Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-11-2017 06:45:00

Resort zdrowia spisuje zbuntowanych rezydentów

INFO: Ministerstwo Zdrowia zbiera dane rezydentów, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 

Ministerstwo wystąpiło do urzędów wojewódzkich o codzienne raportowanie liczby składanych przez lekarzy wypowiedzeń klauzuli opt-out. Zdaniem rezydentów to "powrót do metod głębokich otchłani PRL".

Klauzula opt-out umożliwia lekarzom pracę ponad 48 godzin tygodniowo. Rezydenci zaczęli ją wypowiadać na znak protestu, po zakończeniu głodówki. Jak czytamy w "Rz", to dotkliwa forma protestu, bo młodzi lekarze rezygnują z nocnych dyżurów, które do tej pory były obsadzane w dużej mierze przez nich. Do dzisiaj klauzulę wypowiedziało ponad 1200 lekarzy na 17 tys. rezydentów - informuje dziennik.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-11-2017 08:29:03 | odpowiedz
    "Klauzula opt-out umożliwia lekarzom pracę ponad 48 godzin tygodniowo."

    Ale w krainie sprawiedliwosci spolecznej to przeciez niemozliwe. Gdzie dekalog, gdzie spedzanie czasu z rodzina, gdzie zakaz pracy w niedziele?

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
  • Demokracja - opium dla Ludu [FAQ]

    Poniższy tekst poskładany został z fragmentów wyjętych z Bastiata, Erika von Kuehnelt-Leddihna (choćby tytuł topicu), a także - w dużej mierze - z wypowiedzi niektórych kolegów tutaj na forum (w...
  • Obłuda lewicy - państwowa służba zdrowia [FAQ]

    Mam prawo do opieki zdrowotnej! Nie, nie masz. Wiem - szok i niedowierzanie, ale nie masz prawa do opieki zdrowotnej choćby z tej prostej przyczyny, że nie istnieje i nigdy nie istniało...
  • "Fatalna" opieka zdrowotna - co to właściwie znaczy?

    Ponieważ pewne sformułowania stały się "normą" w języku potocznym zastanawiam się nad tym,żeby czasem spróbować bliżej zdefiniować ich znaczenie. Wydaje mi się,że zbyt często ulegamy potrzebie...

Poczytaj również

  • Po akcji CBA PiS usunęło ze swoim szeregów polityka z Pomorza | 19-07-2018 17:30:00

    INFO: PiS usunęło ze swoich szeregów p. Przemysława M. - podaje interia.pl.

  • PiS wycofuje ustawę, którą popiera Kaczyński | 19-07-2018 15:30:00

    INFO: Minister rolnictwa JE Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że z Sejmu "zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych" - podaje interia.pl.

  • Aparat skarbowy nie był w stanie powstrzymać Amber Gold | 19-07-2018 13:15:00

    OPINIA: Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział przed komisją śledczą b. minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski.

  • PESA znacjonalizowana za 300 mln zł | 19-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi Interia, Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w spółkę PESA Bydgoszcz prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100% akcji.

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".

  • Najgorsze nastroje biznesu od ponad 3 lat | 18-07-2018 11:00:00

    INFO: Pogorszyły się nastroje właścicieli małych firm w Polsce - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Sztuczny podział gospodarstwa rolnego pod lupą CBA | 18-07-2018 06:45:00

    INFO: Agenci CBA złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z działalnością grupy producenckiej owoców i warzyw - informuje wprost.pl.

  • Horrendalne koszty druku mandatów | 17-07-2018 21:45:00

    INFO: Nowe wzory druków mandatów karnych i usunięcie z obiegu ich poprzednich wersji to szalone koszty dla podatników - donosi serwis pit.pl.

  • Rząd wyda rekorodową kwotę na podręczniki szkolne | 17-07-2018 19:30:00

    INFO: W tym roku rząd wyda rekordową kwotę 404 mln zł na finansowanie podręczników dla uczniów - informuje "Rzeczpospolita".

  • Szef GetBack chciał osłony Izraela | 17-07-2018 17:30:00

    INFO: W ciągu kilku miesięcy przed aresztowaniem p. Konrad K., były prezes GetBack, intensywnie szukał kontaktów w Izraelu. Śledczy uważają, że chciał pozyskać pieniądze z tamtego rynku, a potem uciec do kraju, który nie wydaje swoich inwestorów "w kłopotach" - pisze rp.pl.