Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

24-11-2017 11:00:00

Przez Internet dowiedzą się, czym ogrzewamy swoje domy

FUTURO: Trwają prace nad wdrożeniem specjalnego systemu elektronicznego, który będzie informował władze o lokalizacji wszystkich budynków w Polsce oraz o tym, czym są one ogrzewane - informuje stooq.pl.

 

- Chodzi o to, by móc utrzymywać aktualną bazę danych dotyczącą emisji generowanych przez te budynki, i żeby na podstawie tej bazy wreszcie uzyskać twarde, źródłowe dane dotyczące skali zanieczyszczeń, które zostaną zlokalizowane do poziomu konkretnych miejscowości, konkretnych ulic, konkretnych posesji - wyjaśnił p. Piotr Woźny, doradca wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Dodał, że takie narzędzie pozwoliłoby też decydować o tym, na jakie konkretne działania antysmogowe i w jakie miejsca kierować publiczne pieniądze.

 

Źródło: stooq.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 24-11-2017 15:11:10 | odpowiedz
    A nie prościej wziąć w łapki odpowiednie czujniki i po prostu zmierzyć to co trzeba?
    No chyba że chodzi o coś innego niż pomiary.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Obraza Matki Boskiej równoznaczna z zabiciem kogoś w wypadku (??)

    http://www.pardon.pl/artykul/9211/rok_wiezienia_za_obraze_matki_boskiej_jasne_w_pulawach Co o tym sądzicie?
  • 13 sierpnia - Podatek od nieruchomości

    Witam Mam pewną wątpliwosc co do uzasadnienia "sprawiedliwości" podatku od wartosci nieruchomosci. Pan Mikke twierdzi ze wartosciowe wille musza placic wiecej bo sa bardziej narazeni na...
  • 17 sierpnia 2009: Jeszcze o podatkach

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeszcze-o-podatkach,2,ID388871084,n W wariancie liberalnym (zastosowanym przez Napoleona I Buonaparte): każdy może przyjść, rzucić na stół wartość...

Poczytaj również

  • Gen. Polko o skandalu z caracalami | 17-12-2017 20:45:00

    OPINIA: Gen. Roman Polko odniósł się do skandalu we francuskiej armii z caracalami - podaje dorzeczy.pl.

  • Posłowie PiS chcą rewolucji w ubezpieczeniu OC pojazdów | 17-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Dwaj posłowie PiS, WCz.WCz. Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski chcą zmienić przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC - podaje dziennik.pl.

  • Adwokatura przed Trybunałem Konstytucyjnym? | 17-12-2017 14:15:00

    INFO: Czy Trybunał Konstytucyjny skontroluje wewnętrzne prawo stanowione przez samorząd adwokacki? O takim pomyśle Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Szydło dała ministrom po 38 tys. zł | 17-12-2017 11:00:00

    INFO: Premier Beata Szydło przyznała w tym roku swoim ministrom sowite nagrody - donosi se.pl.

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.