Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-08-2010 15:26:00

Polska nigdy nie przyjmie euro?

OPINIA: Zdaniem analityków szwajcarskiego banku UBS, Polska i Czechy będą odkładać przyjęcie euro w nieskończoność. 

 

Wg analityków, stanie się tak dlatego, gdyż polscy decydenci dostrzegli, jak zbawienna w czasach kryzysu może być własna waluta. Podkreślają, że osłabienie złotego, które dokonało się na przełomie 2008 i 2009 r., wsparło eksporterów i najprawdopodobniej uchroniło polską gospodarkę przed recesją.

 

Zobacz także: W Hiszpanii i Grecji rosną koszty życia - dzięki strefie euro!

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • kaelthas | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    20-08-2010 16:49:34 | odpowiedz
  • Rycerz_na_koniu | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    20-08-2010 17:06:08 | odpowiedz

  • Pytania 5 - termin 20.12.2009

    Z góry mówię, że odpowiedzi na pytania z tego tematu będą dopiero po świętach! Pozdrawiam.
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...
  • Czy ateiści są moralnie gorsi od wierzących?

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :) Na początku zaznaczam, że jeśli powielam temat, to proszę o jego usunięcie/przeniesienie, czy też połączenie już z istniejącym. Chciałem...
  • TVN24 - poglądy

    Na portalu TVN24 umieszczone jest zestawienie poglądów kandydatów, łatwo strawne dla mas. http://www.tvn24.pl/flash_tvn24.html Biorąc pod uwagę znaczenie Internetu dla JKM, powinno być to nieco...
  • Polska niewypłacalna lada moment? Się dzieje.

    http://forsal.pl/artykuly/569421,ryzyko_niewyplacalnosci_polski_najwyzsze_od_2009_r_zloty_najgorsza_waluta_w_ue.html Ryzyko niewypłacalności Polski najwyższe od 2009 r. Złoty najgorszą walutą...
  • 1 marca 2013: Coś napisałem i na ONETcie i na Nowym Ekranie

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/cos_napisalem_i_na_onetcie_i_na_nowym_ekranie/1664 Narodowa debata w sprawie euro rozpoczęła się w piątek (patrz niżej). No proszę. Mamy w kraju siłę, która...

Poczytaj również

  • Uchodźca pobił polskiego nauczyciela! | 26-04-2017 06:45:00

    INFO: Imigrant naruszył nietykalność cielesną nauczyciela jednej ze szkół w Górze Kalwarii - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Wolność nie chce referendum ws. edukacji | 25-04-2017 21:45:00

    INFO: Partia Wolność nie popiera wniosku o referendum w sprawie reformy systemu edukacji.

  • PiS wycofuje sie z niektórych pomysłów | 25-04-2017 19:30:00

    INFO: Władze PiS planują wycofanie się z kilku kontrowersyjnych projektów - pisze fakt.pl.

  • Wojsko nie jest w stanie skonsumować 2,5% PKB? | 25-04-2017 17:30:00

    OPINIA: Były premier Leszek Miller w TVP Info zwracał uwagę na przejadanie pieniędzy przez MON.

  • Krytykujący Szyszkę nie dostają dotacji | 25-04-2017 15:30:00

    INFO: Wszyscy, którzy krytykują JE Jana Szyszkę, ministra środowiska z PiS, mogą zapomnieć o unijnych dotacjach - informuje money.pl.

  • Poseł PiS: Moja żona wyłudza dotacje | 25-04-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Łukasz Zbonikowski, poseł PiS, zarzucił złośliwość i niekompetencję Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - donosi se.pl.

  • Sikorski kłamał w sądzie? | 25-04-2017 11:00:00

    INFO: P. Radosław Sikorski, były szef MSZ z PO, był zaangażowany w dyplomatyczne przygotowanie wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. zarówno premiera Donalda Tuska, jak i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze tygodnik "wSieci".

  • Żona byłego ministra doi państwową spółkę | 25-04-2017 06:45:00

    INFO: Firma geodezyjna należąca do żony p. Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, zarobi prawie 64 mln zł na 30-letnim kontrakcie z PGNiG - podaje dorzeczy.pl.

  • Była posłanka Nowoczesnej zdradziła kulisy działania partii | 24-04-2017 21:45:00

    INFO: W rozmowie z „Wprost” WCz. Joanna Augustynowska zdradziła powody, dla których odeszła z Nowoczesnej.

  • Szokujące słowa posła Jakubiaka o sądownictwie | 24-04-2017 19:30:00

    OPINIA: Po tylu latach działalności gospodarczej jedno mogę powiedzieć, że w sądownictwie, w ogóle w prowadzeniu spraw sądowych nigdy niczego nie wiadomo, a każdy adwokat państwu powie, że jest 50 na 50. Nawet żebyście mieli papiery nie wiadomo jakie, możecie przegrać sprawę - powiedział WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, założyciel browaru regionalnego.

  • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie | 24-04-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem ekspertów, nie ma ekonomicznych argumentów, które mogłyby przekonać Polaków do powrotu na rodzimy rynek pracy - podaje bankier.pl.

  • Krecia robota RPO? | 24-04-2017 15:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, zasugerował na antenie TVP Info, że rzecznik praw obywatelskich przeszkadza władzom w walce z terroryzmem.

  • Dziennikarze "GW" piszą pod z góry założoną tezę | 24-04-2017 13:15:00

    OPINIA: Tekst dziennikarzy "Gazety Wyborczej" pisany był pod tezę, że za radykalizm i terroryzm młodych muzułmanów odpowiada ponad 20 (!) różnych czynników, ale nie religia, której terroryści są wyznawcami i której twierdzenia przywołują dla usprawiedliwienia swoich okrucieństw - pisze p. Grzegorz Lindenberg z portalu Euroislam.pl.

  • Ziobro wziął się za pobłażliwych sędziów | 24-04-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, chce "dyscyplinarki" dla sędziego, który zwolnił nastoletnią zabójczynię - donosi wp.pl.

  • Sąd obniżył karę dla Brunona Kwietnia | 24-04-2017 06:45:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał p. Brunona Kwietnia na 9 lat więzienia. Tym samym obniżono mu karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji (13 lat) - podaje onet.pl.