Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 21:45:00

Premier Morawiecki: Polska zaszokuje świat nowoczesnością

OPINIA: Za 10 lat Polska będzie zdumiewać swoją nowoczesnością - zapowiedział JE Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Premier Morawiecki podkreślał, że "trzeba dbać, chuchać i dmuchać" na start-upy oraz małe i średnie firmy, bo "z tych malutkich mikro wyrastają małe, z małych - średnie, ze średnich bardzo duże, a może nawet championi międzynarodowi".

Zdaniem szefa rządu "nasza wiara w to, że wszyscy jedziemy na jednym wózku", doprowadzi do tego, że "Polska za 10 lat autentycznie będzie krajem high-tech, będzie krajem, który autentycznie będzie zdumiewać inne państwa i wiele firm na świecie swoją nowoczesnością i swoją innowacyjnością".

P. Morawiecki podkreślał, że to może się stać przede wszystkim dzięki dobrej współpracy między start-upami oraz małymi i średnimi firmami a całym środowiskiem gospodarczym.

- Jak miałbym znaleźć jedną wspólną cechę tych państw, które rozwijają się najszybciej, od Seulu do Berlina, od Waszyngtonu po Pekin, to jest właśnie to, że państwo - wbrew tej filozofii lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych - to nie jest żaden tylko nocny stróż czy drzemiący nocny stróż. Państwo ma wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych, w ich ekspansji międzynarodowej - bredził premier.

 

Zobacz także: Nowoczesny start-up opuszcza Polskę

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 22:25:48 | odpowiedz
    Byłem na tym kongresie. Zapoznałem się z około 100 tematami umieszczonymi w materiałach informacyjnych. Wiecie ile tematów dotyczyło bezpieczeństwa przedsiębiorstwa albo kwestii podatkowych. Zgadujecie ? ZERO, dosłownie 0 tematów. Ale były takie ważne jak np "rola dronów w polskiej gospodarce" i inne taki "kwiatki". Chore , Chore. Polska zaszokuje , na pewno........
  • 17-05-2018 07:36:17 | odpowiedz
    Ziomal - jakie zioła palisz - ja też tak chcę !!!

  • Czy Polacy to naród?

    Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...

Poczytaj również

  • Ks. Stryczek pod ogromnym ostrzałem lewaków | 21-09-2018 13:15:00

    INFO: Lewacy wywołali aferę na całą Polskę, bo ks. Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki, starał się wyzyskiwać pracowników.

  • ETPC: Ekshumacje naruszyły prawa człowieka | 21-09-2018 11:00:00

    INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazał, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej wbrew woli ich rodzin to naruszenie art. 8 Konwencji Praw Człowieka - podaje TVN24.

  • Ludzie Leppera wystartują z SLD | 21-09-2018 06:45:00

    INFO: Stworzona przez byłych działaczy Samoobrony Andrzeja Leppera Partia Chłopska w najbliższych wyborach samorządowych wystartują z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej - donosi se.pl.

  • Rząd wymyśli technologię, by wykorzystać węgiel | 20-09-2018 21:45:00

    FUTURO: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd postara się znaleźć technologię, która pozwoli wykorzystać "nasze czarne złoto" - informuje bankier.pl.

  • Ziemkiewicz: Niech szlag trafi PO | 20-09-2018 19:30:00

    OPINIA: Red. Rafał Ziemkiewicz skomentował spadające notowania PO.

  • "Refleks" państwowego monopolisty | 20-09-2018 17:30:00

    INFO: Poczta Polska od 1 października 2018 r. wycofuje możliwość nadawania telegramów przez klientów indywidualnych - donosi businessinsider.com.pl.

  • Posłanka PiS chce wycofania filmu "Kler" z kin | 20-09-2018 15:30:00

    INFO: Posłanka PiS Anna Sobecka rozważa wniosek o wycofanie z kin filmu "Kler" - podaje wp.pl.

  • Nitras proponuje 50 zł miesięcznie dla każdego ucznia | 20-09-2018 13:15:00

    INFO: Kandydat PO na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zaproponował 50 złotych dla każdego ucznia na spektakle teatralne, festiwale czy książki - informuje dorzeczy.pl.

  • PO proponuje nowelizację ustawy o OFE | 20-09-2018 11:00:00

    INFO: Klub PO złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych - donosi bankier.pl.

  • Kaczyński zdradził, które "tygrysy" gospodarcze Polska będzie gonić | 20-09-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki i WCz. Jarosław Kaczyński są przekonani, że Polska jest w stanie dogonić gospodarczo Włochy - podaje bankier.pl.

  • Koniec z przymusowym leczeniem alkoholików? | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Pomysł wysyłania uzależnionych przez sąd na przymusowe leczenie powstał w latach 50. Teraz rząd chce się z tego wycofać - czytamy w "Dzienniku Gazety Prawnej".

  • Polacy zaczynają dostrzegać, do czego prowadzi demokracja | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Coraz większą popularnością cieszy się wszelka patologia, która prezentowana jest w internecie - donosi tvn.pl.

  • Nieprawdopodobna skala wyłudzeń VAT | 19-09-2018 19:30:00

    INFO: Prof. Witold Modzelewski, twórca polskiego systemu VAT, był pierwszym świadkiem przesłuchanym przez komisję śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT - podaje niezalezna.pl.

  • Kwaśniewski: Lobbuję za Ukrainą | 19-09-2018 17:30:00

    INFO: Lobbowałem i lobbuję za Ukrainą. Mam długi staż w tej sprawie, bo to już 27 lat - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  • Rząd powoła drugi PFRON | 19-09-2018 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Łączne szacowane przychody nowej instytucji mają wynosić ok. 2 mld zł rocznie - donosi stooq.pl.