Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-03-2011 11:56:00

Producenci papierosów obawiają się unijnych pomysłów

INFO: Bruksela pracuje nad zaostrzeniem prawa w kwestii sprzedaży wyrobów tytoniowych. Polscy producenci alarmują, iż wprowadzenie nowych regulacji negatywnie odbije się na zyskach i przyczyni się do wzrostu przemytu papierosów.


Kilka dni temu władze Wielkiej Brytanii zdecydowały, że za dwa lata nie będzie można wystawiać papierosów na widok publiczny i będą one sprzedawane tylko spod lady. Podobne przepisy wprowadzono w Irlandii. Bruksela również chce, żeby wszystkie marki papierosów sprzedawane były w takich samych, czarnych opakowaniach.


Zdaniem Krzysztofa Kajda, eksperta PKPP "Lewiatan", nowe regulacje najprawdopodobniej zwiększą przemyt i nielegalny obrót papierosami. Np. w Irlandii liczba palących po wprowadzeniu zakazu ekspozycji wzrosła, to samo tyczy się nielegalnego handlu, który osiągnął poziom 30% rynku.


Komentatorzy twierdzą, że wprowadzenie takich samych paczek papierosów jeszcze bardziej zagrozi legalnej sprzedaży, gdyż łatwiej będzie przestępcom podrabiać towar. W naszym kraju zjawisko nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi wynosi około 15-20%. Od 2004 r. wykryto w Polsce 40 nielegalnych zakładów.


Źródło: gazetaprawna.pl
Opracował: Dawid Pęgiel 

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-03-2011 14:30:27 | odpowiedz
    Brawa dla eurokomuchów! Niech wprowadzą pełną prohibicję alkoholową i nikotynową i efekty będą takie same jak w Ameryce 80 lat temu!
    I dzięki temu eurosojuz zbankrutuje znacznie szybciej!!!

  • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

    Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

    Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
  • UE cenzuruje internet

    Dziś uchwalono w Brukseli cenzurę internetu, przy zgodnym w tej sprawie stanowisku Polskich polityków. Uzgodnienia mają być jeszcze przegłosowane przez europarlament, co jest tylko formalnością....
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...

Poczytaj również

  • Szczecin bez Pomnika Wdzięczności | 18-11-2017 06:45:00

    INFO: W Szczecinie trwają prace przy demontażu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej - podaje onet.pl.

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.