Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-12-2016 21:45:00

Polska wyemituje "zielone obligacje"?

INFO: Polska może być pierwszym krajem na świecie, który zadłuży się pod ekologiczne projekty - pisze "Puls Biznesu".

 

P. Piotr Nowak, wiceminister finansów, powiedział gazecie, że resort zaczyna w tej sprawie trzydniowy objazd inwestorów w Europie. Dodał, że według szacunków kwota emisji może sięgnąć 500 mln euro. Rentowność obligacji ma być zbliżona do klasycznych papierów, sprzedawanych na rynku euro. Fiskus chce zaoferować inwestorom 5-letnie papiery, a w przygotowaniu oferty i budowaniu księgi popytu pomagają banki.

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Co czeka Irlandię po wyborach lokalnych?

    Zwykło się uważać, że Irlandczycy głosują w wyborach parlamentarnych tak, jakby to były wybory lokalne. Tym razem słychać było komentarze, że zagłosowali w wyborach lokalnych, które odbyły się 5...
  • zostaniemy z niczym

    http://forsal.pl/artykuly/443107,rybinski_strategia_golodupcow.html Rybiński: Strategia gołodupców Po raz pierwszy w historii Polski powstał dokument pod nazwą wieloletni plan finansowy...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.

  • Szczecin bez Pomnika Wdzięczności | 18-11-2017 06:45:00

    INFO: W Szczecinie trwają prace przy demontażu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej - podaje onet.pl.

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.