Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2017 11:00:00

Prokurtura chce uniewinnienia "niepoprawnego" drukarza

INFO: Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu apelację od wyroku ws. drukarza, który z powodu swych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - donosi dziennik.pl.

 

Zdaniem prokuratury, drukarz miał prawo odmówić druku plakatów fundacji z powodu swych przekonań religijnych - które w tym wypadku powinny być uznane przez sąd za "uzasadnioną przyczynę" odmowy. Tymczasem w marcu Sąd Rejonowy w Łodzi-Widzewie uznał go za winnego, ale odstąpił od wymierzenia kary. W ocenie sądu, doszło do wykroczenia, ponieważ drukarz zawodowo zajmował się wykonywaniem usług drukarskich.

- Prokurator w apelacji wniósł o zmianę wyroku poprzez uniewinnienie Adama J. od zarzucanego mu czynu. Zdaniem prokuratora dokonana przez sąd wykładnia jest wadliwa. Sąd nie dokonał ustalenia faktycznego, czy między Fundacją LGBT Business Forum a spółką cywilną Media.Lab doszło do zawarcia umowy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zdaniem prokuratury, przekonania religijne p. Adama J. były "uzasadnioną przyczyną" odmowy świadczenia.

- Nie podlega dyskusji przynajmniej częściowa sprzeczność przedmiotu działalności Fundacji LGBT Business Forum z nauką Kościoła katolickiego. Nie była również przedmiotem sporu procesowego przynależność obwinionego Adama J. do tego Kościoła, jego aktywne uczestnictwo religijne oraz przekonania obwinionego. W świetle powyższego odmowa świadczenia ze strony Adama J., motywowana przekonaniami religijnymi stanowi, wbrew twierdzeniu sądu, uzasadnioną przyczynę w rozumieniu art. 138 Kw - podkreślono w apelacji.

 

Zobacz także: Sąd zlikwidował zasadę swobody umów!

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 17-05-2017 00:47:18 | odpowiedz
  popieram drukarza
  • 17-05-2017 09:33:48 | odpowiedz
   Ja także.
   Trudno z resztą, będąc przy zdrowych zmysłach zgodzić sie na czynienie z ludzi przez sądy niewolnikami pedałów.

   Sprawa ma prawniczo 2 poziomy:

   1. Nawet przy wadliwym obecnym "prawie" (lewie!) sąd popełnił ewidentny błąd wychwycony przez prokuratora (a właściwie przez Ordo Iuris). Bo drukarz nie dyskryminował pedałów JAKO pedałów, tylko nie chciał wydrukować KONKRETNYCH ich wydawnictw, niezgodnych z jego summieniem. Nie chciał działać wbrew sumieniu, którego ochronę gwarantuje mu Konstytucja. Podobnie gwarantuje mu swobodę zawierania umów.
   Trudno więc mówić nawet o kolizji tych praw z zakazem dyskryminacji, skoro nie chodziło o odmówienie usługi pedałom JAKO PEDAŁOM, ale o odmówienie zawarcia umowy - co kazdemu wolno! - bo mu tak po prostu nie pasuje.

   2. Drugi poziom ne jest już formalno-prawny, ale dotyczy prawa naturalnego. Otóż drukowanie czegoś o treści wspierającej ruch LGBT jest obiektywnym ZŁEM i jako takie propagowanie zła, powinno być konstytucyjnie zakazane. Tak jak zakazana jest propaganda faszyzmu, komunizmu i nazizmu.
   (A jest tylko kwestią czasu zakaz np. satanizmu i socjalizmu oray totalitaryzmu.)
   Logicznym jest, skoro Konstytucja (wbrew lewackim mitom) NIE jest neutralna światopoglądowo, tylko odwołuje się do Boga, czyli do "prawdy, piękna i sprawiedliwości", że wszelkie działania skierowane przeciwko tym wartościom powinno państwo popierać. I gwarantować prawo do obrony przed nimi.
   • 17-05-2017 14:40:30 | odpowiedz
    Można oczywiście budować wielostronicowe uzasadnienia. A problem leży w powołaniu się na artykuł 138, w którym jest mowa o powinności świadczenia usług. Ten paragraf nie ma zastosowania do prywatnej działalności gospodarczej, a do różnych takich
    socjalistycznych tworów, które są monopolistami na rynku i usługi nam odmówić nie mogą.
    Ponieważ sąd zaplątał się w to kuriozalne uzasadnienie wyroku, do doszło do kolejnego absurdu, gdzie prokuratura domaga się uniewinnienia, bo to czy tamto.
    Ja odmawiam wykonania usługi (nie przyjmuję jej), bo widzę, że zlecający jest idiotą. I dla mnie byłby to kłopot zaplątać się w takie zlecenie. Czy również miałbym się z takiego powodu tłumaczyć przed sądem?
    A drukarz mógł przed sądem powiedzieć (chociaż kuriozalne jest że w ogóle doszło do takiej rozprawy), że nie podobały mu się kolory na plakacie i nie będzie firmował takiego kiczu.
    • 17-05-2017 15:05:33 | odpowiedz
     Nie. Bo chodzi o ZASADY!
     Daczego drukarz, albo ktokolwiek z nas, ma być zmuszany do jakiejkolwiek czynności i aby się od niej uwolnić ma KŁAMAĆ?
     To byłoby poniżające.

     Jest nie 100, ale 1000 sposobów, aby się wykręcić od umowy.
     Ale NIE O WYKRĘCANIE SIĘ CHODZI!!!
     CHODZI O GODNOŚĆ WOLNEGO CZŁOWIEKA, o prawo do życia w prawdzie.
     • 17-05-2017 15:21:23 | odpowiedz
      Przecież napisałem wyraźnie, że nie ma przymusu wykonywania usług w sektorze prywatnym. Nie bo nie. I kolega mnie nie zrozumiał: z wykładni sądu, że drukarz coś musiał, wynikł kolejny absurd, że musi podać UZASADNIONE powody. I my tu prowadzimy dyskusję, jakie powody są uzasadnione, a jakie nie.
      To tak, jakbym stwierdził, że oczywiste jest, że w każdym oknie muszą być kraty. I teraz wychodząc z założenia, że ta teza jest słuszna, będziemy prowadzić uczone wywody, jaki jest dopuszczalny odstęp między nimi.
     • 17-05-2017 19:18:06 | odpowiedz
      A tu posumowanie tego prawniczego bajzlu:
      "
      Art. 138 k.w. Odmowa wykonania usługi

      Art. 138.

      Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,

      podlega karze grzywny."


      Prywatny przedsiębiorca do niczego nie jest zobowiązany. W związku z tym zastosowanie tego artykułu w opisywanym przypadku jest bezzasadne. A ponieważ jednak sąd ten artykuł zastosował, to prowadzimy teraz dyskusje o wolności sumienia, zgodności z konstytucją, dyskryminacji itp.

      Natomiast podmiot gospodarczy, powołany np. ustawą może mieć wpisany przymus świadczenia usług. Bo jest monopolistą i nie ma alternatywy. Wtedy art 138 ma sens "odmawia świadczenia, do którego jest ZOBOWIĄZANY"
      • 17-05-2017 21:52:29 | odpowiedz
       Otóż to. Drukarz nie jest zobowiązany do wydrukowania wszystkiego, co mu ktokolwiek zleci, tak samo jak mechanik nie jest zobowiązany do naprawy każdego samochodu, który mu przyprowadzą. Orientacja seksualna klientów czy wierzenia religijne wykonawców nie mają tutaj nic do rzeczy, choć oszołomy z obu stron zrobią z tego od razu pretekst do wszczynania wojny religijnej. Sąd się pomylił, trzeba apelować i już.
       • 17-05-2017 22:54:13 | odpowiedz
        Tak jest - trzeba apelować, czy jak się to tam nazywa (nie jestem prawnikiem). Ale nie tak jak ten prokurator (bo znalazł "uzasadnienie") tylko na gruncie bezzasadności stosowania artykułu 138.

 • Granice Libertarianizmu...?

  Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Okazjonalny kosument marihuany

  W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...

Poczytaj również

 • W lipcu Kaczyński premierem? | 22-05-2017 21:45:00

  FUTURO: WCz. Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 podzielił się z Superstacją informacjami, które usłyszał w kuluarach od kolegów - posłów PiS-u - donosi dorzeczy.pl.

 • Polskie Radio nie toleruje kazirodztwa | 22-05-2017 19:30:00

  INFO: Polskie Radio wyrzuciło z pracy red. Filipa Memchesa za przeprowadzenie rozmowy z prof. Janem Hartmanem, lewicowym filozofem - donosi wirtualnemedia.pl.

 • Prezes Kaczyński o palących kwestiach | 22-05-2017 17:30:00

  OPINIA: WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS w wywiadzie dla TVP odniósł się do palących kwestii ostatnich tygodni, tj. zmian w wymiarze sprawiedliwości, kwestii uchodźców oraz postawy p. Donalda Tuska wobec Polski - podaje wPolityce.pl.

 • Jeden przelew do ZUS zamiast czterech | 22-05-2017 15:30:00

  INFO: JE Andrzej Duda podpisał ustawy, które ograniczą przelewy do ZUS - podaje wprost.pl.

 • Kuratorium sprawdza szkołę, która usunęła transseksualistę | 22-05-2017 13:15:00

  INFO: Portal wp.pl donosi, że Kuratorium Oświaty w Katowicach przeprowadziło kontrolę w Technikum w Rybniku, które usunęło z listy uczniów transseksualnego ucznia.

 • Jesteśmy skazani na biurokrację? | 22-05-2017 11:00:00

  OPINIA: Zdaniem prof. Witolda Modzelewskiego, eksperta podatkowego, biegunka legislacyjna, która trapi Polskę nie jest niczym nadzwyczajnym na tle UE.

 • Związek Ukraińców doniósł na Cejrowskiego | 22-05-2017 06:45:00

  INFO: Związek Ukraińców w Polsce złożył doniesienia do prokuratury na pp. Wojciecha Cejrowskiego, znanego podróżnika i dzienikarza Andrzeja Rudnika - podaje polskaniepodlegla.pl.

 • Setki tysięcy złotych dla siostry radnego | 21-05-2017 20:45:00

  INFO: Ujawniono kolejne dokumenty związane z Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym. Tym razem dotyczą umów zawieranych z siostrą byłego radnego z Miechowic, a obecnego prezesa klubu piłkarskiego i spółki powołanej do budowy miejskiego kompleksu sportowego - pisze serwis bytomski.pl.

 • "SE" o tajnej instrukcji dla uczestników Kongresu Prawników Polskich | 21-05-2017 17:30:00

  INFO: Sędziowie i adwokaci podczas Kongresu Prawników Polskich w Katowicach mieli nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: "kasta" - podał "Super Express".

 • Cejrowski do Niemców: Oddajcie to, co ukradliście | 21-05-2017 14:15:00

  INFO: Najpierw proszę oddać to, co państwo ukradli. Potem możemy mówić o nowym otwarciu - powiedział p. Wojciech Cejrowski do niemieckiego dziennikarza na targach książki w Warszawie.

 • Lewicowy fanatyk Lis uderza w Jakiego | 21-05-2017 11:00:00

  INFO: P. Tomasz Lis, czołowa postać lewicowego dziennikarstwa, skrytykował p. Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości, za słowa o walce z islamizacją Polski.

 • MSWiA prostuje kłamstwa PO ws. imigrantów | 21-05-2017 06:45:00

  INFO: Nie jest prawdą twierdzenie posłów PO, w tym byłej premier Ewy Kopacz, że rząd koalicji PO-PSL wypracował mechanizm pozwalający przyjąć do Polski wyłącznie kobiety i dzieci - informuje MSWiA.

 • Zakaz handlu w niedziele nie wejdzie w życie w 2017 | 20-05-2017 20:45:00

  INFO: Zdaniem JE Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej z PiS, ustawa ograniczająca handel w niedziele nie wejdzie w życie w tym roku - informuje bankier.pl.

 • Cała Via Carpatia w Polsce do 2025 r. | 20-05-2017 17:30:00

  FUTURO: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że cała trasa Via Carpatia długości niemal 600 km, przebiegająca przez wschodnią Polskę z południa na północ, ma być gotowa do 2025 r. - podaje forsal.pl.

 • Będzie zakaz reklamy piwa? | 20-05-2017 14:15:00

  INFO: W Sejmie trwa dyskusja nad wprowadzeniem zakazu reklamy piwa - donosi dziennik.pl.