Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-06-2018 13:15:00

Powstaje rejestr ofiar i sprawców Operacji Polskiej

INFO: Powstaje lista ofiar, a także baza nazwisk sprawców m.in. funkcjonariuszy sowieckich organów bezpieczeństwa uczestniczących w Operacji Polskiej - wielkiej operacji sowieckich służb przeciwko Polakom zamieszkującym ZSRR - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 

P. Robert Osiński, prokurator z IPN w Szczecinie, prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni komunistycznych, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości nazywanych przez historyków Operacją Polską. Prokurator tworzy listę ofiar, a także bazę nazwisk sprawców m.in. funkcjonariuszy sowieckich organów bezpieczeństwa uczestniczących w tej operacji. Prokuratura skierowała wniosek o pomoc prawną do Federacji Rosyjskiej, Białorusi i na Ukrainę. Planuje także upublicznić listę.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • 14 kwietnia 2009: Niech Polska ginie!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostpęnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID373525899,index.html
  • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

    Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Kierowcy Ubera muszą mieć licencje | 19-06-2018 06:45:00

    INFO: Uber w Polsce się ugiął i zobowiązuje kierowców do wyrobienia licencji na krajowy przewóz osób samochodem osobowym - informuje bankier.pl.

  • Sopot chce ograniczyć liczbę aut w mieście | 18-06-2018 21:45:00

    INFO: Władze Sopotu mają pomysł na to, aby zachęcić kierowców, by w sezonie wakacyjnym nie wjeżdżali pojazdami do centrum kurortu oraz w pobliże plaży - podaje bankier.pl.

  • PO dogadała się z Unią ws. dotacji?! | 18-06-2018 19:30:00

    INFO: Portal telewizjarepublika.pl informuje o dziwnej wypowiedzi WCz. Rafała Trzaskowskiego z PO, która może sugerować, że PO dogadała się z UE ws. uniodotacji dla Polski.

  • Akcjonariuszem Ruchu Chorzów została... skarbówka! | 18-06-2018 17:30:00

    INFO: I Śląski Urząd Skarbowy z siedzibą w Sosnowcu objął 5,45% akcji klubu piłkarskiego Ruch Chorzów - podaje dziennik.pl.

  • Zacznie się jatka pod dyktando lobbingu banksterów? | 18-06-2018 15:30:00

    INFO: Pod pretekstem dobrych zmian dla konsumentów rządzący zawiesili działanie przedawnienia długów względem roszczeń bankowych i windykacyjnych - alarmuje portal anuluj-dlug.pl.

  • Krzysztof Kawęcki następcą Marka Jurka | 18-06-2018 13:15:00

    INFO: Na posiedzeniu Rady Naczelnej Prawicy Rzeczypospolitej CEP Marek Jurek zdecydował o przekazaniu obowiązków prezesa partii, zgodnie ze statutem, wskazanemu przez Radę Naczelną wiceprezesowi.

  • Mafia ściąga do Polski imigrantów | 18-06-2018 11:00:00

    INFO: Mafia nielegalnie ściąga do Polski z Azji i Afryki nawet dziesiątki tysięcy osób rocznie - podaje wPolityce.pl.

  • Armia zbiera dane o obywatelach polskich obcego pochodzenia | 18-06-2018 06:45:00

    INFO: Wojsko zbiera wrażliwe informacje na temat obywateli polskich obcego pochodzenia - informuje RMF FM.

  • Młoda prawicowa działaczka zginęła w tajemniczych okolicznościach | 17-06-2018 20:45:00

    INFO: P. Anastazja Majcher, prawicowa działaczka, dziennikarka Programu 7 oraz TAKT.TV, nie żyje - donosi portal wprawo.pl.

  • Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego | 17-06-2018 17:30:00

    INFO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje interia.pl.

  • Skarga handlarzy roszczeń odrzucona | 17-06-2018 14:15:00

    INFO: Sąd odrzucił skargę handlarzy roszczeń na decyzję ministra rozwoju, odbierającą im przejętą wcześniej przez nich działkę przy warszawskim placu Defilad. Grupa skarżących domaga się wielomilionowych odszkodowań za cofnięcie decyzji zwrotowej - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • Duda mało ułaskawia | 17-06-2018 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Duda tylko 46 razy skorzystał do tej pory z przysługującego mu prawa łaski. "Super Express" podkreśla, że jego poprzednicy korzystali z tego prawa dużo częściej.

  • Naciągnęli fakty, by wybielić rządową ochronę | 17-06-2018 06:15:00

    INFO: Prokuratura mocno nagięła fakty, by wybronić z zarzutów rządową ochronę pani premier - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na materiały ze śledztwa w sprawie wypadku p. Beaty Szydło, do którego doszło w ubiegłym roku w Oświęcimiu.

  • Zaprezentowano treść Konwencji Praw Rodziny | 16-06-2018 20:45:00

    INFO: W Warszawie zaprezentowano projekt Konwencji Praw Rodziny, która zawiera w sobie prawa rodziców, małżonków i dzieci.

  • Chcą, by Toruń spłacał swoje zadłużenie | 16-06-2018 17:30:00

    INFO: Od 16 do 25 czerwca 2018 r. można głosować na projekt ogólnomiejski pt. "Mniejszy dług - bogatszy Toruń" do budżetu partycypacyjnego Torunia na 2019 rok.