nas popieral idącą w obecnym...
  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Sprawa sporu gazowego Rosji z Polską

    Obecnie obserwujemy, coraz bardziej nabierającą rumieńców sprawę "obcięcia" przez Rosjan o 1/4 ilości gazu eksportowanego przez ten kraj do Polski. Odtrąbione w Europie jako sukces dyplomacji...
  • 21 kwietnia 2009: Izrael - agresor prewencyjny?

    Zapraszamy do dyskusji. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Ewentualny powrót socjalizmu.

    Czy nie jesteście zaniepokokojeni ewentualną możliwościa rozpadu USA na wiele mniejszych krajów.W takim przypadku jest bardzo możliwe że na terenach dawnego układu warszawskiego nastąpi odrodzenie...

Poczytaj również

  • Ziobro chce przestępstwa od 400 zł | 29-06-2017 15:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości chce obniżyć z 500 do 400 zł próg, przy którym kradzież staje się przestępstwem - informuje bankier.pl.

  • Powstanie Narodowy Instytut Wolności | 29-06-2017 13:15:00

    INFO: Rząd przyjął kierunkowo projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - informuje onet.pl.

  • W Nowym Sączu zakażą reklam! | 29-06-2017 11:00:00

    INFO: Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.

  • W Polsce kwitnie handel dziećmi! | 29-06-2017 06:45:00

    INFO: Z rozmowy posła Piotra Liroya Marca z p. Pawłem Bednarzem z Fundacji Dobrego Pasterza wynika, że w Polsce kwitnie proceder handlu dziećmi, w którym uczestniczą osoby na wysokich stanowiskach - donosi pikio.pl.

  • Firmy farmaceutyczne zaczynają spowiadać się z wydatków na lekarzy | 28-06-2017 21:45:00

    INFO: Firmy farmaceutyczne zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia - podaje money.pl.

  • Prezydent Gdańska stanie przed sądem | 28-06-2017 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl informuje, że decyzją sądu w Gdańsku nie będzie umorzenia sprawy dotyczącej oświadczeń majątkowych prezydenta Pawła Adamowicza.

  • Prezes SN oburzona majtkami i biustonoszem | 28-06-2017 17:30:00

    INFO: Jak podaje RMF FM, p. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego w swoim wystąpieniu przed komisją praw człowieka w Senacie odniosła się do protestów osób, które rozbiły miasteczko pod gmachem sądu.

  • Trybunał Konstytucyjny jest już zbędny? | 28-06-2017 15:30:00

    INFO: Autorytet Trybunału Konstytucyjnego jest dziś minimalny. Radykalnie zmniejszyła się liczba pytań prawnych kierowanych przez sądy do TK - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd chce wprowadzić emeryturę małżeńską | 28-06-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd planuje wprowadzić możliwość przejścia na emeryturę małżeńską - podaje gazetaprawna.pl.

  • Przez UE w Wałbrzychu podwyższą ceny biletów! | 28-06-2017 11:00:00

    FUTURO: Radni miasta Wałbrzych podejmą decyzję o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej - podaje sewis naszemiasto.pl.

  • Miliony na studium dotyczące metra w Krakowie! | 28-06-2017 06:45:00

    INFO: Kraków dostanie 1,375 mln euro dofinansowania od unijnych podatników na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra - podaje bankier.pl.

  • Wygasa efekt 500+? | 27-06-2017 21:45:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.

  • Resort zdrowia zlecił węgierskiemu analitykowi inwigilację polskich pielęgniarek | 27-06-2017 19:30:00

    INFO: Analizę powiązań, publikowanych postów oraz zamkniętych grup pielęgniarek zlecił węgierskiemu analitykowi resort zdrowia w czasie ubiegłorocznego protestu sióstr - informuje tygodnik "Wprost".

  • Saryusz-Wolski: Uzasadniona jest polityka nieprzyjmowania imigrantów z południa | 27-06-2017 17:30:00

    OPINIA: CEP Jacek Saryusz-Wolski wypowiedział się na temat nacisków na nasz kraj ze strony Unii Europejskiej w sprawie tzw. uchodźców - donosi telewizjarepublika.pl.

  • Syn Wałęsy ukarany za kradzież świeczek | 27-06-2017 15:30:00

    INFO: P. Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta, został ukarany grzywną za kradzież dwóch świeczek zapachowych w jednym z toruńskich dyskontów - donosi fakt.pl.