Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 06:45:00

Polacy wracają z emigracji

INFO: W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. w serwisie Clicktrans.pl zrealizowano prawie trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę - donosi tysol.pl.

 

Z raportu "Przeprowadzki 2017: Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy" wynika, że powroty do Polski stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze w 2014 r. liczba przeprowadzek do i z Polski kształtowała się na tym samym poziomie (odpowiednio 49 i 51%). Rok później było to już 56 do 44%. W 2016 r. przeprowadzki do Polski stanowiły 64%. W I kwartale 2017 r. zrealizowano zaś trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż za granicę.

 

Źródło: tysol.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 08:13:29 | odpowiedz
    Znajduję tu pewien błąd metodologiczny. Zasadniczy.

    Tam - jedzie się z jedną torbą. Nie trzeba firmy przeprowadzkowej.

    Z powrotem - coś tam się mienia nazbiera szkoda wyrzucać można sobie te parę palet uzbieranego barachła przywieźć - o ile jest więcej warte niż transport...
    • 16-07-2017 10:24:54 | odpowiedz
      100% racji!
      Dokładnie tak jest.

      Oczywiście, że coś tam się zmieniło i być może więcej ludzi wraca niż jeszcze rok, czy dwa lata temu, ale na pewno nie jest tak żeby wracało więcej niż wyjeżdża. Wielu ludzi jeszcze chce się "zahaczyć" zanim Brexit dojdzie do skutku.
  • 16-07-2017 10:30:43 | odpowiedz
    białasy wolą mieszkać wśród białasów... proste... I ja też wolę.

  • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

    Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!!:)-D

    >:D< POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!! Gazeta Wyborcza opublikowała chwalący Tuska artykulik, o tym jak to warto wracać do Polski. "Znalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Na...
  • Zaufanie nas zgubi a jego brak uratuje.

    Pierwszy raz pisze tu. Nie jestem jeszcze tak zwaną konserwą ale chyba będę ;). Do rzeczy. Mamy ustrój który dąży do coraz większej kontroli nad ludźmi. Mieszkam od kilku lat w UK. Co mnie ostatni...
  • Emigracja do Kanady

    Nie jestem w stanie zmienić swoich poglądów ani ustroju politycznego panującego w Polsce i europie zachodniej więc zmieniam kraj zamieszkania. Dostałem pracę jako wiceprezes w pewnej firmie...
  • PATOLOGIA wolnego rynku w nieruchomościach

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/UK-banka-nieruchomosciowa-przeraza-Alarmuje-nawet-ksiaze-3091041.html i co teraz zrobi ta cudowna niewidzialna ręka wolnego rynku? anglicy są ugotowani

Poczytaj również

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.

  • Opozycja myli guziki podczas głosowań | 18-01-2018 13:15:00

    INFO: Ostatnia wpadka opozycji podczas głosowania to jedna z wielu takich pomyłek. "Rzeczpospolita" wylicza Platformie i Nowoczesnej nieprawidłowości, jakie posłowie tych partii popełnili podczas głosowań.

  • Lekarz nie chciał przyjmować pacjentów z PiS | 18-01-2018 11:00:00

    INFO: P. Wojciech Wieczorek, lekarz rodzinny z Rumi, wyleciał z pracy, bo nie chciał przyjmować pacjentów z PiS - donosi wprost.pl.

  • RPO: Naukowcy są nierówno traktowani | 18-01-2018 06:45:00

    INFO: Definicja młodego naukowca zawarta w ustawie o zasadach finansowania nauki może mieć charakter dyskryminujący ze względu na zamieszczone w nim kryterium wieku - ocenia rzecznik praw obywatelskich.

  • Paradoksalny skutek zakazu handlu w niedziele | 17-01-2018 21:45:00

    INFO: Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Wysokie nagrody w resorcie rolnictwa | 17-01-2018 19:30:00

    INFO: Wszyscy wiceministrowie w resorcie rolnictwa otrzymali bonusy za ubiegły rok w wysokości 51,4 tys. zł - ustalił "Super Express". Łączna kwota nagród wyniosła 5957 tys. zł.

  • Nie ma chętnych do nowej KRS | 17-01-2018 17:30:00

    INFO: Na razie nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie kandydatury sędziego do nowej Krajowej Rady Sądownictwa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

  • Autobusy elektryczne zwracają się po 30 latach! | 17-01-2018 15:30:00

    OPINIA: Przy obecnych cenach kupowanie auta czy autobusu elektrycznego to żadna oszczędność. Wydatek będzie się zwracał tyle lat, że nie ma to sensu ekonomicznego - pisze p. Jacek Frączyk, analityk portalu money.pl.