Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-02-2019 06:45:00

Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego

INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

 

P. Gwiazdowski stwierdził, że ludzie czesto zwracają mu uwagę, że "państwo gra z nimi nie fair".

- Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys. - to nie jest fair - powiedział p. Gwiazdowski. - Młodzi ludzie chcą wziąć swoje własne sprawy w swoje własne ręce, zakładają firmy - państwo każe im płacić 1,3 tys. zł zanim cokolwiek zarobią - to nie fair - zaznaczył. - Postanowiliśmy, że zagramy fair, dlatego będziemy się nazywali Fair Play - ogłosił. Zapowiedział, że konwencja programowa Polski Fair Play odbędzie się 2 marca w Warszawie.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 14-02-2019 06:51:59 | odpowiedz
  Kiedy Korwin mówi podobnie - to jest oszołomem, gdy ktoś inny - to przedstawia "poważny projekt"...
  • 14-02-2019 08:29:39 | odpowiedz
   Korwin jest oszołomem, który czasami mówi o wolnym rynku. Nie jest powodem do zachwytu to, że czasem powie coś rozsądnego, wszak nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę wskazuje dobrą godzinę.
  • 14-02-2019 08:33:56 | odpowiedz
   Masz rację. Ale zwróć uwagę też, że Korwina łatwiej czytać, niż słuchać. Gwiazdowski mówi powoli, spokojnie i wyraźnie.
  • 14-02-2019 08:56:05 | odpowiedz
   W kwestii podatków mówią podobnie, z tym że JKM zawsze "musi" użyć słowa "złodzieje" (i nie tylko), a "nie fair" brzmi tu jakoś.... mniej emocjonalnie. I, z grubsza, to jest ta różnica. Natomiast poza podatkami są też inne kwestie.

   Ja życzę p. Gwiazdowskiemu jak najlepiej, bo jest jedyną alternatywą dla Korwina i może stać się jego "ideowym" następcą. Jako taki następca, pozbawiony odium korwinowskiego "oszołomstwa" a mający zadatki na porównywalną charyzmę, może ściągnąć znacznie więcej głosów niż JKM - któremu niczego nie odmawiam, ale młodszy się nie robi. Oczywiście ordynacja wyborcza działa na niekorzyść takich ruchów, a do tego w znacznej części jest to ten sam elektorat więc obaj panowie są w jakiś sposób skazani na siebie - albo jako sojusznicy albo konkurenci. Asem w rękawie p. Gwiazdowskiego może być elektorat Kukiza. Kukiz bowiem w ostatnich wyborach parlamentarnych "przytulił" m. in. ludzi zniechęconych do Korwina - zwłaszcza pań (zmam kilka takich) które poczuły się dotknięte wytknięciem im mniejszego (słusznie czy nie) od mężczyzn IQ. - natomiast poza wprowadzeniem Narodowców do Sejmu oraz kilkoma spektakularnymi "odejściami", niewiele pokazał. P. Gwiazdowski może również "powyciągać" takich "zniechęconych" również z elektoratów Nowoczesnej (tu może być ich nawet sporo), PO a może i innych partii.

   Kukizowe JOWy były jakimś tam hasłem wyborczym ale "fair play" wydaje się obecnie i lepszym i bardziej czytelnym. Oczywiście możliwy jest też inny scenariusz - p. Gwiazdowski wejdzie w sojusz z Kukizem. Wtedy JKM, mimo sojuszy jakie zawarł ostatnio, może się okazać mocno przegranym... Cóż, pożyjemy - zobaczymy...
 • 14-02-2019 09:03:38 | odpowiedz
  Dopiero przeczytałem poprzednie info, że p. Kukiz "rozmawia" z liderami PiSu. W tej sytuacji chyba jednak z sojuszu Kukiza z p. Gwiazdowskim nici. I bardzo dobrze.

 • 21 kwietnia 2009: Izrael - agresor prewencyjny?

  Zapraszamy do dyskusji. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • 15-8-2009 - Madonna w Polsce

  Nie wiem czy ktoś poruszał tą sprawę na forum - nie znalazłem więc założyłem wątek. Spory ubaw wywołał u mnie sprzeciw jaki towarzyszy koncertowi Madonny w Polsce. Ja rozumiem - Marlin Manson...
 • SZPIEG na stronie JKM !

  Witam. Juz raz zgłaszałem tą sprawę tydzień temu, gdzieś indziej. Wchodzę do Was z terenu Bawarii. Kwadratowe okno reklamowe, w którym u Was pewnie wyświetlają się "Wiadomosci" i inne, POLSKIE...
 • Propozycje zmian w wymiarze sprawiedliwosci

  Proponuje rozpoczac dyskusje programowa dotyczaca zmian w wymiarze sprawiedliwosci. Podzwoliem sobie wypisac pare propozycji, niektore od JKM, niektore z krajow anglosaskich, niektore moje...

Poczytaj również