Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 14:15:00

Petru donosi na Polskę całemu światu!

INFO: Jak podaje wprost.pl, WCz. Ryszard Petru napisał list do „przyjaciół na całym świecie” z prośbą o solidarność w związku z reformą sądownictwa w Polsce.

 

P. Petru swoje pismo skierował m.in. do pp. Jana Buquicchio, przewodniczącego Komisji Weneckiej, Jana-Klaudiusza Junckera, szefa Komisji Europejskiej, Franciszka Timmermansa, wiceszefa KE, Antoniego Tajaniego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Antoniego Guterresa, sekretarza generalnego ONZ, Thorbjorna Jaglanda, sekretarza generalnego Rady Europy, Lamberto Zanniera, sekretarza generalnego OBWE i WDost. Jana McCaina, amerykańskiego senatora.

P. Petru podkreślił, że PiS jest w stanie zbrojnie przeprowadzić ustawę. Stąd jego apel do instytucji ogólnoświatowych, zajmujących się praworządnością z prośbą o to, by pojawiły się jako delegacje monitorujące proces praworządności również w Polsce.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 14:17:19 | odpowiedz
    Ktoś kojarzy o co idzie z tą "zbrojnością" - przecie o ile mnie wiadomo głosowanie w Sejmie odbywa się przez przyciskanie takiego guziczka, nie przez strzelanie z kałacha do tarczy ???

  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

    Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
  • Zbieranie i przetwarzanie danych

    W wątku o podatku pogłównym zaproponowałem, by przy pierwszej zapłacie podatku pobrać od podatnika odciski palców i w ten sposób identyfikować go. Tu chciałbym sprawę uogólnić. Weźmy wolnościowe...

Poczytaj również

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.

  • Opozycja myli guziki podczas głosowań | 18-01-2018 13:15:00

    INFO: Ostatnia wpadka opozycji podczas głosowania to jedna z wielu takich pomyłek. "Rzeczpospolita" wylicza Platformie i Nowoczesnej nieprawidłowości, jakie posłowie tych partii popełnili podczas głosowań.

  • Lekarz nie chciał przyjmować pacjentów z PiS | 18-01-2018 11:00:00

    INFO: P. Wojciech Wieczorek, lekarz rodzinny z Rumi, wyleciał z pracy, bo nie chciał przyjmować pacjentów z PiS - donosi wprost.pl.

  • RPO: Naukowcy są nierówno traktowani | 18-01-2018 06:45:00

    INFO: Definicja młodego naukowca zawarta w ustawie o zasadach finansowania nauki może mieć charakter dyskryminujący ze względu na zamieszczone w nim kryterium wieku - ocenia rzecznik praw obywatelskich.

  • Paradoksalny skutek zakazu handlu w niedziele | 17-01-2018 21:45:00

    INFO: Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Wysokie nagrody w resorcie rolnictwa | 17-01-2018 19:30:00

    INFO: Wszyscy wiceministrowie w resorcie rolnictwa otrzymali bonusy za ubiegły rok w wysokości 51,4 tys. zł - ustalił "Super Express". Łączna kwota nagród wyniosła 5957 tys. zł.

  • Nie ma chętnych do nowej KRS | 17-01-2018 17:30:00

    INFO: Na razie nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie kandydatury sędziego do nowej Krajowej Rady Sądownictwa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

  • Autobusy elektryczne zwracają się po 30 latach! | 17-01-2018 15:30:00

    OPINIA: Przy obecnych cenach kupowanie auta czy autobusu elektrycznego to żadna oszczędność. Wydatek będzie się zwracał tyle lat, że nie ma to sensu ekonomicznego - pisze p. Jacek Frączyk, analityk portalu money.pl.