Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-05-2017 17:30:00

Relokacja uchodźców gorsza niż sankcje KE

OPINIA: Dla Polski z całą pewnością byłaby gorsza zgoda na relokację uchodźców niż kary zapowiadane przez Unię Europejską - stwierdził JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji z PiS, odnosząc się do gróźb KE.

 

- Pamiętajmy o tym, co wydarzyło się na zachodzie Europy. Pamiętajmy o zamachach terrorystycznych - w zasadzie w większych państwach Unii Europejskiej są one, niestety, faktem. Pamiętajmy, że zaczynali właśnie od stosunkowo nielicznych społeczności muzułmańskich, które teraz są bardzo liczne - zauważył p. Błaszczak. - Pamiętajmy o tym, że to jest problem zachodu Europy, dlatego że te państwa miały swego czasu kolonie. One korzystały z bogactwa Afryki czy Azji. To są rachunki, które były zaciągane przez tamte państwa, a dziś jest próba przerzucenia spłaty tych rachunków również na Polskę - ocenił minister. - To jest nieuczciwe, to jest niezgodne z obowiązującymi regułami i my przeciwko temu występujemy - dodał.

W ocenie szefa MSWiA zasada relokacji tyko potęguje konflikt i skalę napływu nielegalnych uchodźców.

- Mówię moim odpowiednikom na zachodzie Europy o tym, że stosowanie metody relokacji tylko potęguje konflikt, gdyż jeżeli handlarze ludźmi słyszą, że ci, których dostarczą do Europy, znajdą schronienie w innych państwach, to tym bardziej zabierają się do swych przestępczych czynów. A to powoduje także ryzyko utraty zdrowia i życia tych ludzi, którzy próbują przedostać się do Europy - przekonywał.

 

Zobacz także: KE grozi Polsce ws. uchodźców!

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • 3 lipca 2009: Hucpa w/s Stoczni

    Właśnie to samo chciałam powiedzieć, gdy to przeczytałam. To się nie mieści w pa...e. Xsior: Data w temacie

Poczytaj również

  • Rząd zbuduje Port Centralny w Gdańsku | 26-05-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje budowę Centralnego Portu w Gdańsku - na 100 mln ton ładunków rocznie - donosi dziennik.pl.

  • Chcą przedłużyć śledztwo ws. majątku Kwaśniewskich | 25-05-2017 21:45:00

    INFO: Prokuratura chce do grudnia br. przedłużyć śledztwo w sprawie majątku pp. Kwaśniewskich - donosi tvp.info.

  • Prezydent Gdańska pójdzie z homosiami | 25-05-2017 19:30:00

    FUTURO: P.  Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska ogłosił, że będzie uczestniczył w III Trójmiejskim Marszu Równości, organizowanym przez środowisko LGBT - podaje niezalezna.pl.

  • Za 10 lat Polska powstrzyma każdego agresora | 25-05-2017 17:30:00

    OPINIA: Jeżeli stworzymy obronę terytorialną, a polska armia, zwłaszcza siły operacyjne, na które będzie szło 90% wydatków, zostaną zbudowane zgodnie z założeniami, to za 10-12 lat będziemy w stanie powstrzymać każdego agresora - stwierdził JE Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej z PiS.

  • Staną przed sądem za gigantyczne nieprawidłowości w Grupie Azoty | 25-05-2017 15:30:00

    INFO: Byli członkowie zarządu Grupy Azoty Police mogą stanąć przed sądem. Chodzi o gigantyczne nieprawidłowości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Nie będzie niższych składek ZUS dla małych firm | 25-05-2017 13:15:00

    INFO: ZUS i resort pracy torpedują pomysł niższych składek dla małych firm - donosi dziennik.pl.

  • Domagają się wznowienia śledztwa ws. śmierci Leppera | 25-05-2017 11:00:00

    INFO: P. Sławomir Izdebski, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, domaga się wznowienia śledztwa w sprawie śmierci śp. Andrzeja Leppera - donosi fakt.pl.

  • "Rzeczpospolita" o całej prawdzie na temat relokacji uchodźców | 25-05-2017 06:45:00

    INFO: "Rzeczpospolita" prześledziła unijne dokumenty na temat relokacji uchodźców. Z analizy wynika, że rząd nie mówi Polakom całej prawdy na temat relokacji.

  • Kukiz'15 chce uprościć sprzedaż lasów | 24-05-2017 21:45:00

    INFO: Posłowie Kukiz’15 poinformowali, że przygotowali projekt ustawy, który pozwoli właścicielom gruntów leśnych wycofać się ze sprzedaży, jeśli zaoferowana przez Lasy Państwowe cena będzie za niska - podaje wprost.pl.

  • Liroy-Marzec zabrał się za Ubera | 24-05-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Piotr Liroy-Marzec, poseł Kukiz`15 stanął po stronie taksówkarzy, którzy stracili po tym, jak do Polski weszła firma Uber, kojarząca kierowców z pasażerami - pisze rp.pl.

  • Nic nie wie, a głosuje! | 24-05-2017 17:30:00

    INFO: WCz. Joanna Augustynowska, posłanka PO, skompromitowała się w krótkim teście z wiedzy ogólnej - donosi wprost.pl.

  • PO i PSL dogadały się przed wyborami samorządowymi | 24-05-2017 15:30:00

    INFO: PO i PSL porozumiały się w sprawie współpracy na czas wyborów samorządowych. Partie mają ogłosić wspólny start kandydatów do sejmików województw - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • ABW przeszukała meczet w Warszawie | 24-05-2017 13:15:00

    INFO: ABW przeszukała meczet na ulicy Wiertniczej w Warszawie - poinformował red. Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.

  • Tajemnicze zawiadomienia do prokuratury z audytu rządu PO-PSL | 24-05-2017 11:00:00

    INFO: Ponad rok temu p. Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, poinformował, że w związku z nieprawidłowościami za czasów rządu PO-PSL do prokuratury trafiło 19 zawiadomień. Nie sposób jednak ustalić, czego dotyczyły, ani co się z nimi dzieje - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Sędzia spowodowała kolizję po pijaku! | 24-05-2017 06:45:00

    INFO: Sędzia z Siemianowic Śląskich spowodowała po pijanemu kolizję drogową w Chorzowie. Miała aż 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - donosi naszdziennik.pl.