Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 06:45:00

Polska skazana na przyjmowanie imigrantów

INFO: Z punktu widzenia sytuacji gospodarczej i demograficznej jesteśmy skazywani na przyjmowanie imigrantów. To stało się szybciej, niż nam się wydawało - powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Wiceminister podkreślił, że ważną kwestią będzie asymilacja i integracja osób migrujących do Polski.

- Jeżeli w sposób szybki i zdecydowany nie zmienią się trendy demograficzne, to jesteśmy skazani na migrację chociażby po to, by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego - przekonuje p. Chorąży.

Na uwagę, że otwieranie się migrantów jest bardzo niepopularne wśród wyborców PiS, p. Chorąży odpowiedział, że cała kwestii migracji była sprowadzana do proponowanego przez Komisję Europejską mechanizmu relokacyjnego i według tego była zbudowana kampania w 2015 r. Jednak, jak podkreślił p. Chorąży, "mechanizm relokacji nie był do końca dobrze przemyślany" i teraz "w zasadzie następuje jego rychły koniec".

Wiceminister zaznaczył, że otwarcie się na kraje które są nam blisko kulturowe jest strategią dobrą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 07:00:03 | odpowiedz
    Widać, że rzund PiS kapituluje pod naciskiem eurokomuny. Jakiś pisiacki karierowicz teraz rżnie głupa i wmawia, iż asymilacja i integracja takich np "uchodźców" jest możliwa, czemu przeczy obserwacja tego, co się dzieje w zachodnich państwach eurokołchozu. A już całkiem łże, gdy pisze, że przyjmowanie imigrantów jest konieczne by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego. Wskaźniki dotyczące odsetek muzułmańskich dzikusów podejmujących jakąkolwiek pracę nie dają takich powodów do optymizmu...
    ...no chyba, że rzund ma na myśli imigrantów z Ukrainy, którzy faktycznie pracują, ale - delikatnie pisząc - nie przepadają za Polakami.
  • 16-05-2018 07:56:17 | odpowiedz
    Gówno prawda!!! Jednocześnie prorokuje się, że "roboty odbiorą ludziom pracę".
  • 16-05-2018 08:02:46 | odpowiedz
    Oczywiście. I mówimy tu o migrantach ze wschodu, bo tylko oni mogą mieć pozytywny wpływ na gospodarką i nie ma problemu z ich asymilacją. Tylko, że Unia nie bierze ich pod uwagę i próbuje wcisnąć nam poprzez tzw. relokację, barbarzyńców, którzy mają na gospodarkę wpływ ujemny i nie asymilują się w ogóle.
  • 16-05-2018 13:43:59 | odpowiedz
    Świata przed darwinistyczną eksplozją nic już nie uratuje, co powinno korwinistów cieszyć. Przeludnienie i wojna. Z jednej stro;y korwiniści z Afryki i krajów muzułmańskich, gdzie nie występuje zjawisko miesiączki u kobiet. Pod koniec XXI wieku Nigeria będzie posiadała prawie miliard ludzi, gdzie oni się mieszczą? Z drugiej strony korwiniści tutejsi marzyliby o czymś takim, np. w Polsce. Tak więc darwinistyczna wojna jest nieunikniona. I bardzo dobrze. Korwinizm się sprawdza.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

    Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Gminy nie zapewniają opieki senioralnej | 23-07-2018 13:15:00

    INFO: Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że co piąta gmina w Polsce nie zapewnia seniorom opieki w miejscu zamieszkania, mimo że należy to do obowiązków własnych samorządów - podaje interia.pl.

  • Eksperci przestrzegają przed Orlikami | 23-07-2018 11:00:00

    INFO: Eksperci alarmują, że Orliki są w katastrofalnym stanie - informuje interia.pl.

  • PiS odżegnuje się od porównań do PZPR | 23-07-2018 06:45:00

    INFO: W Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie) zaatakowano lokale PiS. Nieznani sprawcy zostawili napisy "PZPR" i "Czas na Sąd Ostateczny" - donosi Onet.

  • Rząd bliski zablokowania budowy zamku w Puszczy Noteckiej | 22-07-2018 20:45:00

    INFO: Prokuratura intensywnie zajmuje się zawiadomieniem ministra środowiska ws. budowy zamku w Stobnicy na terenie Puszczy Noteckiej - podaje onet.pl.

  • Żona posła PiS kandydatką na prezydenta Nowego Sącza | 22-07-2018 17:30:00

    INFO: P. Iwona Mularczyk, żona posła PiS, została kandydatką partii na prezydenta Nowego Sącza - informuje dorzeczy.pl.

  • Rząd szykuje pożyczki dla powracających do kraju | 22-07-2018 14:15:00

    FUTURO: Polakom, którzy zdecydują się wrócić do kraju rząd chce zaoferować niskooprocentowane pożyczki - podaje fakt.pl.

  • Państwo ostatecznie przejęło Stocznię Gdańską | 22-07-2018 11:00:00

    INFO: Agencja Rozwoju Przemysłu przejęła wszystkie udziały w Stoczni Gdańskiej - podaje pb.pl.

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.