Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2017 11:00:00

Prokuratura chce uniewinnienia "niepoprawnego" drukarza

INFO: Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu apelację od wyroku ws. drukarza, który z powodu swych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - donosi dziennik.pl.

 

Zdaniem prokuratury, drukarz miał prawo odmówić druku plakatów fundacji z powodu swych przekonań religijnych - które w tym wypadku powinny być uznane przez sąd za "uzasadnioną przyczynę" odmowy. Tymczasem w marcu Sąd Rejonowy w Łodzi-Widzewie uznał go za winnego, ale odstąpił od wymierzenia kary. W ocenie sądu, doszło do wykroczenia, ponieważ drukarz zawodowo zajmował się wykonywaniem usług drukarskich.

- Prokurator w apelacji wniósł o zmianę wyroku poprzez uniewinnienie Adama J. od zarzucanego mu czynu. Zdaniem prokuratora dokonana przez sąd wykładnia jest wadliwa. Sąd nie dokonał ustalenia faktycznego, czy między Fundacją LGBT Business Forum a spółką cywilną Media.Lab doszło do zawarcia umowy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zdaniem prokuratury, przekonania religijne p. Adama J. były "uzasadnioną przyczyną" odmowy świadczenia.

- Nie podlega dyskusji przynajmniej częściowa sprzeczność przedmiotu działalności Fundacji LGBT Business Forum z nauką Kościoła katolickiego. Nie była również przedmiotem sporu procesowego przynależność obwinionego Adama J. do tego Kościoła, jego aktywne uczestnictwo religijne oraz przekonania obwinionego. W świetle powyższego odmowa świadczenia ze strony Adama J., motywowana przekonaniami religijnymi stanowi, wbrew twierdzeniu sądu, uzasadnioną przyczynę w rozumieniu art. 138 Kw - podkreślono w apelacji.

 

Zobacz także: Sąd zlikwidował zasadę swobody umów!

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2017 00:47:18 | odpowiedz
    popieram drukarza
    • 17-05-2017 09:33:48 | odpowiedz
      Ja także.
      Trudno z resztą, będąc przy zdrowych zmysłach zgodzić sie na czynienie z ludzi przez sądy niewolnikami pedałów.

      Sprawa ma prawniczo 2 poziomy:

      1. Nawet przy wadliwym obecnym "prawie" (lewie!) sąd popełnił ewidentny błąd wychwycony przez prokuratora (a właściwie przez Ordo Iuris). Bo drukarz nie dyskryminował pedałów JAKO pedałów, tylko nie chciał wydrukować KONKRETNYCH ich wydawnictw, niezgodnych z jego summieniem. Nie chciał działać wbrew sumieniu, którego ochronę gwarantuje mu Konstytucja. Podobnie gwarantuje mu swobodę zawierania umów.
      Trudno więc mówić nawet o kolizji tych praw z zakazem dyskryminacji, skoro nie chodziło o odmówienie usługi pedałom JAKO PEDAŁOM, ale o odmówienie zawarcia umowy - co kazdemu wolno! - bo mu tak po prostu nie pasuje.

      2. Drugi poziom ne jest już formalno-prawny, ale dotyczy prawa naturalnego. Otóż drukowanie czegoś o treści wspierającej ruch LGBT jest obiektywnym ZŁEM i jako takie propagowanie zła, powinno być konstytucyjnie zakazane. Tak jak zakazana jest propaganda faszyzmu, komunizmu i nazizmu.
      (A jest tylko kwestią czasu zakaz np. satanizmu i socjalizmu oray totalitaryzmu.)
      Logicznym jest, skoro Konstytucja (wbrew lewackim mitom) NIE jest neutralna światopoglądowo, tylko odwołuje się do Boga, czyli do "prawdy, piękna i sprawiedliwości", że wszelkie działania skierowane przeciwko tym wartościom powinno państwo popierać. I gwarantować prawo do obrony przed nimi.
      • 17-05-2017 14:40:30 | odpowiedz
        Można oczywiście budować wielostronicowe uzasadnienia. A problem leży w powołaniu się na artykuł 138, w którym jest mowa o powinności świadczenia usług. Ten paragraf nie ma zastosowania do prywatnej działalności gospodarczej, a do różnych takich
        socjalistycznych tworów, które są monopolistami na rynku i usługi nam odmówić nie mogą.
        Ponieważ sąd zaplątał się w to kuriozalne uzasadnienie wyroku, do doszło do kolejnego absurdu, gdzie prokuratura domaga się uniewinnienia, bo to czy tamto.
        Ja odmawiam wykonania usługi (nie przyjmuję jej), bo widzę, że zlecający jest idiotą. I dla mnie byłby to kłopot zaplątać się w takie zlecenie. Czy również miałbym się z takiego powodu tłumaczyć przed sądem?
        A drukarz mógł przed sądem powiedzieć (chociaż kuriozalne jest że w ogóle doszło do takiej rozprawy), że nie podobały mu się kolory na plakacie i nie będzie firmował takiego kiczu.
        • 17-05-2017 15:05:33 | odpowiedz
          Nie. Bo chodzi o ZASADY!
          Daczego drukarz, albo ktokolwiek z nas, ma być zmuszany do jakiejkolwiek czynności i aby się od niej uwolnić ma KŁAMAĆ?
          To byłoby poniżające.

          Jest nie 100, ale 1000 sposobów, aby się wykręcić od umowy.
          Ale NIE O WYKRĘCANIE SIĘ CHODZI!!!
          CHODZI O GODNOŚĆ WOLNEGO CZŁOWIEKA, o prawo do życia w prawdzie.
          • 17-05-2017 15:21:23 | odpowiedz
            Przecież napisałem wyraźnie, że nie ma przymusu wykonywania usług w sektorze prywatnym. Nie bo nie. I kolega mnie nie zrozumiał: z wykładni sądu, że drukarz coś musiał, wynikł kolejny absurd, że musi podać UZASADNIONE powody. I my tu prowadzimy dyskusję, jakie powody są uzasadnione, a jakie nie.
            To tak, jakbym stwierdził, że oczywiste jest, że w każdym oknie muszą być kraty. I teraz wychodząc z założenia, że ta teza jest słuszna, będziemy prowadzić uczone wywody, jaki jest dopuszczalny odstęp między nimi.
          • 17-05-2017 19:18:06 | odpowiedz
            A tu posumowanie tego prawniczego bajzlu:
            "
            Art. 138 k.w. Odmowa wykonania usługi

            Art. 138.

            Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,

            podlega karze grzywny."


            Prywatny przedsiębiorca do niczego nie jest zobowiązany. W związku z tym zastosowanie tego artykułu w opisywanym przypadku jest bezzasadne. A ponieważ jednak sąd ten artykuł zastosował, to prowadzimy teraz dyskusje o wolności sumienia, zgodności z konstytucją, dyskryminacji itp.

            Natomiast podmiot gospodarczy, powołany np. ustawą może mieć wpisany przymus świadczenia usług. Bo jest monopolistą i nie ma alternatywy. Wtedy art 138 ma sens "odmawia świadczenia, do którego jest ZOBOWIĄZANY"
            • 17-05-2017 21:52:29 | odpowiedz
              Otóż to. Drukarz nie jest zobowiązany do wydrukowania wszystkiego, co mu ktokolwiek zleci, tak samo jak mechanik nie jest zobowiązany do naprawy każdego samochodu, który mu przyprowadzą. Orientacja seksualna klientów czy wierzenia religijne wykonawców nie mają tutaj nic do rzeczy, choć oszołomy z obu stron zrobią z tego od razu pretekst do wszczynania wojny religijnej. Sąd się pomylił, trzeba apelować i już.
              • 17-05-2017 22:54:13 | odpowiedz
                Tak jest - trzeba apelować, czy jak się to tam nazywa (nie jestem prawnikiem). Ale nie tak jak ten prokurator (bo znalazł "uzasadnienie") tylko na gruncie bezzasadności stosowania artykułu 138.

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Okazjonalny kosument marihuany

    W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...

Poczytaj również

  • W Nowym Sączu zakażą reklam! | 29-06-2017 11:00:00

    INFO: Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.

  • W Polsce kwitnie handel dziećmi! | 29-06-2017 06:45:00

    INFO: Z rozmowy posła Piotra Liroya Marca z p. Pawłem Bednarzem z Fundacji Dobrego Pasterza wynika, że w Polsce kwitnie proceder handlu dziećmi, w którym uczestniczą osoby na wysokich stanowiskach - donosi pikio.pl.

  • Firmy farmaceutyczne zaczynają spowiadać się z wydatków na lekarzy | 28-06-2017 21:45:00

    INFO: Firmy farmaceutyczne zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia - podaje money.pl.

  • Prezydent Gdańska stanie przed sądem | 28-06-2017 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl informuje, że decyzją sądu w Gdańsku nie będzie umorzenia sprawy dotyczącej oświadczeń majątkowych prezydenta Pawła Adamowicza.

  • Prezes SN oburzona majtkami i biustonoszem | 28-06-2017 17:30:00

    INFO: Jak podaje RMF FM, p. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego w swoim wystąpieniu przed komisją praw człowieka w Senacie odniosła się do protestów osób, które rozbiły miasteczko pod gmachem sądu.

  • Trybunał Konstytucyjny jest już zbędny? | 28-06-2017 15:30:00

    INFO: Autorytet Trybunału Konstytucyjnego jest dziś minimalny. Radykalnie zmniejszyła się liczba pytań prawnych kierowanych przez sądy do TK - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd chce wprowadzić emeryturę małżeńską | 28-06-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd planuje wprowadzić możliwość przejścia na emeryturę małżeńską - podaje gazetaprawna.pl.

  • Przez UE w Wałbrzychu podwyższą ceny biletów! | 28-06-2017 11:00:00

    FUTURO: Radni miasta Wałbrzych podejmą decyzję o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej - podaje sewis naszemiasto.pl.

  • Miliony na studium dotyczące metra w Krakowie! | 28-06-2017 06:45:00

    INFO: Kraków dostanie 1,375 mln euro dofinansowania od unijnych podatników na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra - podaje bankier.pl.

  • Wygasa efekt 500+? | 27-06-2017 21:45:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.

  • Resort zdrowia zlecił węgierskiemu analitykowi inwigilację polskich pielęgniarek | 27-06-2017 19:30:00

    INFO: Analizę powiązań, publikowanych postów oraz zamkniętych grup pielęgniarek zlecił węgierskiemu analitykowi resort zdrowia w czasie ubiegłorocznego protestu sióstr - informuje tygodnik "Wprost".

  • Saryusz-Wolski: Uzasadniona jest polityka nieprzyjmowania imigrantów z południa | 27-06-2017 17:30:00

    OPINIA: CEP Jacek Saryusz-Wolski wypowiedział się na temat nacisków na nasz kraj ze strony Unii Europejskiej w sprawie tzw. uchodźców - donosi telewizjarepublika.pl.

  • Syn Wałęsy ukarany za kradzież świeczek | 27-06-2017 15:30:00

    INFO: P. Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta, został ukarany grzywną za kradzież dwóch świeczek zapachowych w jednym z toruńskich dyskontów - donosi fakt.pl.

  • Rząd nie wprowadzi nowych podatków sektorowych | 27-06-2017 13:15:00

    INFO: Nie będzie nowych podatków sektorowych, a działającego podatku bankowego nie będziemy zaostrzać - podaje „Dziennik Gazeta Prawna” za Ministerstwem Finansów.

  • Ziobro i sędziowie wstrząśnięci oszustwem sędzi | 27-06-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, a także społeczność sędziowska są wstrząśnięci zachowaniem sędzi szczecińskiego sądu okręgowego, która została przyłapana w ubiegłym tygodniu w jednym z hipermarketów na oszustwie - donosi tvp.info.