Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-07-2018 11:00:00

Resort środowiska skontroluje kontrowersyjny zamek

INFO: Resort środowiska wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o dokumenty dotyczące inwestycji w okolicach Stobnicy w Puszczy Noteckiej (woj. wielkopolskie) - podaje bankier.pl.

 

Resort środowiska zdecydował się na kontrolę po kontrowersjach, jakie wywołały zdjęcia z budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Oburzeni internauci pisali, że zamek buduje obrzydliwie bogaty oligarcha, niszcząc przy okazji przyrodę.

- W związku z pojawiającymi się kontrowersjami, poleciłem Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania tej decyzji. Ochrona polskiej przyrody jest kwestią nadrzędną i dlatego wszelkie postępowania w takich sprawach powinny być prowadzone w sposób przejrzysty i niepozostawiający pola do żadnych wątpliwości - podkreślił JE Henryk Kowalczyk, minister środowiska z PiS.

Gdzie byli ekolodzy, jak w 2015 r. w środku puszczy wysuszono jezioro, by zbudować zamek?

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 11-07-2018 13:24:37 | odpowiedz
    "Obrzydliwie bogaty" - nie mam więcej pytań.

    W jakim charakterze występuje tutaj red. GK?
  • 11-07-2018 14:02:34 | odpowiedz
    Dobra wiadomość dla korwinistów to ta, że zamek zbudowano. W końcu trochę zniszczono dlaej środowisko. Zła, że Ministerstwo Niszczenia Środowiska się jednak przyczepiło. I pisze jeszcze bzdety w stylu: „dobro polskiej przyrody jest nadrzędne”. Biorąc jednak polskie, cwaniacko-korwinistyczne podejście do przyrody, facet będzie mógł dalej eksploatować przyrodę, a ludzie dalej korwinistycznie czynić sobie ziemię poddaną

  • Spiskowa teoria dziejów

    No właśnie. Kto rządzi światem? Chciałem zrobić ankietę, ale chyba się nie da :( Więc proszę o wypowiedzi i ewentualne dodawanie nowych teorii :D 1. Żydokomuna 2. Żydomasoneria 3. Żydzi 4....
  • Sport

    No właśnie... W tej chwili nasze "orły" ogrywają piłkarską potęgę - San Marino, stadion pełny, w TV Szpaku ucieszony, a mi wstyd. W wakacje najliczniejsza w historii reprezentacja zdobyła na...
  • Demokracja władza ludu czy jego niewola

    Definicje Demokracji na pewno każdy zna i jej idee. Lecz to co jest na świstku papieru a w rzeczywistości to 2 różne rzeczy. Jakie szanse ma przeciętny Kowalski z zarobkiem 2000 zł netto na...
  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Ochrona środowiska, parki narodowe, lasy

    Jakie są wasze poglądy na kwestie ochrony środowiska? Ja uwazam ze kwestia ochrony przyrody powinna byc podzielona pomiedyz panstwo a prywaciarzy. Calkowity wolny rynek doprowadziłby do tego,...
  • Budżet państwa

    Możecie mi powiedzieć co oprócz wojska/policji zdaniem JKM powinno być utrzymywane z budżetu państwa? Była chyba kiedyś mowa o jakiś 6 Ministerstwach ale prosiłbym o jakieś konkretne informację w...

Poczytaj również

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.

  • Kukiz'15 chce zakazu wydawania gazet przez samorządy | 10-11-2018 17:30:00

    INFO: Grupa posłów Kukiz`15 złożyła w Sejmie projekt zmian prawa prasowego i ustaw o samorządzie terytorialnym, który zakłada zakaz wydawania tytułów prasowych przez samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie - donosi serwis press.pl.

  • Tak się gospodaruje na państwowym | 10-11-2018 14:15:00

    INFO: CBA prowadzi śledztwo ws. korupcji przy dostawach paliwa do Elektrowni Szczecin.

  • Resort porozumiał się z policjantami | 10-11-2018 11:00:00

    INFO: Minister spraw wewnętrznych, JE Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną policjantów.

  • Gronkiewicz-Waltz znów grozi | 10-11-2018 06:45:00

    INFO: Mogę rozwiązać nawet marsz państwowy - ostrzegła prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz.