Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 06:45:00

Polska skazana na przyjmowanie imigrantów

INFO: Z punktu widzenia sytuacji gospodarczej i demograficznej jesteśmy skazywani na przyjmowanie imigrantów. To stało się szybciej, niż nam się wydawało - powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Wiceminister podkreślił, że ważną kwestią będzie asymilacja i integracja osób migrujących do Polski.

- Jeżeli w sposób szybki i zdecydowany nie zmienią się trendy demograficzne, to jesteśmy skazani na migrację chociażby po to, by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego - przekonuje p. Chorąży.

Na uwagę, że otwieranie się migrantów jest bardzo niepopularne wśród wyborców PiS, p. Chorąży odpowiedział, że cała kwestii migracji była sprowadzana do proponowanego przez Komisję Europejską mechanizmu relokacyjnego i według tego była zbudowana kampania w 2015 r. Jednak, jak podkreślił p. Chorąży, "mechanizm relokacji nie był do końca dobrze przemyślany" i teraz "w zasadzie następuje jego rychły koniec".

Wiceminister zaznaczył, że otwarcie się na kraje które są nam blisko kulturowe jest strategią dobrą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 07:00:03 | odpowiedz
    Widać, że rzund PiS kapituluje pod naciskiem eurokomuny. Jakiś pisiacki karierowicz teraz rżnie głupa i wmawia, iż asymilacja i integracja takich np "uchodźców" jest możliwa, czemu przeczy obserwacja tego, co się dzieje w zachodnich państwach eurokołchozu. A już całkiem łże, gdy pisze, że przyjmowanie imigrantów jest konieczne by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego. Wskaźniki dotyczące odsetek muzułmańskich dzikusów podejmujących jakąkolwiek pracę nie dają takich powodów do optymizmu...
    ...no chyba, że rzund ma na myśli imigrantów z Ukrainy, którzy faktycznie pracują, ale - delikatnie pisząc - nie przepadają za Polakami.
  • 16-05-2018 07:56:17 | odpowiedz
    Gówno prawda!!! Jednocześnie prorokuje się, że "roboty odbiorą ludziom pracę".
  • 16-05-2018 08:02:46 | odpowiedz
    Oczywiście. I mówimy tu o migrantach ze wschodu, bo tylko oni mogą mieć pozytywny wpływ na gospodarką i nie ma problemu z ich asymilacją. Tylko, że Unia nie bierze ich pod uwagę i próbuje wcisnąć nam poprzez tzw. relokację, barbarzyńców, którzy mają na gospodarkę wpływ ujemny i nie asymilują się w ogóle.
  • 16-05-2018 13:43:59 | odpowiedz
    Świata przed darwinistyczną eksplozją nic już nie uratuje, co powinno korwinistów cieszyć. Przeludnienie i wojna. Z jednej stro;y korwiniści z Afryki i krajów muzułmańskich, gdzie nie występuje zjawisko miesiączki u kobiet. Pod koniec XXI wieku Nigeria będzie posiadała prawie miliard ludzi, gdzie oni się mieszczą? Z drugiej strony korwiniści tutejsi marzyliby o czymś takim, np. w Polsce. Tak więc darwinistyczna wojna jest nieunikniona. I bardzo dobrze. Korwinizm się sprawdza.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

    Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Samorządy otrzymają 300 mln zł na rozwój elektrycznego transportu | 17-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd przypomina, że samorządy mogą wziąć 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na rozwój elektrycznego transportu - podaje bankier.pl.

  • Niebezpiecznie chorzy wracają do domów | 16-01-2019 21:45:00

    INFO: Niebezpieczni chorzy po odsiadce zamiast do szpitala wracają do domu, a powinni być kierowani na przymusowe leczenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Prezydent Krakowa hojny dla urzędników | 16-01-2019 19:30:00

    INFO: W 2018 r. prezydent Krakowa, p. Jacek Majchrowski przyznał podwładnym łącznie 18,6 mln zł. To 2 mln zł więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Dzienniku Polskim".

  • Owsiak zgłoszony do Nobla | 16-01-2019 17:30:00

    INFO: Komitet Norweski przyjął nominację dla p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - donosi wPolityce.pl.

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska | 16-01-2019 15:30:00

    INFO: PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających w Gdańsku - poinformował WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.