Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-03-2011 11:56:00

Producenci papierosów obawiają się unijnych pomysłów

INFO: Bruksela pracuje nad zaostrzeniem prawa w kwestii sprzedaży wyrobów tytoniowych. Polscy producenci alarmują, iż wprowadzenie nowych regulacji negatywnie odbije się na zyskach i przyczyni się do wzrostu przemytu papierosów.


Kilka dni temu władze Wielkiej Brytanii zdecydowały, że za dwa lata nie będzie można wystawiać papierosów na widok publiczny i będą one sprzedawane tylko spod lady. Podobne przepisy wprowadzono w Irlandii. Bruksela również chce, żeby wszystkie marki papierosów sprzedawane były w takich samych, czarnych opakowaniach.


Zdaniem Krzysztofa Kajda, eksperta PKPP "Lewiatan", nowe regulacje najprawdopodobniej zwiększą przemyt i nielegalny obrót papierosami. Np. w Irlandii liczba palących po wprowadzeniu zakazu ekspozycji wzrosła, to samo tyczy się nielegalnego handlu, który osiągnął poziom 30% rynku.


Komentatorzy twierdzą, że wprowadzenie takich samych paczek papierosów jeszcze bardziej zagrozi legalnej sprzedaży, gdyż łatwiej będzie przestępcom podrabiać towar. W naszym kraju zjawisko nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi wynosi około 15-20%. Od 2004 r. wykryto w Polsce 40 nielegalnych zakładów.


Źródło: gazetaprawna.pl
Opracował: Dawid Pęgiel 

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-03-2011 14:30:27 | odpowiedz
    Brawa dla eurokomuchów! Niech wprowadzą pełną prohibicję alkoholową i nikotynową i efekty będą takie same jak w Ameryce 80 lat temu!
    I dzięki temu eurosojuz zbankrutuje znacznie szybciej!!!

  • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

    Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

    Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
  • UE cenzuruje internet

    Dziś uchwalono w Brukseli cenzurę internetu, przy zgodnym w tej sprawie stanowisku Polskich polityków. Uzgodnienia mają być jeszcze przegłosowane przez europarlament, co jest tylko formalnością....
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...

Poczytaj również

  • Senat przegłosował nie tę ustawę o SN, co trzeba | 24-07-2017 11:00:00

    INFO: Do Senatu trafiła ustawa o Sądzie Najwyższym w innej wersji, niż ta, która została uchwalona przez Sejm - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z tego powodu, jak wskazują eksperci, akt jest niekonstytucyjny.

  • Profesorowie proszą Dudę o podpisanie ustawy | 24-07-2017 06:45:00

    INFO: Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Szyszko chce deklaracji odpowiedzialności | 23-07-2017 20:45:00

    INFO: Resort środowiska chce deklaracji odpowiedzialności od przeciwników cięć w Puszczy Białowieskiej - podaje wprost.pl.

  • Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego przez PiS | 23-07-2017 17:30:00

    INFO: PiS padło ofiarą własnego pośpiechu. Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego - pisze wp.pl.

  • Protestowali przed sądami, bo tak im kazano | 23-07-2017 14:15:00

    INFO: Portal expresselblag.pl donosi, że w Elblągu tak jak w innych miastach odbyły się protesty przeciwko reformie sądownictwa. Świadek protestu ujawnił, jak wyglądało to w Elblągu.

  • Szydło przekazała 125 tys. zł znanemu aktorowi! | 23-07-2017 11:00:00

    INFO: JE Beata Szydło wsparła pieniędzmi podatników p. Krzysztofa Globisza, znanego aktora, który przeszedł udar mózgu - podaje wp.pl.

  • Kaczyński i PiS nie mają żadnej wizji? | 23-07-2017 06:45:00

    OPINIA: Kaczyński nie ma żadnego określonego celu, nie ma żadnej wizji Polski - stwierdził w rozmowie z portalem dziennik.pl p. Ludwik Dorn, były bliski wspołpracownik lidera PiS.

  • Zwolnienie z podatku spadkobierców firm | 22-07-2017 20:45:00

    FUTURO: Płynne kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy - taki ma być skutek ustawy o sukcesji firm jednoosobowych, której projekt Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych - podaje tvp.info.

  • Co czwarty Polak na socjalu! | 22-07-2017 17:30:00

    INFO: Z ostatnich badań wynika, że 26% Polaków deklaruje korzystanie z pomocy finansowej państwa, a 40% badanych jest zdania, że trzeba wykorzystywać system opieki społecznej i pomoc państwa jak tylko się da - donosi wprost.pl.

  • RDI o "polskich obozach": Na ogół to celowe działanie | 22-07-2017 14:15:00

    INFO: Do 20% przypadków sformułowań „polskie obozy koncentracyjne” wynika z niewiedzy, natomiast w zdecydowanej części przypadków to jest celowe działanie - uważają eksperci Reduty Dobrego Imienia, o czym donosi tvp.info.

  • Senator Rulewski w więziennym drelichu | 22-07-2017 11:00:00

    INFO: WDost. Jan Rulewski, senator PO, ubrany w strój więzienny, wystąpił o odrzucenie ustawy o SN - podaje stooq.pl.

  • Polska wypowiada bilateralne umowy | 22-07-2017 06:45:00

    INFO: Polska rozpoczęła wypowiadanie starych umów o ochronie inwestycji z poszczególnymi krajami UE - podaje pb.pl.

  • Tusk wtrąca się w sprawy Polski | 21-07-2017 21:45:00

    INFO: P. Donald Tusk, szef RE, wydał oświadczenie ws. sytuacji w Polsce - podaje onet.pl.

  • Poseł Kukiz`15: Lis do Tworek | 21-07-2017 19:30:00

    OPINIA: Tomasz Lis nawołuje do Majdanu. Czas najwyższy, aby odwiedził Tworki - stwierdził WCz. Adam Andruszkiewicz z Kukiz`15.

  • Polski biegun zimna chce mieć własne lotnisko! | 21-07-2017 17:30:00

    INFO: Suwałki złożyły wniosek ws. pozwolenia na budowę lotniska - donosi bankier.pl.