Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-04-2018 13:15:00

Pół miliarda na strzelnice

FUTURO: MON w ciągu 10 lat wyda na program budowy strzelnic blisko pół miliarda zł - podaje money.pl.

 

Program budowy strzelnic PiS uzasadnia brakiem obowiązku służby wojskowej. Konkursy na dofinansowanie budowy strzelnic organizowane będą co roku. Regulamin ustali resort obrony. Szef MON, rozpatrując oferty, brać będzie pod uwagę, oprócz rekomendacji komisji konkursowej, również wysokość środków samorządowych przeznaczonych na ten cel. Dofinansowywane z budżetu państwa ma być nie tylko budowanie i remonty, ale również i późniejsze utrzymanie obiektów. Portal pisze, że cały program pochłonie w ciągu najbliższych 10 lat aż 440 mln zł.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 20-04-2018 20:04:10 | odpowiedz
    Ile pochłonie to inna bajka, Misiu musi być drogi...

    Ale, zysk może być. Wspomnijmy chociażby angielskich łuczników i bitwę o Azincourt. Jeśli wszyscy będą strzelali "po mszy", to coś z tego wyjdzie. A jak pozwolą (sic!) strzelać z własnej broni, którą będzie można kupić, bo... stać mnie i nie mam zakazu "federalnego", to czego chcieć więcej? Powinni postawić strzelnice (proste, jak w armii, bez tych cudeniek z zachodu) i zapłacić za amunicję. Tak z podatków! Broń własna (patrz wyżej) lub zunifikowana, znaczy państwowa.
    • 20-04-2018 21:13:13 | odpowiedz
      Z łucznikami zły przykład - żeby nauczyć się strzelać z łuku i go obsługiwać tak jak ci zawodowi żołnierze pod Azincourt - trzeba kilkanaście lat ćwiczeń od małego...

      Z kałasznikowa nauczysz się strzelać i go obsługiwać w ciągu powiedzmy jednego dnia /z dużym zapasem...
      • 21-04-2018 07:24:30 | odpowiedz
        Obsługiwać, a strzelać celnie to różnica. Fakt, łatwiej z broni automatycznej niż z pistoletu, niż z łuku. Ale podobnie było kiedyś z kuszą. A strzelać trzeba.

  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...
  • 09 lutego 2010 Dziękuję Państwu – i gratuluję!

    09 lutego 2010 - Dziękuję Państwu – i gratuluję! http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ Jako uczestnik tegoż konkursu mogę autorytatywnie stwierdzić: "konkurs jest dokładnym odzwierciedleniem...
  • Karabin na ramię - i w plener!

    Na partiawipie wisi już wątek o zaniedbaniach na odcinku wyszkolenia strzeleckiego Polaków (pod akcjami ogólnopolskimi). W czasach, gdy sytuacja polityczna jest przejściowa, pojawiają się nowe...
  • Ustawa o broni i amunicji czyli skąd wziąść poparcie

    Witam jestem nowy na forum ale jako fan JKM staram się regularnie odwiedzać blog. do rzeczy http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,ustawa-o-broni-i-amunicji-juz-niedlugo-w-sejmie,4245 na tej...

Poczytaj również

  • Prof. Gwiazdowski chce reformować UE | 24-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego, Polska powinna pozostać w UE.

  • Nie kończą się wyłudzenia z NFZ | 24-01-2019 11:00:00

    INFO: W procesie o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie ponad 11 mln zł z NFZ wyroki skazujące usłyszały 33 osoby związane z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym w Smoligowie (woj. lubelskie) - informuje portal kronikatygodnia.pl.

  • Psychiatra skazany za mowę nienawiści | 24-01-2019 06:45:00

    INFO: Wrocławski Sąd Okręgowy orzekł, że 44-letni psychiatra jest winny stosowania tzw. mowy nienawiści w Internecie - donosi dorzeczy.pl.

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.