Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-06-2018 13:15:00

Powstaje rejestr ofiar i sprawców Operacji Polskiej

INFO: Powstaje lista ofiar, a także baza nazwisk sprawców m.in. funkcjonariuszy sowieckich organów bezpieczeństwa uczestniczących w Operacji Polskiej - wielkiej operacji sowieckich służb przeciwko Polakom zamieszkującym ZSRR - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 

P. Robert Osiński, prokurator z IPN w Szczecinie, prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni komunistycznych, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości nazywanych przez historyków Operacją Polską. Prokurator tworzy listę ofiar, a także bazę nazwisk sprawców m.in. funkcjonariuszy sowieckich organów bezpieczeństwa uczestniczących w tej operacji. Prokuratura skierowała wniosek o pomoc prawną do Federacji Rosyjskiej, Białorusi i na Ukrainę. Planuje także upublicznić listę.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • 14 kwietnia 2009: Niech Polska ginie!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostpęnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID373525899,index.html
  • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

    Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Prezydent chce, by było więcej weteranów wojennych | 16-08-2018 17:30:00

    FUTURO: Jak informuje portal bankier.pl, prezydencki projekt nowelizacji ustawy o weteranach zakłada, że o status weterana misji zagranicznych będzie się mogła ubiegać większa liczba żołnierzy.

  • Marsz narodowców przeszedł mimo blokad kontrmanifestantów | 16-08-2018 15:30:00

    INFO: Ulicami Warszawy przeszedł "IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej", zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską i Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" - donosi stooq.pl.

  • PiS uderza w środowisko strzeleckie? | 16-08-2018 13:15:00

    INFO: MSWiA w przepisach przejściowych przemyciło kompletną zmianę obecnej ustawy o broni i amunicji. W środowisku strzeleckim wrze - pisze publicysta p. Łukasz Warzecha na łamach "Rzeczpospolitej".

  • Lubelski sąd zmienił kontrowersyjny regulamin | 16-08-2018 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Lublinie wycofał zapis regulaminu o tym, że mogą do niego wchodzić wyłącznie osoby po okazaniu aktualnego wezwania lub zawiadomienia o terminie rozprawy lub posiedzenia lub po wykazaniu potrzeby wejścia - informuje "Rzeczpospolita".

  • Łożymy coraz więcej na lekkoatletykę | 16-08-2018 06:45:00

    INFO: Portal wp.pl podaje, że coraz większe pieniądze z kieszeni podatników trafiają do lekkoatletów.

  • Prezes NIK na ławie oskarżonych! | 15-08-2018 20:45:00

    INFO: P. Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK, stanął przed sądem, oskarżony o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk - informuje niezalezna.pl.

  • Mąż ofiary Najsztuba zbulwersowany wyrokiem | 15-08-2018 17:30:00

    OPINIA: Mąż poszkodowanej przez dziennikarza p. Piotra Najsztuba skomentował rozstrzygnięcie wymiaru sprawiedliwości, nazywając je „skandalicznym” - podaje wprost.pl.

  • Poseł chce ratować polskie cukrownictwo | 15-08-2018 14:15:00

    OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.

  • Konflikt w ZPP nabiera rozpędu | 15-08-2018 11:00:00

    INFO: P. Tomasz Pruszczyński, odwołany wiceprezes ZPP, wezwał p. Cezarego Kaźmierczaka do ustąpienia ze stanowiska szefa ZPP - podaje money.pl.

  • Fiasko audytu rządu PO-PSL | 15-08-2018 06:45:00

    INFO: Premier Beata Szydło oraz ministrowie jej rządu zapowiadali, że rozliczą 8 lat rządów koalicji PO-PSL. 27 miesięcy później efekty kontroli prezentują się jednak dość mizernie - pisze fakt.pl.

  • Fiskus przymknie oko na spóźnienia | 14-08-2018 21:45:00

    INFO: Portal dziennik.pl donosi o rewolucji w rozliczeniach podatkowych.

  • Zaskakujące plany Biedronia | 14-08-2018 19:30:00

    INFO: P. Robert Biedroń, homoseksualny prezydent Słupska, nie będzie ubiegał się o drugą kadencję - donosi dorzeczy.pl.

  • MinFin stworzy nadzór nad biegłymi rewidentami | 14-08-2018 17:30:00

    INFO: Resort finansów chce stworzyć odrębną instytucję, która będzie sprawowała kontrolę nad biegłymi rewidentami - donosi dziennik.pl.

  • W Polsce kwitnie praca tymczasowa | 14-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".