Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-11-2017 06:45:00

Resort zdrowia spisuje zbuntowanych rezydentów

INFO: Ministerstwo Zdrowia zbiera dane rezydentów, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 

Ministerstwo wystąpiło do urzędów wojewódzkich o codzienne raportowanie liczby składanych przez lekarzy wypowiedzeń klauzuli opt-out. Zdaniem rezydentów to "powrót do metod głębokich otchłani PRL".

Klauzula opt-out umożliwia lekarzom pracę ponad 48 godzin tygodniowo. Rezydenci zaczęli ją wypowiadać na znak protestu, po zakończeniu głodówki. Jak czytamy w "Rz", to dotkliwa forma protestu, bo młodzi lekarze rezygnują z nocnych dyżurów, które do tej pory były obsadzane w dużej mierze przez nich. Do dzisiaj klauzulę wypowiedziało ponad 1200 lekarzy na 17 tys. rezydentów - informuje dziennik.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-11-2017 08:29:03 | odpowiedz
    "Klauzula opt-out umożliwia lekarzom pracę ponad 48 godzin tygodniowo."

    Ale w krainie sprawiedliwosci spolecznej to przeciez niemozliwe. Gdzie dekalog, gdzie spedzanie czasu z rodzina, gdzie zakaz pracy w niedziele?

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
  • Demokracja - opium dla Ludu [FAQ]

    Poniższy tekst poskładany został z fragmentów wyjętych z Bastiata, Erika von Kuehnelt-Leddihna (choćby tytuł topicu), a także - w dużej mierze - z wypowiedzi niektórych kolegów tutaj na forum (w...
  • Obłuda lewicy - państwowa służba zdrowia [FAQ]

    Mam prawo do opieki zdrowotnej! Nie, nie masz. Wiem - szok i niedowierzanie, ale nie masz prawa do opieki zdrowotnej choćby z tej prostej przyczyny, że nie istnieje i nigdy nie istniało...
  • "Fatalna" opieka zdrowotna - co to właściwie znaczy?

    Ponieważ pewne sformułowania stały się "normą" w języku potocznym zastanawiam się nad tym,żeby czasem spróbować bliżej zdefiniować ich znaczenie. Wydaje mi się,że zbyt często ulegamy potrzebie...

Poczytaj również

  • Gen. Polko o skandalu z caracalami | 17-12-2017 20:45:00

    OPINIA: Gen. Roman Polko odniósł się do skandalu we francuskiej armii z caracalami - podaje dorzeczy.pl.

  • Posłowie PiS chcą rewolucji w ubezpieczeniu OC pojazdów | 17-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Dwaj posłowie PiS, WCz.WCz. Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski chcą zmienić przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC - podaje dziennik.pl.

  • Adwokatura przed Trybunałem Konstytucyjnym? | 17-12-2017 14:15:00

    INFO: Czy Trybunał Konstytucyjny skontroluje wewnętrzne prawo stanowione przez samorząd adwokacki? O takim pomyśle Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Szydło dała ministrom po 38 tys. zł | 17-12-2017 11:00:00

    INFO: Premier Beata Szydło przyznała w tym roku swoim ministrom sowite nagrody - donosi se.pl.

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.