Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-08-2010 15:26:00

Polska nigdy nie przyjmie euro?

OPINIA: Zdaniem analityków szwajcarskiego banku UBS, Polska i Czechy będą odkładać przyjęcie euro w nieskończoność. 

 

Wg analityków, stanie się tak dlatego, gdyż polscy decydenci dostrzegli, jak zbawienna w czasach kryzysu może być własna waluta. Podkreślają, że osłabienie złotego, które dokonało się na przełomie 2008 i 2009 r., wsparło eksporterów i najprawdopodobniej uchroniło polską gospodarkę przed recesją.

 

Zobacz także: W Hiszpanii i Grecji rosną koszty życia - dzięki strefie euro!

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • kaelthas | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    20-08-2010 16:49:34 | odpowiedz
  • Rycerz_na_koniu | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    20-08-2010 17:06:08 | odpowiedz

  • Pytania 5 - termin 20.12.2009

    Z góry mówię, że odpowiedzi na pytania z tego tematu będą dopiero po świętach! Pozdrawiam.
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...
  • Czy ateiści są moralnie gorsi od wierzących?

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :) Na początku zaznaczam, że jeśli powielam temat, to proszę o jego usunięcie/przeniesienie, czy też połączenie już z istniejącym. Chciałem...
  • TVN24 - poglądy

    Na portalu TVN24 umieszczone jest zestawienie poglądów kandydatów, łatwo strawne dla mas. http://www.tvn24.pl/flash_tvn24.html Biorąc pod uwagę znaczenie Internetu dla JKM, powinno być to nieco...
  • Polska niewypłacalna lada moment? Się dzieje.

    http://forsal.pl/artykuly/569421,ryzyko_niewyplacalnosci_polski_najwyzsze_od_2009_r_zloty_najgorsza_waluta_w_ue.html Ryzyko niewypłacalności Polski najwyższe od 2009 r. Złoty najgorszą walutą...
  • 1 marca 2013: Coś napisałem i na ONETcie i na Nowym Ekranie

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/cos_napisalem_i_na_onetcie_i_na_nowym_ekranie/1664 Narodowa debata w sprawie euro rozpoczęła się w piątek (patrz niżej). No proszę. Mamy w kraju siłę, która...

Poczytaj również

  • Rzepliński "gwarantem układu, który sam tworzył" | 24-01-2017 17:30:00

    INFO: Tygodnik "wSieci" opisuje szereg nieprawidłowości stwierdzonych we wstępnym audycie Trybunału Konstytucyjnego.

  • Resort sprawiedliwości idzie na wojnę z alimenciarzami | 24-01-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wydać wojnę osobom, które uporczywie unikają płacenia alimentów.

  • Stonoga oszukany przez Dudę i PiS? | 24-01-2017 13:15:00

    INFO: P. Zbigniew Stonoga, znany biznesmen i publicysta, ujawnił, że ówczesny kandydat na prezydenta z ramienia PiS Andrzej Duda oraz jego współpracownicy obiecali mu ułaskawienie w zamian za poparcie w wyborach oraz ujawnienie przekazanych mu akt afery podsłuchowej - podaje pikio.pl.

  • Małopolski sejmik przyjął uchwałę antysmogową | 24-01-2017 11:00:00

    INFO: Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym województwie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r.

  • Kijowski wciąż nie płaci alimentów | 24-01-2017 06:45:00

    INFO: Długi alimentacyjne p. Mateusza Kijowskiego, lidera KOD, są ponad dwukrotnie wyższe, niż podają media - informuje "Wprost".

  • Radny PiS ostro o parach myślących o in vitro | 23-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Kazimierz Koralewski, radny PiS z Gdańska stwierdził na antenie Radia Gdańsk, że "metoda in vitro to fabryka produkująca zarodki, a bezpłodność można próbować leczyć u internisty".

  • Polscy przedsiębiorcy nagrodzili... Merkel za... dotacje | 23-01-2017 19:30:00

    INFO: Kanclerz Niemiec Aniela Merkel została uhonorowana przez polskich przedsiębiorców zrzeszonych w Business Centre Club - donosi wprost.pl.

  • Publicyści ciepło o śp. pośle Wójcikowskim | 23-01-2017 17:30:00

    INFO: Publicyści występujący w "Politycznym Podsumowaniu Tygodnia" w TV Republika bardzo ciepło wypowiedzieli się o śp. Rafale Wójcikowskim, pośle Kukiz`15.

  • Przedsiębiorcy zapłacą za błędy urzędników ZUS | 23-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw może przysporzyć przedsiębiorcom nowych kłopotów i wydatków - podaje dziennik.pl.

  • Już w lutym ustawa ws. marihuany? | 23-01-2017 13:15:00

    FUTURO: WCz. Tomasz Latos, wiceprzewodniczący komisji zdrowia z PiS, zapowiedział, że luty to realny termin realizacji projektu ustawy ws. medycznej marihuany.

  • Lewaccy studenci zapowiadają ogólnopolski protest | 23-01-2017 11:00:00

    FUTURO: Na środę 25 stycznia planowany jest "Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek", którzy chcą protestować przeciwko łamaniu prawa przez rządzących - podaje wprost.pl.

  • Kaczyński określił cele dla PiS na najbliższe lata | 23-01-2017 06:45:00

    FUTURO: Wybory samorządowe 2018, wybory parlamentarne 2019 i... reforma mediów - to najważniejsze cele dla PiS na najbliższe lata - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Petru rozbijał się z kochanką po drogich hotelach za kasę podatników | 22-01-2017 20:45:00

    INFO: Tygodnik "W Sieci" dotarł do dokumentów, które potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem.

  • Jakubiak: Pośredniaki powinny być zlikwidowane | 22-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Bezrobocia de facto już nie ma, dlatego urzędy pracy powinny być zlikwidowane. Generują około 4 mld zł kosztów państwa rocznie - stwierdził trzeźwo WCz. Marek Jakubiak, wiceszef klubu Kukiz`15.

  • Fiskus wykończy polskiego giganta odzieżowego? | 22-01-2017 14:15:00

    INFO: Polski koncern odzieżowy LPP poinformował, że fiskus zażądał od niego 24 mln zł zaległych podatków - podaje portal wolnosc24.pl.