Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 06:45:00

Polska skazana na przyjmowanie imigrantów

INFO: Z punktu widzenia sytuacji gospodarczej i demograficznej jesteśmy skazywani na przyjmowanie imigrantów. To stało się szybciej, niż nam się wydawało - powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Wiceminister podkreślił, że ważną kwestią będzie asymilacja i integracja osób migrujących do Polski.

- Jeżeli w sposób szybki i zdecydowany nie zmienią się trendy demograficzne, to jesteśmy skazani na migrację chociażby po to, by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego - przekonuje p. Chorąży.

Na uwagę, że otwieranie się migrantów jest bardzo niepopularne wśród wyborców PiS, p. Chorąży odpowiedział, że cała kwestii migracji była sprowadzana do proponowanego przez Komisję Europejską mechanizmu relokacyjnego i według tego była zbudowana kampania w 2015 r. Jednak, jak podkreślił p. Chorąży, "mechanizm relokacji nie był do końca dobrze przemyślany" i teraz "w zasadzie następuje jego rychły koniec".

Wiceminister zaznaczył, że otwarcie się na kraje które są nam blisko kulturowe jest strategią dobrą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 07:00:03 | odpowiedz
    Widać, że rzund PiS kapituluje pod naciskiem eurokomuny. Jakiś pisiacki karierowicz teraz rżnie głupa i wmawia, iż asymilacja i integracja takich np "uchodźców" jest możliwa, czemu przeczy obserwacja tego, co się dzieje w zachodnich państwach eurokołchozu. A już całkiem łże, gdy pisze, że przyjmowanie imigrantów jest konieczne by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego. Wskaźniki dotyczące odsetek muzułmańskich dzikusów podejmujących jakąkolwiek pracę nie dają takich powodów do optymizmu...
    ...no chyba, że rzund ma na myśli imigrantów z Ukrainy, którzy faktycznie pracują, ale - delikatnie pisząc - nie przepadają za Polakami.
  • 16-05-2018 07:56:17 | odpowiedz
    Gówno prawda!!! Jednocześnie prorokuje się, że "roboty odbiorą ludziom pracę".
  • 16-05-2018 08:02:46 | odpowiedz
    Oczywiście. I mówimy tu o migrantach ze wschodu, bo tylko oni mogą mieć pozytywny wpływ na gospodarką i nie ma problemu z ich asymilacją. Tylko, że Unia nie bierze ich pod uwagę i próbuje wcisnąć nam poprzez tzw. relokację, barbarzyńców, którzy mają na gospodarkę wpływ ujemny i nie asymilują się w ogóle.
  • 16-05-2018 13:43:59 | odpowiedz
    Świata przed darwinistyczną eksplozją nic już nie uratuje, co powinno korwinistów cieszyć. Przeludnienie i wojna. Z jednej stro;y korwiniści z Afryki i krajów muzułmańskich, gdzie nie występuje zjawisko miesiączki u kobiet. Pod koniec XXI wieku Nigeria będzie posiadała prawie miliard ludzi, gdzie oni się mieszczą? Z drugiej strony korwiniści tutejsi marzyliby o czymś takim, np. w Polsce. Tak więc darwinistyczna wojna jest nieunikniona. I bardzo dobrze. Korwinizm się sprawdza.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

    Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Rząd policzył, ile pieniędzy dostają protestujący niepełnosprawni | 24-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd policzył, że osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie, a takie osoby protestują w Sejmie, wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł - podaje tvp.info.

  • Rząd wzmoże kontrole aptek | 24-05-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

  • Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu! | 24-05-2018 17:30:00

    INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

  • Radni przeciwko zmniejszeniu diet | 24-05-2018 15:30:00

    INFO: W Dąbrowie Górniczej i w Czeladzi (woj. śląskie) nie przeszły uchwały, których celem było zmniejszenie diet radnym.

  • Fiskus chce znać adresy IP | 24-05-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy - pisze dziennik.pl.

  • Prawo jazdy znacznie podrożeje | 24-05-2018 11:00:00

    FUTURO: Zdobycie prawa jazdy będzie znacznie droższe, nawet o kilkaset złotych - podaje rp.pl.

  • PFN kupiła jacht | 24-05-2018 06:45:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht, na którym miał odbyć się organizowany przez p. Mateusza Kusznierewicza rejs dookoła świata i udział w cyklu regat ponad nazwą Polska100 - informuje RMF FM.

  • Rząd chce zerowej akcyzy na CNG i LNG | 23-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje zerową stawkę akcyzy na gaz do silników spalinowych - podaje interia.pl.

  • Rząd zbuduje 22 mosty | 23-05-2018 19:30:00

    FUTURO: JE Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę 22 mostów - na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski - podaje money.pl.

  • NBP będzie graczem na giełdzie? | 23-05-2018 17:30:00

    OPINIA: Prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że Narodowy Bank Polski powinien mieć możliwość... grania na giełdzie - podaje bankier.pl.

  • Kolejny poseł odchodzi z Nowoczesnej | 23-05-2018 15:30:00

    INFO: Fakt.pl donosi, że z Nowoczesnej odejdzie WCz. Michał Jaros, młody polityk tej partii.

  • Radni PiS zdoili 17 milionów | 23-05-2018 13:15:00

    INFO: Radni PiS zarabiają fortuny dzięki pracy dla spółek Skarbu Państwa - donosi "Super Express".

  • Sąd skazał córkę JKM | 23-05-2018 11:00:00

    INFO: Córka p. Janusza Korwin-Mikkego została skazana przez sąd na 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych za jazdę samochodem bez prawa jazdy i posiadanie heroiny - informuje telewizjarepublika.pl.

  • Będziemy łożyć na usuwanie piersi i jajników? | 23-05-2018 06:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia chce refundować profilaktyczne usunięcie zdrowych jajników i piersi u kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka - informuje "Rzeczpospolita".

  • MSWiA bierze się za Wolnych Obywateli | 22-05-2018 21:45:00

    INFO: MSWiA złożyło wniosek do sądu o zawieszenie zarządu fundacji Wolni Obywatele RP.