Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-05-2017 17:30:00

Relokacja uchodźców gorsza niż sankcje KE

OPINIA: Dla Polski z całą pewnością byłaby gorsza zgoda na relokację uchodźców niż kary zapowiadane przez Unię Europejską - stwierdził JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji z PiS, odnosząc się do gróźb KE.

 

- Pamiętajmy o tym, co wydarzyło się na zachodzie Europy. Pamiętajmy o zamachach terrorystycznych - w zasadzie w większych państwach Unii Europejskiej są one, niestety, faktem. Pamiętajmy, że zaczynali właśnie od stosunkowo nielicznych społeczności muzułmańskich, które teraz są bardzo liczne - zauważył p. Błaszczak. - Pamiętajmy o tym, że to jest problem zachodu Europy, dlatego że te państwa miały swego czasu kolonie. One korzystały z bogactwa Afryki czy Azji. To są rachunki, które były zaciągane przez tamte państwa, a dziś jest próba przerzucenia spłaty tych rachunków również na Polskę - ocenił minister. - To jest nieuczciwe, to jest niezgodne z obowiązującymi regułami i my przeciwko temu występujemy - dodał.

W ocenie szefa MSWiA zasada relokacji tyko potęguje konflikt i skalę napływu nielegalnych uchodźców.

- Mówię moim odpowiednikom na zachodzie Europy o tym, że stosowanie metody relokacji tylko potęguje konflikt, gdyż jeżeli handlarze ludźmi słyszą, że ci, których dostarczą do Europy, znajdą schronienie w innych państwach, to tym bardziej zabierają się do swych przestępczych czynów. A to powoduje także ryzyko utraty zdrowia i życia tych ludzi, którzy próbują przedostać się do Europy - przekonywał.

 

Zobacz także: KE grozi Polsce ws. uchodźców!

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • 3 lipca 2009: Hucpa w/s Stoczni

    Właśnie to samo chciałam powiedzieć, gdy to przeczytałam. To się nie mieści w pa...e. Xsior: Data w temacie

Poczytaj również

  • Prezydent Gdańska pod lupą prokuratury | 21-11-2017 15:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada, czy prezydent miasta Paweł Adamowicz przyjął łapówkę w postaci 3-dniowego pobytu w Madrycie - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Prokuratura wszczęto śledztwo ws. propagowania faszyzmu | 21-11-2017 13:15:00

    INFO: Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym podczas Marszu Niepodległości - informuje onet.pl.

  • Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi | 21-11-2017 11:00:00

    INFO: CEP Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również p. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej - informuje bankier.pl.

  • Przestępcom zabrano 400 mln zł | 21-11-2017 06:45:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości poinformował, że w wyniku kilkumiesięcznego obowiązywania w Polsce instytucji tzw. konfiskaty rozszerzonej udało się skonfiskować grupom przestępczym majątek o wartości ok. 400 mln zł - donosi interia.pl.

  • PiS pobiło rekord w tworzeniu biurokracji! | 20-11-2017 21:45:00

    INFO: Od objęcia władzy PiS stworzyło aż 11 nowych urzędów centralnych! To rekord w tworzeniu biurokracji - donosi portal wiesci24.pl.

  • Prezydent chce dymisji Szydło i Macierewicza | 20-11-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński premierem, a p. Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - tak według "Super Expressu" ma wyglądać, ustalony podczas spotkań pp. Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

  • Morawiecki obniży akcyzę browarom rzemieślniczym | 20-11-2017 17:30:00

    FUTURO: Od początku 2018 r. akcyza dla browarów rzemieślniczych zostanie obniżona o 50% - podaje businessinsider.com.pl.

  • Lewicowi dziennikarze donoszą na Polskę | 20-11-2017 15:30:00

    INFO: Lewicowe Towarzystwo Dziennikarzy poskarżyło się kolegom z zagranicy - donosi wPolityce.pl.

  • Beata Szydło prezydentem Warszawy? | 20-11-2017 13:15:00

    FUTURO: Jak donosi wprost.pl, premier Beata Szydło może kandydować na prezydenta Warszawy.

  • Tuskowi puszczają nerwy | 20-11-2017 11:00:00

    INFO: Skandaliczny wpis na Twitterze p. Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, rozpalił do czerwoności internautów i polityków PiS - donosi portal niezalezna.pl.

  • Będzie totalny atak na Polskę? | 20-11-2017 06:45:00

    OPINIA: W UE dojdzie do próby totalnego ataku na Polskę we współdziałaniu z opozycją - prognozuje politolog prof. Kazimierz Kik.

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.