Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-04-2018 13:15:00

Pół miliarda na strzelnice

FUTURO: MON w ciągu 10 lat wyda na program budowy strzelnic blisko pół miliarda zł - podaje money.pl.

 

Program budowy strzelnic PiS uzasadnia brakiem obowiązku służby wojskowej. Konkursy na dofinansowanie budowy strzelnic organizowane będą co roku. Regulamin ustali resort obrony. Szef MON, rozpatrując oferty, brać będzie pod uwagę, oprócz rekomendacji komisji konkursowej, również wysokość środków samorządowych przeznaczonych na ten cel. Dofinansowywane z budżetu państwa ma być nie tylko budowanie i remonty, ale również i późniejsze utrzymanie obiektów. Portal pisze, że cały program pochłonie w ciągu najbliższych 10 lat aż 440 mln zł.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 20-04-2018 20:04:10 | odpowiedz
    Ile pochłonie to inna bajka, Misiu musi być drogi...

    Ale, zysk może być. Wspomnijmy chociażby angielskich łuczników i bitwę o Azincourt. Jeśli wszyscy będą strzelali "po mszy", to coś z tego wyjdzie. A jak pozwolą (sic!) strzelać z własnej broni, którą będzie można kupić, bo... stać mnie i nie mam zakazu "federalnego", to czego chcieć więcej? Powinni postawić strzelnice (proste, jak w armii, bez tych cudeniek z zachodu) i zapłacić za amunicję. Tak z podatków! Broń własna (patrz wyżej) lub zunifikowana, znaczy państwowa.
    • 20-04-2018 21:13:13 | odpowiedz
      Z łucznikami zły przykład - żeby nauczyć się strzelać z łuku i go obsługiwać tak jak ci zawodowi żołnierze pod Azincourt - trzeba kilkanaście lat ćwiczeń od małego...

      Z kałasznikowa nauczysz się strzelać i go obsługiwać w ciągu powiedzmy jednego dnia /z dużym zapasem...
      • 21-04-2018 07:24:30 | odpowiedz
        Obsługiwać, a strzelać celnie to różnica. Fakt, łatwiej z broni automatycznej niż z pistoletu, niż z łuku. Ale podobnie było kiedyś z kuszą. A strzelać trzeba.

  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...
  • 09 lutego 2010 Dziękuję Państwu – i gratuluję!

    09 lutego 2010 - Dziękuję Państwu – i gratuluję! http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ Jako uczestnik tegoż konkursu mogę autorytatywnie stwierdzić: "konkurs jest dokładnym odzwierciedleniem...
  • Karabin na ramię - i w plener!

    Na partiawipie wisi już wątek o zaniedbaniach na odcinku wyszkolenia strzeleckiego Polaków (pod akcjami ogólnopolskimi). W czasach, gdy sytuacja polityczna jest przejściowa, pojawiają się nowe...
  • Ustawa o broni i amunicji czyli skąd wziąść poparcie

    Witam jestem nowy na forum ale jako fan JKM staram się regularnie odwiedzać blog. do rzeczy http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,ustawa-o-broni-i-amunicji-juz-niedlugo-w-sejmie,4245 na tej...

Poczytaj również

  • Rząd policzył, ile pieniędzy dostają protestujący niepełnosprawni | 24-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd policzył, że osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie, a takie osoby protestują w Sejmie, wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł - podaje tvp.info.

  • Rząd wzmoże kontrole aptek | 24-05-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

  • Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu! | 24-05-2018 17:30:00

    INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

  • Radni przeciwko zmniejszeniu diet | 24-05-2018 15:30:00

    INFO: W Dąbrowie Górniczej i w Czeladzi (woj. śląskie) nie przeszły uchwały, których celem było zmniejszenie diet radnym.

  • Fiskus chce znać adresy IP | 24-05-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy - pisze dziennik.pl.

  • Prawo jazdy znacznie podrożeje | 24-05-2018 11:00:00

    FUTURO: Zdobycie prawa jazdy będzie znacznie droższe, nawet o kilkaset złotych - podaje rp.pl.

  • PFN kupiła jacht | 24-05-2018 06:45:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht, na którym miał odbyć się organizowany przez p. Mateusza Kusznierewicza rejs dookoła świata i udział w cyklu regat ponad nazwą Polska100 - informuje RMF FM.

  • Rząd chce zerowej akcyzy na CNG i LNG | 23-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje zerową stawkę akcyzy na gaz do silników spalinowych - podaje interia.pl.

  • Rząd zbuduje 22 mosty | 23-05-2018 19:30:00

    FUTURO: JE Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę 22 mostów - na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski - podaje money.pl.

  • NBP będzie graczem na giełdzie? | 23-05-2018 17:30:00

    OPINIA: Prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że Narodowy Bank Polski powinien mieć możliwość... grania na giełdzie - podaje bankier.pl.

  • Kolejny poseł odchodzi z Nowoczesnej | 23-05-2018 15:30:00

    INFO: Fakt.pl donosi, że z Nowoczesnej odejdzie WCz. Michał Jaros, młody polityk tej partii.

  • Radni PiS zdoili 17 milionów | 23-05-2018 13:15:00

    INFO: Radni PiS zarabiają fortuny dzięki pracy dla spółek Skarbu Państwa - donosi "Super Express".

  • Sąd skazał córkę JKM | 23-05-2018 11:00:00

    INFO: Córka p. Janusza Korwin-Mikkego została skazana przez sąd na 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych za jazdę samochodem bez prawa jazdy i posiadanie heroiny - informuje telewizjarepublika.pl.

  • Będziemy łożyć na usuwanie piersi i jajników? | 23-05-2018 06:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia chce refundować profilaktyczne usunięcie zdrowych jajników i piersi u kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka - informuje "Rzeczpospolita".

  • MSWiA bierze się za Wolnych Obywateli | 22-05-2018 21:45:00

    INFO: MSWiA złożyło wniosek do sądu o zawieszenie zarządu fundacji Wolni Obywatele RP.