Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-04-2016 15:30:00

Prezes IPN o sowieckich pomnikach w Polsce

OPINIA: Pozostawienie sowieckich pomników jest konsekwencją niedokończenia w Polsce przemian z początku lat 90. - powiedział Onetowi p. Łukasz Kamiński, prezes IPN.

 

- Inwentaryzujemy miejsca, w których jeszcze znajdują się sowieckie pomniki. Do czerwca zaproponujemy akcję, która będzie zachęcać samorządy do likwidowania sowieckich pomników, zanim jeszcze powstanie odpowiednia ustawa - wyjaśnia prezes IPN. - W mojej ocenie mamy dużą szansę na sukces - podkreśla.

 

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • Aborcja

    znalazłem ciekawą osobę. Podaje link do artykułu o niej: http://interia360.pl/on-i-ona/artykul/urodzona-w-trakcie-aborcji,21296
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • 14 maja 2009: Po co UPR idzie do tych wyborów?

    Zapraszamy do dyskusji http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • List otwarty i wyniki wyborów

    Jestem od rana rozczarowany. (dopiero słyszałem wyniki). Wszyscy pieją, że poszło aż 23-25%. Nikt nie powie, że 75% NIE POSZŁO. TRZY KOŁA ZEPSUTE - a oni się cieszą ;-) Co do rad w sprawie...

Poczytaj również

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Rewolucja w ustawie o cmentarzach | 20-09-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze "Rzeczpospolita".

  • Norweżka stara się o schronienie w Polsce | 20-09-2017 11:00:00

    INFO: "Nasz Dziennik" przytacza historię Norweżki, która ubiega się o azyl w Polsce. Powodem jej działania jest ryzyko odebrania jej dziecka przez państwo.

  • Tak państwowe firmy sponsorują politykę | 20-09-2017 06:45:00

    INFO: Z państwowych koncernów szerokim strumieniem płyną pieniądze na konta Polskiej Fundacji Narodowej - podaje wnp.pl.

  • Pikieta Solidarności przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy | 19-09-2017 21:45:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" pikietował na ulicach Warszawy przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy - donosi portal prawy.pl.

  • Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu | 19-09-2017 19:30:00

    INFO: Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez PSL, może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

  • Ziobro po stronie wolności - gospodarczej i sumienia | 19-09-2017 17:30:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zdecydował, że wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje tvp.info.

  • Nowi posłowie zasilą szeregi PiS | 19-09-2017 15:30:00

    FUTURO: "Rzeczpospolita" donosi, że podczas spotkania z posłami swojej partii WCz.  Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zdradził, że szeregi klubu zasili od 3 do 7 nowych posłów.

  • Przedsiębiorcy będą mogli zakładać szkoły branżowe | 19-09-2017 13:15:00

    INFO: Są już gotowe przepisy dające przedsiębiorcom możliwość zakładania szkół branżowych - informuje resort edukacji.

  • Jak w masowy sposób odebrać ordery i odznaczenia? | 19-09-2017 11:00:00

    INFO: Żeby odebrać niesłusznie przyznawane w okresie PRL w sposób masowy ordery i oznaczenia, należy przygotować specjalną ustawę - pisze "Nasz Dziennik".

  • Gowin: Polskę trzeba wymyślić na nowo | 19-09-2017 06:45:00

    OPINIA: Rządowi raz idzie lepiej, raz gorzej, ale generalnie realizujemy to, co obiecaliśmy Polakom w 2015 r. Po dwóch latach widać jednak, że Polskę trzeba wymyślić na nowo - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie | 18-09-2017 21:45:00

    FUTURO: Rząd podjął decyzję, że Centralny Port Lotniczy będzie budowany w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - podaje money.pl.

  • Wpływają pozwy przeciwko autorowi książki o Macierewiczu | 18-09-2017 19:30:00

    INFO: Jak informuje portal dorzeczy.pl, do warszawskiego sądu wpływają kolejne pozwy i prywatne akty oskarżenia przeciwko p. Tomaszowi Piątkowi, autorowi książki "Macierewicz i jego tajemnice".

  • Rząd ułatwi zakładanie spółdzielni socjalnych | 18-09-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przygotował projekt ustawy, która zwiększy wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych i ułatwi ich zakładanie - informuje bankier.pl.