Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-05-2018 11:00:00

Przez przepisy brakuje rąk do pracy

INFO: Brakuje rąk do pracy przy zbiorach truskawek, dlatego Związek Sadowników RP zwrócił się do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z prośbą o pilne opracowanie wzoru umowy o pomocy przy zbiorach - podaje wp.pl.

 

Sadownicy piszą, że chcieliby zatrudnić pomocnika w swoich gospodarstwach, ale kwestie proceduralne i brak jednoznacznej wykładni przepisów są dla nich sporym obciążeniem. Dlatego zaapelowali o pilne opracowanie wzoru umowy o pomocy przy zbiorach i opublikowanie go na stronie internetowej resortu rolnictwa.

Pomocnik przy zbiorach to nowy zawód na polskim rynku pracy, dlatego sadownicy mają problem z tym, jak ma wyglądać taka umowa.

 

Zobacz także: Rząd chce oskładkować pomagających przy zbiorach

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 26-05-2018 12:42:35 | odpowiedz
  Za tzw. głębokiej komuny sadownik miał problemy ze szkodnikami, myślał o tym, kiedy i czym wykonać oprysk, jakie odmiany drzew posadzić, jak przechować zbiory.

  W gospodarce polskiej AD 2018 sadownik zastanawia się, kogo wolno mu zatrudnić, jak ma wyglądać umowa z pomocnikiem i czy urząd skarbowy nie dowali mu kary za "niemanie" czegoś. Postęp widoczny gołym okiem.

 • żebractwo

  Zapewne każdy widział kiedyś osobę "biedną" żebrzącą. Otóż moim zdaniem żebranie to powinien być "przywilej" dla NAJBIEDNIEJSZYCH tych co naprawdę nie mają co zjeść. A tu rzeczywistosć...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Propozycje zmian w wymiarze sprawiedliwosci

  Proponuje rozpoczac dyskusje programowa dotyczaca zmian w wymiarze sprawiedliwosci. Podzwoliem sobie wypisac pare propozycji, niektore od JKM, niektore z krajow anglosaskich, niektore moje...

Poczytaj również