Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 21:45:00

Premier Morawiecki: Polska zaszokuje świat nowoczesnością

OPINIA: Za 10 lat Polska będzie zdumiewać swoją nowoczesnością - zapowiedział JE Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Premier Morawiecki podkreślał, że "trzeba dbać, chuchać i dmuchać" na start-upy oraz małe i średnie firmy, bo "z tych malutkich mikro wyrastają małe, z małych - średnie, ze średnich bardzo duże, a może nawet championi międzynarodowi".

Zdaniem szefa rządu "nasza wiara w to, że wszyscy jedziemy na jednym wózku", doprowadzi do tego, że "Polska za 10 lat autentycznie będzie krajem high-tech, będzie krajem, który autentycznie będzie zdumiewać inne państwa i wiele firm na świecie swoją nowoczesnością i swoją innowacyjnością".

P. Morawiecki podkreślał, że to może się stać przede wszystkim dzięki dobrej współpracy między start-upami oraz małymi i średnimi firmami a całym środowiskiem gospodarczym.

- Jak miałbym znaleźć jedną wspólną cechę tych państw, które rozwijają się najszybciej, od Seulu do Berlina, od Waszyngtonu po Pekin, to jest właśnie to, że państwo - wbrew tej filozofii lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych - to nie jest żaden tylko nocny stróż czy drzemiący nocny stróż. Państwo ma wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych, w ich ekspansji międzynarodowej - bredził premier.

 

Zobacz także: Nowoczesny start-up opuszcza Polskę

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 22:25:48 | odpowiedz
    Byłem na tym kongresie. Zapoznałem się z około 100 tematami umieszczonymi w materiałach informacyjnych. Wiecie ile tematów dotyczyło bezpieczeństwa przedsiębiorstwa albo kwestii podatkowych. Zgadujecie ? ZERO, dosłownie 0 tematów. Ale były takie ważne jak np "rola dronów w polskiej gospodarce" i inne taki "kwiatki". Chore , Chore. Polska zaszokuje , na pewno........
  • 17-05-2018 07:36:17 | odpowiedz
    Ziomal - jakie zioła palisz - ja też tak chcę !!!

  • Czy Polacy to naród?

    Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...

Poczytaj również

  • Skorumpowani urzędnicy niszczą prywatne przedsiębiorstwa | 15-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Jakub Kulesza, poseł Wolności domagają się surowych kary za korupcję oraz zmiany formuły funkcjonowania KNF-u.

  • Jakubiak za ostrym ukaraniem "tego z KNF" | 15-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Ten człowiek z KNF-u powinien siedzieć w więzieniu tyle lat, żeby się nikomu więcej nie opłaciło - mówił w TVP Info WCz. Marek Jakubiak.

  • 500 zł grzywny dla ministra sprawiedliwości | 15-11-2018 11:00:00

    INFO: Na początku listopada minister sprawiedliwości został ukarany grzywną, ponieważ nie wykonał wyroku sądu administracyjnego - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Dziennikarz zawieszony za "bydlaka Bartoszewskiego" | 15-11-2018 06:45:00

    INFO: Dyrekcja Programu III Polskiego Radia zawiesiła red. Wojciecha Reszczyńskiego za brak reakcji na nazwanie "bydlakiem" śp. Władysława Bartoszewskiego - podaje wp.pl.

  • NIK krytycznie o nadzorze nad spółkami Skarbu Państwa | 14-11-2018 21:45:00

    INFO: Zdaniem NIK reforma nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa niewiele dała i potrzeba dalszych zmian.

  • Rondko za 28 tys. zł | 14-11-2018 19:30:00

    INFO: W Radomiu powstało minirondo za 28 tys. zł - podaje wp.pl.

  • PiS podtrzymuje decyzję PO | 14-11-2018 17:30:00

    INFO: Władze PiS podtrzymały decyzję PO i zamykają małe lokalne Radio Hobby z Legionowa. Radio pomagające poszkodowanym przez banksterów i niepełnosprawnym. Wstyd - skomentował na FB prawnik Tomasz Parol.

  • PO żąda powołania komisji śledczej ds. KNF | 14-11-2018 15:30:00

    INFO: PO zażądała od władz PiS powołania komisji śledczej ds. KNF i Getin Noble Banku - podaje stooq.pl.

  • Stanie przed sądem, bo nie chciał wybicia zdrowych świń | 14-11-2018 13:15:00

    INFO: P. Michał Kołodziejczak, zwany następcą śp. Andrzeja Leppera, stanie przed sądem za blokadę drogi - donosi portal 24wspolnota.pl.

  • Jak zabezpieczał swoje tyły miliarder Leszek Czarnecki | 14-11-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanego nagrania z rozmowy bankiera Leszka Czarneckiego z szefem KNF wynika, że polski miliarder ściśle współpracował z Żydami.

  • Poważny konflikt o 500 plus | 14-11-2018 06:15:00

    INFO: Samotni rodzice, by dostać 500 plus na drugie i kolejne dziecko, muszą mieć zasądzone alimenty, mimo że taka pomoc jest ustawowo gwarantowana wszystkim rodzinom, w których pojawił się drugi lub kolejny potomek - pisze gazetaprawna.pl.

  • Szef KNF podał się do dymisji | 13-11-2018 20:15:00

    INFO: P. Marek Chrzanowski, szef KNF, podał się do dymisji, a premier ją przyjął - podaje portal bankier.pl.

  • Sejm za dopłacaniem do likwidacji górnictwa | 13-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej wydłużającą czas jej obowiązywania o pięć lat, do końca 2023 r. - informuje interia.pl.

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.