Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-08-2012 11:00:00

PO ostro wzięła się za SKOK-i

INFO: Posłowie PO złożyli w Sejmie projekt zmierzający do objęcia spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) podobnym reżimem, jak banki. Kasy reagują zarzutami o niekonstytucyjności tych planów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Projekt zakłada m.in. zabezpieczenie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny depozytów 2,5 mln członków kas oraz rozszerzenie nadzoru KNF nad SKOK-ami.

- Chcemy dać więcej uprawnień KNF, bo chcemy mieć pewność, że zarządzanie środkami klientów SKOK jest prawidłowe - tłumaczy WCz. Sławomir Neumann, poseł PO reprezentujący wnioskodawców.

Tymczasem p. Andrzej Dunajski, rzecznik Kasy Krajowej SKOK, określa projekt jako "zdumiewający i szokujący".

- Nie mam wątpliwości, że jest on niekonstytucyjny. Godzi w wolność gospodarczą i wykracza daleko poza jakiekolwiek granice ingerencji ustawodawcy - mówi.

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 03-08-2012 15:57:27 | odpowiedz
    Rząd chce mieć wszystko pod kontrolą :-)
  • 03-08-2012 17:29:12 | odpowiedz
    Jak widzę Inkwizycja Fiskalna IIIRP dostała najzwyczajniej w świecie proste polecenie zlikwidowania konkurencji dla banków - ot co.

    "Godzi w wolność gospodarczą" - muah!
    Mnie ugodzono włócznią socjalizmu ponad 20lat temu, a ten się oburza teraz, że to psychopatyczne państwo dopiero teraz zainteresowało się SKOKami.

    Oczywiście najlepiej przypierdzielić komuś przymus ubezpieczenia czapki i walnąć kontrolę KNF, żeby Inkwizycja Fiskalna wiedziała, czy czapka jest w bezpiecznym miejscu, bo w obliczu nadchodzącego kryzysu państwowy ubezpieczyciel nie wypłaci ani centa za spaloną czapkę, ponieważ sam zostanie bankrutem. Dlatego KAŻDE państwowe ubezpieczenie to złodziejstwo i bandytyzm.

    WG wikipedii:
    Podstawowymi źródłami finansowania BFG są:
    - kwoty przekazane z Funduszu Ochrony Środków Gwarantowanych pochodzące od podmiotów objętych systemem gwarantowania, tworzonego w razie konieczności wypłat środków gwarantowanych, [nie rozumiem tej nowomowy, więc odpada]
    - dochody z pożyczek udzielonych przez Fundusz, [czyżby BFG było bankiem, że pożycza kasę której potrzebuje na utrzymanie?!]
    - środki uzyskane w ramach pomocy zagranicznej, [tak, od rozpadającej się UE dwie opony zimowe i worek ziemniaków + MYLJON PIERDYLJONÓW EUROSÓW na unijnej tablicy informacyjnej]
    - środki z dotacji udzielonych z budżetu państwa, [...udzielonych z kieszeni podatnika]
    - środki z kredytu udzielonego przez Narodowy Bank Polski. [NBP dodrukuje zielonych i będzie superkredyt gotówkowy we Władkach]
    - obowiązkowe opłaty roczne wnoszone przez banki objęte systemem gwarantowania, [BINGO! To jest to!]

    Czyli z tego wynika, że BFG żeby istnieć musi być jak pasożyt. I teraz potrzebuje nowego żywiciela - SKOKi.

    No to PO może teraz się pochwalić, że to był udany skok na SKOK - jakkolwiek to brzmi.

  • efekty dodruku pieniądza w Anglii..

    no i stało się... http://ft.onet.pl/11,22617,bank_anglii_wpompuje_w_gospodarke_75_mld_funtow,artykul.html Jakie będą tego efekty? A jakie byłyby efekty "osuwania się gospodarki w deflację"?
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Globalne ocieplenie zahamowane - "to zła wiadomość dla Ala Gore'a"

    Przeklejone z jednej z list mailowych: Taki oto artukulik wczoraj znalazłem: http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html Pogrzebałem w otchłaniach sieciowości i temat zaczyna mi...
  • Goldman Sachs

    Oto jaki dostałem artykuł "na maila". Na świecie jest jedna instytucja finansowa, która zawsze spada na "cztery łapy". Mimo ogromnych zawirowań na rynkach finansowych za każdym razem wychodzi...
  • Co tam słychać w Hiszpanii "unowocześnionej" przez Zapatero i jego szajkę?

    Migracja zarobkowa: Brazylia potraktowała Hiszpanię jak kraj Trzeciego Świata Brazylia wprowadza dodatkowe restrykcyjne wymagania dla osób przyjeżdżających z Madrytu czy Barcelony. Nowe...

Poczytaj również

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.

  • Wilk: Tworzy się sekta gdańska | 20-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem posła KORWiN-y, WCz. Jacka Wilka mamy do czynienia z narodzinami "sekty gdańskiej" - podaje dorzeczy.pl.

  • Tempo wzrostu składek na ZUS budzi niepokój | 20-01-2019 14:15:00

    INFO: Składka ZUS dla przedsiębiorcy od nowego roku to 1316 zł. Wg ekspertów to bardzo dużo - donosi fakt.pl.

  • Problemy z wypłatą "500 plus" | 20-01-2019 11:00:00

    INFO: Olbrzymie opóźnienia występują w wypłacaniu świadczenia "500 plus" dla rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą - informuje "Super Express".

  • Owsiak wraca do Orkiestry | 20-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak oświadczył, że wróci na stanowisko prezesa Fundacji WOŚP - podaje onet.pl.

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.

  • PSL chce stworzenia specjalnego funduszu | 19-01-2019 14:15:00

    INFO: Ludowcy chcą utworzenia specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma być gwarantem dochodów - donosi businessinsider.com.pl.

  • Andruszkiewicz będzie walczył z patostreamami | 19-01-2019 11:00:00

    INFO: Wiceminister cyfryzacji, p. Adam Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamami, czyli pełnymi przemocy i wulgaryzmów transmisjami internetowymi - donosi dorzeczy.pl.

  • Kierownictwo Lasów Państwowych z gigantycznymi nagrodami | 19-01-2019 06:45:00

    INFO: Po 38 tys. zł na osobę - to średnia wysokość nagród wypłaconych w 2018 r. kierownictwu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych - donosi Radio ZET.