Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-08-2018 06:45:00

Polacy nie chcą mniej pracować

INFO: Partii Razem nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów pod obywatelskim projektem „Pracujemy krócej! 7 godzin pracy” - podaje rp.pl.

 

Partii udało się zebrać zaledwie kilkadziesiąt tysięcy podpisów. Niepowodzenie tego projektu nie deprymuje jednak lewicowców. 

- To dopiero początek walki o to, żeby Polacy pracowali krócej. Skrócenie czasu pracy będzie jedną z pierwszych pięciu ustaw, które złożymy w przyszłej kadencji Sejmu. Ustawa jest gotowa, zawiera dokładny, realistyczny harmonogram stopniowego skracania czasu pracy, dostosowany do potrzeb wszystkich branż. Złożymy ją w formie petycji - mówi p. Marcelina Zawisza z Partii Razem.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 10-08-2018 08:00:27 | odpowiedz
    Czas pracy to sprawa pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. Kodeks nie uniemożliwia skrócenia czasu pracy, uniemożliwia jej wydłużenie, a skrócenie tylko utrudnia.
  • 10-08-2018 21:43:00 | odpowiedz
    No nie wiem czy nie chcą, przecież dopiero co koalicja PiS/KORWiN wygrała wybory na hasłach obniżenia wieku emerytalnego i 500+ "uwalniającego" matki od pracy.

  • JOW są lepsze niż lustracja

    Ruszyła nowa akcja zbierania podpisów dla Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na portalu Wielu Może Więcej. Jak dotąd List Otwarty Walnego Zgromadzenia...
  • Kto tak naprawdę rządzi w UPR?

    Witam, jestem nowy tutaj i nie obeznany z sytuacją w UPR, dlatego zapytują - kto w końcu rządzi wg statutu UPR? Pani Kocik, pan Żółtek, pan Chojecki czy wreszcie pan Witczak? A może ktoś inny?
  • Przemyślenia powyborcze. Jak sukces(?) przekuć w zwycięstwo?

    To będzie długi tekst. Nawet bardzo długi. Chyba mój najdłuższy. Liczę zatem na wytrwałość. Liczę też, że nie zmarnuję Waszego czasu. Zacznę od prywaty, za co z góry przepraszam. Robię to...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Nie tylko socjalizm....

    Witam, Ostatnio na wielu portalach (zwłaszcza reuters, bloomberg i wielu wielu innych) pojawiały się od kilku miesięcy różne wiadomości, które śledziłem i o to one, świadczą one o tym że...

Poczytaj również

  • Samorządy chcą rekompensat za zmiany nazw ulic | 21-02-2019 15:15:00

    INFO: Samorządy i spółdzielnie będą się domagać rekompensat za wymuszone remonty przystanków i usuwanie z elewacji tablic z zakazanymi adresami - podaje dziennik.pl.

  • Cztery ambasady interweniują w sprawie ustawy frankowej | 21-02-2019 13:15:00

    INFO: Ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii chcą zmian w projekcie ustawy frankowej - podaje dziennik.pl.

  • Posłanka Teraz! przekazała papieżowi raport o pedofilii | 21-02-2019 11:00:00

    INFO: Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński oraz stołeczna radna i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska spotkali się z papieżem Franciszkiem i przekazali mu raport o pedofilii wśród polskich księży - informuje dziennik.pl.

  • Soros kupił Radio Zet | 21-02-2019 06:45:00

    INFO: To pan Jerzy Soros, międzynarodowy spekulant pochodzenia żydowskiego, stoi za zakupem Radia Zet przez spółkę Agora - podaje money.pl.

  • Polacy nie chcą, by pomagać frankowcom | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Z najnowszego badania Kantar Public dla Instytutu Jagiellońskiego wynika, że miażdżąca większość ankietowanych jest przeciwna ustawowemu udzielaniu pomocy kredytobiorcom we frankach szwajcarskich - podaje bankier.pl.

  • Będzie wielka spowiedź podatników | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Wszystkie instytucje finansowe będą zmuszone zapytać miliony klientów o rezydencję podatkową - podaje pb.pl.

  • Ziobro przedstawil projekt antylichwiarski | 20-02-2019 19:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości zaprezentował projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej - informuje businessinsider.com.pl.

  • Kukiz`15 domaga się dymisji prezes ZUS | 20-02-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15 domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - donosi dziennik.pl.

  • Były zarząd PKP Cargo zatrzymany | 20-02-2019 15:30:00

    INFO: Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zostali zatrzymani na polecenie prokuratury - informuje dziennik.pl.

  • NIK: W szkołach marnie uczy się matematyki | 20-02-2019 13:15:00

    INFO: Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia - podaje onet.pl.

  • Sąd za zbadaniem spotu PiS o uchodźcach | 20-02-2019 11:00:00

    INFO: Sąd w Warszawie orzekł, że prokuratura powinna prowadzić dochodzenie ws. spotu wyborczego PiS o uchodźcach - podaje stooq.pl.

  • Producenci soków przeciwko podwyżce podatku VAT | 20-02-2019 06:45:00

    INFO: Producenci soków oraz owoców i warzyw, negatywnie ocenili plany podwyżki podatku VAT do 23% na napoje owocowe i warzywne - informuje interia.pl.

  • Dane pokazują, ile problemów jest z podatkami w Polsce | 19-02-2019 19:30:00

    INFO: Jak donosi portal forsal.pl biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej opublikowało dane przedstawiające ubiegłoroczne efekty wykorzystania jednolitych plików kontrolnych.

  • Wildstein: Polska nie będzie dłużej chłopcem do bicia | 19-02-2019 17:30:00

    OPINIA: Prawda o polskiej historii nie jest „na rękę” potężnym siłom na świecie, ani w kraju. Dopiero teraz, z obecnym rządem, zaczynamy przywracać tę prawdę - ocenił p. Bronisław Wildstein w rozmowie z Polskim Radiem 24.

  • Prezydent Warszawy: Rowność ponad wszystko! | 19-02-2019 15:30:00

    INFO: Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+ - informuje stooq.pl.