Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2017 11:00:00

Prokuratura chce uniewinnienia "niepoprawnego" drukarza

INFO: Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu apelację od wyroku ws. drukarza, który z powodu swych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - donosi dziennik.pl.

 

Zdaniem prokuratury, drukarz miał prawo odmówić druku plakatów fundacji z powodu swych przekonań religijnych - które w tym wypadku powinny być uznane przez sąd za "uzasadnioną przyczynę" odmowy. Tymczasem w marcu Sąd Rejonowy w Łodzi-Widzewie uznał go za winnego, ale odstąpił od wymierzenia kary. W ocenie sądu, doszło do wykroczenia, ponieważ drukarz zawodowo zajmował się wykonywaniem usług drukarskich.

- Prokurator w apelacji wniósł o zmianę wyroku poprzez uniewinnienie Adama J. od zarzucanego mu czynu. Zdaniem prokuratora dokonana przez sąd wykładnia jest wadliwa. Sąd nie dokonał ustalenia faktycznego, czy między Fundacją LGBT Business Forum a spółką cywilną Media.Lab doszło do zawarcia umowy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zdaniem prokuratury, przekonania religijne p. Adama J. były "uzasadnioną przyczyną" odmowy świadczenia.

- Nie podlega dyskusji przynajmniej częściowa sprzeczność przedmiotu działalności Fundacji LGBT Business Forum z nauką Kościoła katolickiego. Nie była również przedmiotem sporu procesowego przynależność obwinionego Adama J. do tego Kościoła, jego aktywne uczestnictwo religijne oraz przekonania obwinionego. W świetle powyższego odmowa świadczenia ze strony Adama J., motywowana przekonaniami religijnymi stanowi, wbrew twierdzeniu sądu, uzasadnioną przyczynę w rozumieniu art. 138 Kw - podkreślono w apelacji.

 

Zobacz także: Sąd zlikwidował zasadę swobody umów!

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 17-05-2017 00:47:18 | odpowiedz
  popieram drukarza
  • 17-05-2017 09:33:48 | odpowiedz
   Ja także.
   Trudno z resztą, będąc przy zdrowych zmysłach zgodzić sie na czynienie z ludzi przez sądy niewolnikami pedałów.

   Sprawa ma prawniczo 2 poziomy:

   1. Nawet przy wadliwym obecnym "prawie" (lewie!) sąd popełnił ewidentny błąd wychwycony przez prokuratora (a właściwie przez Ordo Iuris). Bo drukarz nie dyskryminował pedałów JAKO pedałów, tylko nie chciał wydrukować KONKRETNYCH ich wydawnictw, niezgodnych z jego summieniem. Nie chciał działać wbrew sumieniu, którego ochronę gwarantuje mu Konstytucja. Podobnie gwarantuje mu swobodę zawierania umów.
   Trudno więc mówić nawet o kolizji tych praw z zakazem dyskryminacji, skoro nie chodziło o odmówienie usługi pedałom JAKO PEDAŁOM, ale o odmówienie zawarcia umowy - co kazdemu wolno! - bo mu tak po prostu nie pasuje.

   2. Drugi poziom ne jest już formalno-prawny, ale dotyczy prawa naturalnego. Otóż drukowanie czegoś o treści wspierającej ruch LGBT jest obiektywnym ZŁEM i jako takie propagowanie zła, powinno być konstytucyjnie zakazane. Tak jak zakazana jest propaganda faszyzmu, komunizmu i nazizmu.
   (A jest tylko kwestią czasu zakaz np. satanizmu i socjalizmu oray totalitaryzmu.)
   Logicznym jest, skoro Konstytucja (wbrew lewackim mitom) NIE jest neutralna światopoglądowo, tylko odwołuje się do Boga, czyli do "prawdy, piękna i sprawiedliwości", że wszelkie działania skierowane przeciwko tym wartościom powinno państwo popierać. I gwarantować prawo do obrony przed nimi.
   • 17-05-2017 14:40:30 | odpowiedz
    Można oczywiście budować wielostronicowe uzasadnienia. A problem leży w powołaniu się na artykuł 138, w którym jest mowa o powinności świadczenia usług. Ten paragraf nie ma zastosowania do prywatnej działalności gospodarczej, a do różnych takich
    socjalistycznych tworów, które są monopolistami na rynku i usługi nam odmówić nie mogą.
    Ponieważ sąd zaplątał się w to kuriozalne uzasadnienie wyroku, do doszło do kolejnego absurdu, gdzie prokuratura domaga się uniewinnienia, bo to czy tamto.
    Ja odmawiam wykonania usługi (nie przyjmuję jej), bo widzę, że zlecający jest idiotą. I dla mnie byłby to kłopot zaplątać się w takie zlecenie. Czy również miałbym się z takiego powodu tłumaczyć przed sądem?
    A drukarz mógł przed sądem powiedzieć (chociaż kuriozalne jest że w ogóle doszło do takiej rozprawy), że nie podobały mu się kolory na plakacie i nie będzie firmował takiego kiczu.
    • 17-05-2017 15:05:33 | odpowiedz
     Nie. Bo chodzi o ZASADY!
     Daczego drukarz, albo ktokolwiek z nas, ma być zmuszany do jakiejkolwiek czynności i aby się od niej uwolnić ma KŁAMAĆ?
     To byłoby poniżające.

     Jest nie 100, ale 1000 sposobów, aby się wykręcić od umowy.
     Ale NIE O WYKRĘCANIE SIĘ CHODZI!!!
     CHODZI O GODNOŚĆ WOLNEGO CZŁOWIEKA, o prawo do życia w prawdzie.
     • 17-05-2017 15:21:23 | odpowiedz
      Przecież napisałem wyraźnie, że nie ma przymusu wykonywania usług w sektorze prywatnym. Nie bo nie. I kolega mnie nie zrozumiał: z wykładni sądu, że drukarz coś musiał, wynikł kolejny absurd, że musi podać UZASADNIONE powody. I my tu prowadzimy dyskusję, jakie powody są uzasadnione, a jakie nie.
      To tak, jakbym stwierdził, że oczywiste jest, że w każdym oknie muszą być kraty. I teraz wychodząc z założenia, że ta teza jest słuszna, będziemy prowadzić uczone wywody, jaki jest dopuszczalny odstęp między nimi.
     • 17-05-2017 19:18:06 | odpowiedz
      A tu posumowanie tego prawniczego bajzlu:
      "
      Art. 138 k.w. Odmowa wykonania usługi

      Art. 138.

      Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,

      podlega karze grzywny."


      Prywatny przedsiębiorca do niczego nie jest zobowiązany. W związku z tym zastosowanie tego artykułu w opisywanym przypadku jest bezzasadne. A ponieważ jednak sąd ten artykuł zastosował, to prowadzimy teraz dyskusje o wolności sumienia, zgodności z konstytucją, dyskryminacji itp.

      Natomiast podmiot gospodarczy, powołany np. ustawą może mieć wpisany przymus świadczenia usług. Bo jest monopolistą i nie ma alternatywy. Wtedy art 138 ma sens "odmawia świadczenia, do którego jest ZOBOWIĄZANY"
      • 17-05-2017 21:52:29 | odpowiedz
       Otóż to. Drukarz nie jest zobowiązany do wydrukowania wszystkiego, co mu ktokolwiek zleci, tak samo jak mechanik nie jest zobowiązany do naprawy każdego samochodu, który mu przyprowadzą. Orientacja seksualna klientów czy wierzenia religijne wykonawców nie mają tutaj nic do rzeczy, choć oszołomy z obu stron zrobią z tego od razu pretekst do wszczynania wojny religijnej. Sąd się pomylił, trzeba apelować i już.
       • 17-05-2017 22:54:13 | odpowiedz
        Tak jest - trzeba apelować, czy jak się to tam nazywa (nie jestem prawnikiem). Ale nie tak jak ten prokurator (bo znalazł "uzasadnienie") tylko na gruncie bezzasadności stosowania artykułu 138.

 • Granice Libertarianizmu...?

  Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Okazjonalny kosument marihuany

  W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...

Poczytaj również

 • Dr Migalski po raz trzeci bez habilitacji | 21-06-2018 11:00:00

  INFO: Dr Marek Migalski, były europoseł i jeden z najlepiej rozpoznawanych pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz trzeci nie uzyskał habilitacji.

 • Kaczyński chce się wycofać z polityki? | 21-06-2018 06:45:00

  INFO: Po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych WCz. Jarosław Kaczyński chce wycofać się z czynnej polityki - donosi "Fakt".

 • Rząd uruchomi psychiatrów 24 h/7 | 20-06-2018 21:45:00

  FUTURO: Resort zdrowia uruchomi program pomocy psychiatrów całą dobę, przez 7 dni w tygodniu - podaje medonet.pl.

 • Będą preferencje podatkowe dla innowacyjnych firm | 20-06-2018 19:30:00

  INFO: Ministerstwo Finansów przygotowuje preferencje podatkowe dla innowacyjnych polskich firm - donosi tvp.info.

 • Poseł PiS kupił prawo jazdy? | 20-06-2018 17:30:00

  INFO: Prokuratura Okręgowa w Zamościu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego posłowi PiS WCz. Piotrowi Olszówce. To pokłosie śledztwa dotyczącego handlu prawami jazdy - informuje "Dziennik Wschodni".

 • Nie będzie podatku od sprzedaży kryptowalut | 20-06-2018 15:30:00

  INFO: Projekt rozporządzenia ministra finansów przewiduje, że nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży kryptowalut - donosi bankier.pl.

 • KRRiT: TVP wprowadza w błąd | 20-06-2018 13:15:00

  INFO: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd - informuje magazyn "Press".

 • Zmieni się kolor polskiej flagi? | 20-06-2018 11:00:00

  INFO: Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie RP - informuje "Rzeczpospolita".

 • Prokuratura postawi zarzuty Międlarowi | 20-06-2018 06:45:00

  INFO: Prokuratura postawi zarzuty p. Jackowi Międlarowi, byłemu księdzu, za nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców - podaje portal wprawo.pl.

 • Prostytutki wykorzystują RODO | 19-06-2018 21:45:00

  INFO: Prostytutki z największego seksportalu żądają usunięcia swoich danych. Powołują się na RODO - pisze wp.pl.

 • Nowe zasady zadłużania się samorządów | 19-06-2018 19:30:00

  INFO: Resort finansów opracował nowe zasady zadłużeniowe dla samorządów - podaje pb.pl.

 • Agora zacznie agresywnie przejmować firmy! | 19-06-2018 17:30:00

  FUTURO: Wydawca "Gazety Wyborczej" wyda prawie 500 mln zł na przejęcia - donosi interia.pl.

 • Minister rolnictwa złożył dymisję | 19-06-2018 15:30:00

  INFO: Minister Krzysztof Jurgiel ze względów osobistych złożył rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi - donosi bankier.pl.

 • Utrącą reformę Gowina? | 19-06-2018 13:15:00

  INFO: Z Pałacu Prezydenckiego dobiegają sygnały, że tzw. ustawa 2.0 nie podoba się JE Andrzejowi Dudzie - czytamy w "Fakcie".

 • NIK krytycznie o wydatkach kancelarii Szydło | 19-06-2018 11:00:00

  INFO: Nieuzasadnione wydatki na wizaż, gigantyczne koszty podróży służbowymi limuzynami i nagrody dla swoich - to główne zarzuty NIK w stosunku do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w okresie, kiedy funkcję premiera pełniła JE Beata Szydło - informuje fakt.pl.