Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-10-2018 11:00:00

Polska doceniona za... wydatki socjalne

INFO: Polska znalazła się na szczycie rankingu Oxfam dotyczącego wydatków socjalnych - donosi businessinsider.com.pl.

 

Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Oxfam bada działania rządu w zakresie wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Polska znalazła się na pierwszym miejscu pod względem wydatków socjalnych. Nasz kraj zajął też 114. miejsce na liście pod kątem opodatkowania. Lepiej wypadliśmy w kategorii praw pracowniczych – tu zajęliśmy 33. miejsce. Ogólnie Polska zajęła 20. miejsce w rankingu na 157 badanych państw.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...

Poczytaj również

  • NBP ręcznie posteruje kredytami? | 15-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Zamiast WIBOR-u stopy procentowe mogą być ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej - informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zarejestrowano tzw. partię o. Rydzyka | 15-02-2019 19:30:00

    INFO: Ugrupowanie nazywane jest "partią ojca Tadeusza Rydzyka" - "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" - został wpisany do ewidencji partii politycznych - informuje wp.pl.

  • Burmistrz Hajnówki zablokował marsz narodowców | 15-02-2019 17:30:00

    INFO: Burmistrz Jerzy Sirak nie wyraził zgody na organizację marszu pamięci żołnierzy wyklętych w Hajnówce - informuje wprost.pl.

  • Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych | 15-02-2019 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal bankier.pl, państwowy monopolista Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg.

  • Nieprawidłowości w grafenowej spółce | 15-02-2019 13:15:00

    INFO: W fimie Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Tyczasem warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - podaje rp.pl.

  • MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni | 15-02-2019 11:00:00

    INFO: MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i już prowadzi do nich nabór - donosi rp.pl.

  • Sędzia przyjął 200 tys. zł łapówki? | 15-02-2019 06:45:00

    INFO: Śledczy chcą aresztowania sędziego Sławomira B., który obecnie orzeka w jednym z wydziałów sądu rejonowego w Warszawie - czytamy w "Super Expressie".

  • Rząd skoryguje 500+ | 14-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów - donosi "Fakt".

  • Po brexicie trudniej ściągniemy przestępców z Wlk. Brytanii | 14-02-2019 19:30:00

    INFO: Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE trudniej będzie ściągnąć przestępców do Polski - czytamy w "Rzeczypospolitej".

  • Wysokie nagrody dla dyrektorów ZUS | 14-02-2019 17:30:00

    INFO: W 2018 r. dyrektorzy ZUS dostali po 23,6 tys. złotych nagrody, a ich zastępcy po 18,6 tys. zł - informuje "Super Express".

     

  • Ultralewica nie chce iść z Wiosną | 14-02-2019 15:30:00

    INFO: Wygląda na to, że działaczy Partii Razem nie będzie na listach Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE - podaje interia.pl.

  • Jest azyl dla Norweżki Silje Garmo | 14-02-2019 13:15:00

    INFO: Urząd do Spraw Cudzoziemców zdecydował, że udzieli azylu obywatelce Norwegii, Silje Garmo oraz jej dwuletniej córce Eirze - donosi onet.pl.

  • Rząd walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju | 14-02-2019 11:00:00

    INFO: Rząd przyjął projekt resortu sprawiedliwości, który ma zwalczyć mafię lekową - podaje wprost.pl.

  • Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego | 14-02-2019 06:45:00

    INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

  • Kaczyński spotkał się z Kukizem | 13-02-2019 21:45:00

    INFO: W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą - informuje "Rzeczpospolita".