Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-01-2018 13:15:00

PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu

INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

 

Politycy PO przekonują, że w TVP "nagminnie" łamany jest art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji, który zakłada, że publiczna telewizja realizuje "misję publiczną, oferując (...) całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu".

Politycy PO podkreślają, że w TVP jest "porażająca dysproporcja" w czasie antenowym, poświęcanym ugrupowaniom koalicji rządzącej i partiom opozycyjnym.

 

Źródło: stooq.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • Rolnictwo w Polsce

    Ten temat teoretycznie jest omawiany przy każdej okazji, ale w praktyce trudno znaleźć uczciwe odpowiedzi na bardzo proste pytania. Ja mam kilka. Opis sytuacji. Dwóch panów lat trzydzieści parę...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • Bezpłatna edukacja

    Dyskutuję z kolegami na temat bezpłatnej edukacji. Ja oczywiście jestem przeciwny, ale nie potrafię tak dosadnie wszystkiego wykazać. Ich 2 argumenty, których do końca jeszcze nie obaliłem to: 1....
  • Pytania dotyczące min nfz, infrastruktury i inne

    Witam. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc chciałbym je zadać tutaj :) Dodam, że nie jestem żadnym socjalistą, wręcz jestem fanatykiem Pana Janusza, ale na te pytania nie mogę...

Poczytaj również

  • Poseł Kukiz’15: Atak na prezydenta Gdańska był przygotowany | 17-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz`15, atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był przygotowany - podaje polskieradio.pl.

  • Kukiz'15 złożyło wniosek o odwołanie zarządu TVP | 17-01-2019 15:30:00

    INFO: Kukiz'15 złożyło wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych o odwołanie pp. prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego - donosi stooq.pl.

  • Prof. Fiszke: Adamowicz zginął jak Narutowicz | 17-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Porównanie zabójstwa prezydenta Gdańska z morderstwem Narutowicza jest w pełni uzasadnione - uważa prof. Andrzej Friszke, znany historyk.

  • Twórca Amber Gold prawomocnie... uniewinniony | 17-01-2019 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił w procesie odwoławczym twórcę Amber Gold oskarżonego o opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń - podaje niezalezna.pl.

  • Samorządy otrzymają 300 mln zł na rozwój elektrycznego transportu | 17-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd przypomina, że samorządy mogą wziąć 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na rozwój elektrycznego transportu - podaje bankier.pl.

  • Niebezpiecznie chorzy wracają do domów | 16-01-2019 21:45:00

    INFO: Niebezpieczni chorzy po odsiadce zamiast do szpitala wracają do domu, a powinni być kierowani na przymusowe leczenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Prezydent Krakowa hojny dla urzędników | 16-01-2019 19:30:00

    INFO: W 2018 r. prezydent Krakowa, p. Jacek Majchrowski przyznał podwładnym łącznie 18,6 mln zł. To 2 mln zł więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Dzienniku Polskim".

  • Owsiak zgłoszony do Nobla | 16-01-2019 17:30:00

    INFO: Komitet Norweski przyjął nominację dla p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - donosi wPolityce.pl.

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska | 16-01-2019 15:30:00

    INFO: PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających w Gdańsku - poinformował WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.