Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 14:15:00

Prezydent podpisał nowelę ustawy o GMO

INFO: Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych - donosi portal farmer.pl.

 

Celem ustawy jest wdrożenie do polskiego porządku prawnego unijnej dyrektywy, a także wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 2014 r. Ustawa tworzy rejestr GMO. Aby wpisać uprawę do rejestru, trzeba mieć zgodę wszystkich właścicieli nieruchomości położonych w promieniu 30 km od granic zewnętrznych działki, na której planuje się uprawę GMO. Potrzebna jest też dokumentacja potwierdzająca, że uprawa GMO nie będzie miała negatywnego wpływu na bezpieczeństwo środowiska oraz opinie akceptujące zamiar uprawy wydane przez radę gminy, radę powiatu i sejmik województwa. Ponadto obszar, na którym planuje się uprawę GMO, nie może znajdować się w mniejszej odległości niż 30 km od ustanowionych form ochrony przyrody.

Ustawa wprowadza jednocześnie szczegółowe rozwiązania prawne, które mają wykluczyć wszystkie uprawy genetycznie modyfikowane z polskiego rolnictwa. Przepisy te na wstępie ustanawiają regułę przewidującą, że Rzeczpospolita Polska jest wolna od upraw GMO - podkreśla portal.

 

Źródło: farmer.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 14:29:07 | odpowiedz
    To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
    Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
    Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
    A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?
  • 16-04-2018 07:03:08 | odpowiedz
    Uzyskanie zgody wszystkich właścicieli nieruchomości w promieniu 30 km , policzmy , to daje obszar do przeczesania - 2800 km kwadratowych.
    powierzchnia Warszawy to 520 km kwadratowych.
    o zgodę w s z y s t k i c h właścicieli działek na obszarze pięciokrotnie większym od Warszawy, na uprawę rośli modyfikowanych, będzie starał się tylko idiota.
    Brawo, Panie Prezydencie Duda-Hermaszewski.
  • 16-04-2018 13:38:30 | odpowiedz
    Bez kozery powiem pińcet. W promieniu pińcet kilometrów. Czyli uwalniamy od GMO nie tylko nasz grajdołek ale jeszcze całą Litwę, Łotwę, Białoruś i pół Ukrainy.

  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Francuska ustawa antypiracka przyjęta

    "Nie trzeba było długo czekać po tym, jak w marcu głośna francuska ustawa antypiracka trafiła do parlamentu. Efekt - ustawa przyjęta, piraci strzeżcie się. Głosowanie było bardzo emocjonujące....
  • nergal, nowak i średniowiecze

    wczoraj przypadkiem trafiłem w internecie na opis sprawy Nergal-Nowak. Jeśli nie wiecie, o co idzie, to jest tak: Nergal to takie zwierzątko (przynajmniej sądząc po artykułowanych dźwiękach),...

Poczytaj również

  • Będzie więzienie za cofanie licznika | 18-03-2019 15:30:00

    INFO: Sejm niemal jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy, która zakłada kary więzienia za cofanie licznika w samochodzie - donosi portal scigacz.pl.

  • "PolEXIT" oficjalnie partią | 18-03-2019 13:15:00

    INFO: "PolEXIT" został wpisany do ewidencji partii politycznych - donosi niezalezna.pl.

  • Armia pracowników socjalnych szykuje się do strajku | 18-03-2019 11:00:00

    INFO: 40 tys. pracowników pomocy społecznej szykuje się do strajku - donosi onet.pl.

  • Prezydent Duda wymusił zmiany w TVP | 18-03-2019 06:45:00

    INFO: Zmiany w zarządzie TVP to efekt groźby weta prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy finansującej TVP, którą niedawno przyjął Sejm - informuje "Rzeczpospolita".

  • PiS pilnie zmienia ustawę o IPN | 17-03-2019 20:45:00

    INFO: W trybie pilnym PiS przepycha nowelizację ustawy o IPN - donosi rp.pl.

  • ZNP szantażuje rząd | 17-03-2019 17:30:00

    INFO: Możemy spowodować kompletny kataklizm - ostrzegł p. Sławomir Broniarz, szef ZNP.

  • Facebook usunął film o Polsce Walczącej | 17-03-2019 14:15:00

    INFO: Facebook usunął film "W Obronie Polski: Naród Bohaterów" autorstwa p. Stefana Tompsona - podaje dorzeczy.pl.

  • Kaczyński: Zapewnimy europejski poziom życia | 17-03-2019 11:00:00

    INFO: Naszym planem, naszym programem jest to, by uzyskać europejski poziom życia dla Polaków, to jest nasza europejskość; składają się na to m.in. płace i wysokość świadczeń społecznych - mówił w Katowicach WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Polacy nie chcą karty LGBT | 17-03-2019 06:45:00

    INFO: "Super Express" publikuje wyniki sondażu IBRiS dotyczącego wprowadzenia kart LGBT oraz edukacji seksualnej w szkołach.

  • Niższy PIT obejmie też mikrofirmy? | 16-03-2019 20:45:00

    FUTURO: Obniżka stawki podatku z 18 do 17% prawdopodobnie obejmie też mikrofirmy - donosi "Rzeczpospolita".

  • Będzie amerykańska baza w Polsce | 16-03-2019 17:30:00

    INFO: Fort Trump będzie w Polsce - informuje portal telewizjarepublika.pl.

  • Sejm PiS po cichu broni LGBTBDSM?! | 16-03-2019 14:15:00

    INFO: PiS znowu broni obyczajowego lewactwa - alarmuje poseł Robet Winnicki z Konfederacji.

  • Rząd reanimuje pekaesy | 16-03-2019 11:00:00

    INFO: Do konsultacji publicznych trafił projekt ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA) o charakterze użyteczności publicznej. Chodzi o przywrócenie do życia połączeń autobusowych (czegoś na kształt PKS) w Polsce lokalnej - pisze dziennik.pl.

  • Państwo nie radzi sobie z wydawaniem nowych dowodów | 16-03-2019 06:45:00

    INFO: Nawet kilka tysięcy nowych dowodów osobistych z chipem mogło zostać wyprodukowanych z błędem - podaje rmf24.pl.

  • Kardiochirurg uniewinniony | 15-03-2019 21:45:00

    INFO: Sąd Najwyższy uniewinnił kardiochirurga p. Mirosław G. od zarzutu nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pacjenta - donosi interia.pl.