Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-12-2016 21:45:00

Polska wyemituje "zielone obligacje"?

INFO: Polska może być pierwszym krajem na świecie, który zadłuży się pod ekologiczne projekty - pisze "Puls Biznesu".

 

P. Piotr Nowak, wiceminister finansów, powiedział gazecie, że resort zaczyna w tej sprawie trzydniowy objazd inwestorów w Europie. Dodał, że według szacunków kwota emisji może sięgnąć 500 mln euro. Rentowność obligacji ma być zbliżona do klasycznych papierów, sprzedawanych na rynku euro. Fiskus chce zaoferować inwestorom 5-letnie papiery, a w przygotowaniu oferty i budowaniu księgi popytu pomagają banki.

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Co czeka Irlandię po wyborach lokalnych?

    Zwykło się uważać, że Irlandczycy głosują w wyborach parlamentarnych tak, jakby to były wybory lokalne. Tym razem słychać było komentarze, że zagłosowali w wyborach lokalnych, które odbyły się 5...
  • zostaniemy z niczym

    http://forsal.pl/artykuly/443107,rybinski_strategia_golodupcow.html Rybiński: Strategia gołodupców Po raz pierwszy w historii Polski powstał dokument pod nazwą wieloletni plan finansowy...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również

  • RKW przedstawił propozycje zmian w systemie wyborczym | 23-04-2017 20:45:00

    INFO: Ruch Kontroli Wyborów przedstawił swoje propozycje zmian w systemie wyborczym - podaje stooq.pl.

  • Nie będzie referendum ws. reformy edukacji | 23-04-2017 17:30:00

    INFO: Premier Beata Szydło oceniła, że wniosek w sprawie referendum edukacyjnego wpłynął zbyt późno - informuje tvp.info.

  • Katowice będą się promować... w USA! | 23-04-2017 14:15:00

    INFO: Władze samorządowe Katowic wymyśliły nowy sposób na zmarnowanie pieniędzy podatników!

  • Nastolatek oskarża Biedronia o molestowanie seksualne! | 23-04-2017 11:00:00

    INFO: Gejowski prezydent Słupska, p. Robert Biedroń został oskarżony przez nastolatka o molestowanie seksualne - podaje pikio.pl.

  • Tak wyborcy oceniają swoje partie | 23-04-2017 06:45:00

    INFO: Zwolennicy PO, PiS, Nowoczesnej, Kukiz'15, Wolności, SLD, PSL i Razem wypowiedzieli się na temat mocnych i słabych stron partii politycznych, z którymi sympatyzują.

  • Ponad 70% Polaków za pełną ochroną życia | 22-04-2017 20:45:00

    INFO: Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że aż 71,6% badanych Polaków opowiedziało się za pełną ochroną życia od momentu poczęcia - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Nie sprostamy wymaganiom UE w zakresie OZE | 22-04-2017 17:30:00

    FUTURO: Za 3 lata musimy pokazać Brukseli, że 15% naszej energetyki to źródła odnawialne. Są sygnały, że nie damy rady - pisze pb.pl.

  • Na Caracalach Polska straciłaby miliardy złotych | 22-04-2017 14:15:00

    INFO: W przypadku zakupu wojskowych śmigłowców Caracal na warunkach wynegocjowanych przez rząd PO-PSL Polska straciłaby kilka miliardów złotych - informuje "Nasz Dziennik".

  • Korpus wyższej gotowości w Szczecinie | 22-04-2017 11:00:00

    INFO: Ze szczecińskiej kwatery dowodzone będą wojska NATO operujące w naszej części Europy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Praktykant wyniósł ważne dane z warszawskiego ratusza | 22-04-2017 06:45:00

    INFO: Dane dotyczące ponad 47 tys. nieruchomości w Warszawie, głównie na Mokotowie, wyciągnął w niespełna 3 miesiące aplikant radcowski na praktykach zawodowych w stołecznym ratuszu - donosi "Rzeczpospolita".

  • Polska to bardzo ciężko chory kraj | 21-04-2017 21:45:00

    INFO: Postępuje polaryzacja społeczeństwa. Polacy coraz agresywniej skaczą sobie do gardeł.

  • 500 mln zł na błędy szpitali | 21-04-2017 19:30:00

    INFO: Ofiary zdarzeń medycznych będą dostawać odszkodowania od 1,5 do 300 tys. zł. Resort zdrowia ma już gotowy projekt, chociaż na razie leży on w ministerialnej zamrażarce - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Poseł PiS na celowniku prokuratury | 21-04-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Zamościu sprawdza czy w 2011 r. WCz. Piotr Olszówka, aktualny poseł z PiS, przekupił urzędników ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i załatwił sobie prawo jazdy kategorii A i C - podaje "Fakt".

  • Krok od gigantycznej kradzieży | 21-04-2017 15:30:00

    INFO: Czy strona Komisji Nadzoru Finansowego infekowała banki? – zastanawia się "Rzeczpospolita", opisując luki w systemie zabezpieczeń, z powodu których mogło dojść o gigantycznej kradzieży.

  • Byli esbecy stracą pracę w mediach publicznych | 21-04-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Joanna Lichocka z PiS, która zasiada w Radzie Mediów Narodowych, chce, by media publiczne rozwiązywały umowy z osobami, co do których udokumentowane jest, że byli pracownikami bądź współpracownikami komunistycznych służb - podaje wp.pl.