Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-08-2018 14:15:00

Poseł chce ratować polskie cukrownictwo

OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.

 

"W mojej ocenie obecnie jest ostatnia chwila na ratowanie polskiego cukrownictwa. Nie jest przypadkiem że kupujemy wodę drożej niż cukier! Takie działania to celowe działanie na rozchwianie rynku cukru i bankructwo KSC [Krajowej Spółki Cukrowej SA - red.], której udział w rynku cukru to 40%. Po upadku KSC w Polsce nie będzie upraw buraków - kapitał ma narodowość. Obawiając się o przyszłość KSC wysłałem pisma do UOKiK oraz ABW w celu sprawdzenia otoczenia rynku cukru" - napisał poseł na Facebooku.

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-08-2018 16:15:34 | odpowiedz
    "wyraził zaniepokojenie cenami cukru"
    Tym socjalistycznym politykom, to zawsze coś przeszkadza. Gdyby ceny cukru jakoś niebotycznie wzrosły, to by grzmiał, że to skandal i że to jest "wyzysk polskich rodzin". A jak ceny cukru spadły - to też niedobrze.
    A prawda jest prawdopodobnie taka, że cukier z trzciny cukrowej można kupić taniej na rynkach światowych niż kosztuje wyprodukowanie w Polsce cukru z buraków. W takim wypadku jego produkcję oraz uprawę buraków trzeba po prostu zaprzestać i już. Nikt nie buduje w Polsce szklarni do uprawy bananów i pomarańczy, bo to byłoby znacznie drożej niż kupić te owoce z zagranicy.
    • 15-08-2018 16:20:19 | odpowiedz
      Dopiero teraz doczytałem do końca: "ABW w celu sprawdzenia otoczenia rynku cukru". K-mać. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma się zajmować cenami cukru! A wywiad wojskowy ma może sprawdzać ceny cebuli. Dobry pomysł miał Kukiz, że tych wszystkich posłów trzeba przebadać psychiatrycznie - tyle że trzeba zacząć od jego ugrupowania.
    • 15-08-2018 17:26:13 | odpowiedz
      Gdyby było tak jak piszesz, to mielibyśmy w sklepach ten tani cukier z trzciny cukrowej. A ten, który jest, jest znacznie droższy od "buraczanego".
      Zmowy cenowe się zdarzają...
      • 15-08-2018 18:12:43 | odpowiedz
        Nie bardzo rozumiem. Poseł Kukiza lamentuje przecież, że "cukier jest za tani". A ty piszesz, że w sklepach cukier jest drogi. Kilka tysięcy sklepów się "zmówiło cenowo" że będą sprzedawać droższy cukier, mimo, że mogą kupić tani cukier z tej upadającej cukrowni, którą chce chronić poseł?
        I z czego jest ten cukier w sklepach, skoro piszesz, że nie jest z trzciny, ale także że nie jest z buraka, bo jest od niego "znacznie droższy"?

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • Potencjalni sojusznicy Unii Polityki Realnej

    Jak wiadomo - banda czworga ma media i służby specjalne (a raczej służby specjalne mają bandę czworga i media). Więc my z naszymi spamerami z wykop.pl możemy się schować. I dlatego zastanawiam...
  • Zasady ruchu drogowego?

    Jestem sympatykiem UPR, ale nie wszystko jest dla mnie tak jasne jak być powinno - wedle zasad zdrowego rozsądku. Chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi idee wolnościowe odnośnie zasad ruchu drogowego....
  • Kiedy upadnie Norwegia?

    Witam. Norwegia jak wiadomo czerpie kasę z ropy(i to nie małą). Obecnie ma bardzo wysokie podatki, publiczną służbę zdrowia itp., kasę za ropę wpłacają na konta emerytalne przez co w przyszłości...
  • PiS proponuje zaostrzenie socjalizmu (22.03.2011)

    Kopia tekstu ze strony PiS-u: " 22.03.2011 | Aktualności | Partia | źródło: PAP Jarosław Kaczyński: za rządów Tuska ceny żywności wzrosły dwukrotnie Prezes PiS Jarosław Kaczyński...

Poczytaj również

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.

  • RPO chce zmiany kodeksu karnego | 22-01-2019 11:00:00

    INFO: RPO, p. Adam Bodnar chce, by Polacy mieli prawo do odszkodowania za niesłuszne zarzuty i oskarżenia - podaje polsatnews.pl.

  • Prezes Pracodawców RP pracował dla tajnych służb PRL? | 22-01-2019 06:45:00

    INFO: Jak donosi tygodnik "Do Rzeczy", p. Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, pracował dla tajnych służb PRL.

  • Prokuratura lekceważy hejt? | 21-01-2019 21:45:00

    INFO: Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Rządowy Boeing nie przewiózł żadnego pasażera | 21-01-2019 19:30:00

    INFO: Zakupiony pod koniec 2017 r. przez rząd Boeing 737 nikogo jeszcze nie przewiózł, bo żaden wojskowy pilot nie ma odpowiednich umiejętności i uprawnień, aby usiąść za sterami - podaje fakt.pl.

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.