Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-01-2017 06:45:00

Rosjanie obserwują wydarzenia w Ełku

OPINIA: Bez wątpienia Rosjanie z uwagą obserwują, co się działo w Ełku - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). 

 

Zdaniem p. Dyner, służby każdego państwa narażonego na działania hybrydowe powinny z bardzo dużą uwagą podchodzić do incydentów takich jak w Ełku. Incydenty takie łatwo mogą ulec eskalacji, zgodnie ze znanym od dawna mechanizmem.

- Warto pamiętać, że pogromy zaczynały się od takich właśnie drobiazgów - mówi ekspertka.

Jednocześnie podkreśliła, że jej zdaniem prawdopodobieństwo, by Polska padła ofiarą prowokacji, która przerodzi się "w coś większego", jest niewielkie.

- O ile w przypadku Estonii i Łotwy - w krajach, w których jest znacząca mniejszość rosyjska - takie sytuacje można byłoby wykorzystać do wpływu na władzę, czy też jej przejęcia, o tyle Polska jest znacznie twardszym orzechem do zgryzienia. Nie ma u nas prorosyjskiego zaplecza, które mogłoby skorzystać na takim incydencie - tłumaczy.

 

Zobacz także: Zamieszki w Ełku po zabiciu 21-latka przez Arabów

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 04-01-2017 07:28:40 | odpowiedz
    Rosyjscy nożownicy zabili rosyjskiego złodzieja a wstrętni rosyjscy prowokatorzy potem zdemolowali lokal ?
  • 04-01-2017 07:53:39 | odpowiedz
    Przecież Putin aktualnie zajmuje się hackowaniem demokracji w USA, nie może robić tylu rzeczy na raz, hahaha! Demonizowanie Rosji - level 9999.
    Biedna, zindoktryzowana idiotka
  • 04-01-2017 09:32:44 | odpowiedz
    Z notatki wynika, że to PISM obserwuje wydarzenia w Ełku. I oczywiście, "analizuje". Co za brednie.
  • 04-01-2017 11:00:43 | odpowiedz
    Zabicie człowieka nie jest drobiazgiem!

    Mimo wysiłków władzy, społeczeństwo chyba jeszcze do końca nie zidiociało. Może przywykło, że media kłamią?
  • 04-01-2017 11:44:01 | odpowiedz
    PISM? Jeśli w jakiejkolwiek instytucji ma coś do powiedzenia np. taki "dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski" - to ja od razu wiem, że taka instytucja musi być mocno podejrzana, i szkodliwa dla kraju.
  • 04-01-2017 11:55:42 | odpowiedz
    "Już niemal dwa tysiące osób zapowiedziało udział w piątkowym marszu solidarności z wyznawcami islamu. Tak wynika z wydarzenia opublikowanego przez Ośrodek ds. monitorowania mediów na Facebooku. Wszystko jednak wskazuje na to, że manifestacja ta się nie odbędzie. A już niemal na pewno nie legalnie."

    http://olsztyn.onet.pl/elk-marsz-solidarnosci-z-muzulmanami-moze-byc-prowokacja/9hktkw4
  • 04-01-2017 19:13:59 | odpowiedz
    Tylko po co Rosja miałaby obalać najkorzystniejszą dla siebie władzę po 89 roku?
  • 04-01-2017 20:21:21 | odpowiedz
    A czy PISM monitoruje Niemców? Bo łatwiej im byłoby sterować Polską poprzez PO/No - więc oni pierwsi byliby zainteresowani wymianą władzy.
    Dla Rosjan zarówno PiS jak i PO są wystarczająco antyrosyjskie, aby próbować robić jakieś zamiany.
  • 09-01-2017 22:59:50 | odpowiedz
    Bambo w Polsce

    Afrykanin jest Polakiem;
    Chrzci się półksiężyca znakiem.
    Bambo chłopię to urocze:
    Lubi panie brać za krocze
    Na ulicy, na festynie...
    Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
    Ale wody w toalecie
    Boi się. Bo sami wiecie:
    Wśród bakterii własnych zdrowo...
    Bambo multikulturowo
    Ubogaci nas! Muslima
    Cieszy, kiedy kozy dyma.
    Do dziewczynek obrzezania
    Bardzo też się Bambo skłania.
    I, jak jego brzmi przezwanie,
    Miłe jemu jest bimbanie.
    "Szkoła na nic się nie przyda." –
    Bambo nęci pas Szahida...
    A Was nęci – świniojady! –
    Z imigrantem szukać zwady,
    Zamiast Polskę mu otworzyć...
    Aby zdążył się rozmnożyć.

  • Idea integracji europejskiej

    Temat ważny, a jednocześnie dość łatwy do marytorycznej i rozległej dyskusji, która teraz się bardzo dla tego forum przyda ;) A więc wątpię żeby ktokolwiek z nas popieral idącą w obecnym...
  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Sprawa sporu gazowego Rosji z Polską

    Obecnie obserwujemy, coraz bardziej nabierającą rumieńców sprawę "obcięcia" przez Rosjan o 1/4 ilości gazu eksportowanego przez ten kraj do Polski. Odtrąbione w Europie jako sukces dyplomacji...
  • 21 kwietnia 2009: Izrael - agresor prewencyjny?

    Zapraszamy do dyskusji. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Ewentualny powrót socjalizmu.

    Czy nie jesteście zaniepokokojeni ewentualną możliwościa rozpadu USA na wiele mniejszych krajów.W takim przypadku jest bardzo możliwe że na terenach dawnego układu warszawskiego nastąpi odrodzenie...

Poczytaj również

  • Rząd policzył, ile pieniędzy dostają protestujący niepełnosprawni | 24-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd policzył, że osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie, a takie osoby protestują w Sejmie, wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł - podaje tvp.info.

  • Rząd wzmoże kontrole aptek | 24-05-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

  • Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu! | 24-05-2018 17:30:00

    INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

  • Radni przeciwko zmniejszeniu diet | 24-05-2018 15:30:00

    INFO: W Dąbrowie Górniczej i w Czeladzi (woj. śląskie) nie przeszły uchwały, których celem było zmniejszenie diet radnym.

  • Fiskus chce znać adresy IP | 24-05-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy - pisze dziennik.pl.

  • Prawo jazdy znacznie podrożeje | 24-05-2018 11:00:00

    FUTURO: Zdobycie prawa jazdy będzie znacznie droższe, nawet o kilkaset złotych - podaje rp.pl.

  • PFN kupiła jacht | 24-05-2018 06:45:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht, na którym miał odbyć się organizowany przez p. Mateusza Kusznierewicza rejs dookoła świata i udział w cyklu regat ponad nazwą Polska100 - informuje RMF FM.

  • Rząd chce zerowej akcyzy na CNG i LNG | 23-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje zerową stawkę akcyzy na gaz do silników spalinowych - podaje interia.pl.

  • Rząd zbuduje 22 mosty | 23-05-2018 19:30:00

    FUTURO: JE Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę 22 mostów - na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski - podaje money.pl.

  • NBP będzie graczem na giełdzie? | 23-05-2018 17:30:00

    OPINIA: Prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że Narodowy Bank Polski powinien mieć możliwość... grania na giełdzie - podaje bankier.pl.

  • Kolejny poseł odchodzi z Nowoczesnej | 23-05-2018 15:30:00

    INFO: Fakt.pl donosi, że z Nowoczesnej odejdzie WCz. Michał Jaros, młody polityk tej partii.

  • Radni PiS zdoili 17 milionów | 23-05-2018 13:15:00

    INFO: Radni PiS zarabiają fortuny dzięki pracy dla spółek Skarbu Państwa - donosi "Super Express".

  • Sąd skazał córkę JKM | 23-05-2018 11:00:00

    INFO: Córka p. Janusza Korwin-Mikkego została skazana przez sąd na 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych za jazdę samochodem bez prawa jazdy i posiadanie heroiny - informuje telewizjarepublika.pl.

  • Będziemy łożyć na usuwanie piersi i jajników? | 23-05-2018 06:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia chce refundować profilaktyczne usunięcie zdrowych jajników i piersi u kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka - informuje "Rzeczpospolita".

  • MSWiA bierze się za Wolnych Obywateli | 22-05-2018 21:45:00

    INFO: MSWiA złożyło wniosek do sądu o zawieszenie zarządu fundacji Wolni Obywatele RP.