Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 06:45:00

Polacy wracają z emigracji

INFO: W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. w serwisie Clicktrans.pl zrealizowano prawie trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę - donosi tysol.pl.

 

Z raportu "Przeprowadzki 2017: Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy" wynika, że powroty do Polski stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze w 2014 r. liczba przeprowadzek do i z Polski kształtowała się na tym samym poziomie (odpowiednio 49 i 51%). Rok później było to już 56 do 44%. W 2016 r. przeprowadzki do Polski stanowiły 64%. W I kwartale 2017 r. zrealizowano zaś trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż za granicę.

 

Źródło: tysol.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 08:13:29 | odpowiedz
    Znajduję tu pewien błąd metodologiczny. Zasadniczy.

    Tam - jedzie się z jedną torbą. Nie trzeba firmy przeprowadzkowej.

    Z powrotem - coś tam się mienia nazbiera szkoda wyrzucać można sobie te parę palet uzbieranego barachła przywieźć - o ile jest więcej warte niż transport...
    • 16-07-2017 10:24:54 | odpowiedz
      100% racji!
      Dokładnie tak jest.

      Oczywiście, że coś tam się zmieniło i być może więcej ludzi wraca niż jeszcze rok, czy dwa lata temu, ale na pewno nie jest tak żeby wracało więcej niż wyjeżdża. Wielu ludzi jeszcze chce się "zahaczyć" zanim Brexit dojdzie do skutku.
  • 16-07-2017 10:30:43 | odpowiedz
    białasy wolą mieszkać wśród białasów... proste... I ja też wolę.

  • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

    Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!!:)-D

    >:D< POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!! Gazeta Wyborcza opublikowała chwalący Tuska artykulik, o tym jak to warto wracać do Polski. "Znalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Na...
  • Zaufanie nas zgubi a jego brak uratuje.

    Pierwszy raz pisze tu. Nie jestem jeszcze tak zwaną konserwą ale chyba będę ;). Do rzeczy. Mamy ustrój który dąży do coraz większej kontroli nad ludźmi. Mieszkam od kilku lat w UK. Co mnie ostatni...
  • Emigracja do Kanady

    Nie jestem w stanie zmienić swoich poglądów ani ustroju politycznego panującego w Polsce i europie zachodniej więc zmieniam kraj zamieszkania. Dostałem pracę jako wiceprezes w pewnej firmie...
  • PATOLOGIA wolnego rynku w nieruchomościach

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/UK-banka-nieruchomosciowa-przeraza-Alarmuje-nawet-ksiaze-3091041.html i co teraz zrobi ta cudowna niewidzialna ręka wolnego rynku? anglicy są ugotowani

Poczytaj również

  • Rząd da na przekwalifikowanie się na programistę | 28-07-2017 11:00:00

    INFO: Rząd pożyczy pieniądze na przekwalifikowanie się na programistę - informuje bankier.pl.

  • Leczenie raka pełne wad | 28-07-2017 06:45:00

    INFO: Wprowadzony w 2015 r. pakiet onkologiczny miał zapewnić pacjentom z podejrzeniem nowotworu jak najlepszą opiekę. Tymczasem raport Najwyższej Izby Kontroli wykazał, że leczenie raka w Polsce wciąż jest pełne wad - pisze "Rzeczpospolita".

  • Pierwsza ofiara "apteki dla aptekarza" | 27-07-2017 21:45:00

    INFO: Zamknięto aptekę Galenica w Poznaniu, która działała ponad pół wieku - podaje fakt.pl.

  • Kijowski wystąpił z KOD | 27-07-2017 19:30:00

    INFO: P. Mateusz Kijowski poinformował, że wystąpił z KOD - podaje rp.pl.

  • Macierewicz: Bez sądów wszystko mogą nam cofnąć | 27-07-2017 17:30:00

    OPINIA: JE Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej z PiS, zapewnił, że reforma sądownictwa jest absolutnie fundamentalna i rząd nie cofnie się z drogi reform - donosi wp.pl.

  • Wykładowca UMCS na dywaniku za słowa o protestujących | 27-07-2017 15:30:00

    INFO: Dr hab. Artur Górak, wykładowca UMCS w Lublinie, musi niezwłocznie złożyć wyjaśnienia ws. swojego komentarza do protestów zorganizowanych rzekomo w obronie niezawisłości sądów - informuje wprost.pl.

  • Problemy przedsiębiorców ciągle te same | 27-07-2017 13:15:00

    INFO: Zdaniem przedsiębiorców, niestabilność prawa, nadmiar obowiązków biurokratycznych oraz pozapłacowe koszty pracy to największe bariery w prowadzeniu firm w Polsce.

  • CBA weszło do MON | 27-07-2017 11:00:00

    INFO: Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do biura MON - podaje "Do Rzeczy".

  • Chciał zabić posła Budkę | 27-07-2017 06:45:00

    INFO: Jak podaje wp.pl, nieznany mężczyzna wtargnął do biura poselskiego WCz. Tomasza Kostusia z PO i groził, że zabije WCz. Borysa Budkę, byłego ministra sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego PO.

  • Kaczyński pozwał Wałęsę | 26-07-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński pozwał p. Lecha Wałęsę. Domaga się od byłego prezydenta przeprosin m.in. za zarzut, że jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską - podaje dorzeczy.pl.

  • Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych | 26-07-2017 19:30:00

    INFO: JE Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych - donosi onet.pl.

  • Siedziba "GW" w Gdańsku trafi pod młotek! | 26-07-2017 17:30:00

    INFO: Agora chce sprzedać siedzibę "Gazety Wyborczej" w Gdańsku - podaje telewizjarepublika.pl.

  • NIK: Szereg nieprawidłowości w resorcie Ziobry | 26-07-2017 15:30:00

    INFO: "Rzeczpospolita" donosi, że resort sprawiedliwości zatrudnił ekspertów, którzy nie spełniają ustawowych wymagań - żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego kursu.

  • Nie widać końca rozdawnictwa pieniędzy podatników | 26-07-2017 13:15:00

    FUTURO: JE Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej z PiS, chce wprowadzić dodatek dla najbiedniejszych emerytów w wysokości 500 zł - podaje „Super Express”.

  • Fiskus zagląda nam do komputerów | 26-07-2017 11:00:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, posłowie uzyskali dane o działaniach wywiadu skarbowego w 2016 r.