Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-09-2017 19:30:00

Państwo promuje budownictwo z drewna, Polacy wybierają... klasyczne technologie

INFO: Państwo chce, by drewno było surowcem szeroko wykorzystywanym w budownictwie. Tymczasem Polacy wolą budować w tradycyjnych technologiach - pisze dziennik.pl.

 

"Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą" - to nazwa nowego projektu Lasów Państwowych, który zakłada m.in. budowę drewnianych domów oraz hoteli pod wynajem. Projekt ma się wpisywać w realizowany przez rząd program Mieszkanie Plus. Tymczasem według "Raportu o budowie domów" przygotowanego przez Oferteo.pl, Polacy są przywiązani do tradycyjnych technologii. Wśród ankietowanych przez serwis, którzy w 2016 r. budowali dom, tylko 12% wskazało, że wykorzystało do tego drewno, realizując inwestycję w technice szkieletowej bądź budując z bali.

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-09-2017 20:35:54 | odpowiedz
    Szkieletowy raczej nie, ale z bali... Tylko znowu, po co do tego wchrzania się rząd?
    • 13-09-2017 09:40:22 | odpowiedz
      a dlaczego nie szkieletowe?
      • 13-09-2017 16:24:36 | odpowiedz
        Trzeba dużej precyzji przy budowie, a niewielu jest dobrych fachowców u nas - łatwiej wybudować dom z bali.
        • 14-09-2017 13:47:10 | odpowiedz
          precyzji trzeba w każdym rodzaju budownictwa, a fachowców jest tyle samo co w innych dziedzinach - w tradycyjnym budownictwie, mechanice samochodowej etc.
          Domy w konstrukcji szkieletowej (drewnianej lub stalowej) charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi i jest to jak najbardziej dobra technologia. Pod warunkiem oczywiście, że wybierze się porządną firmę budowlaną - ale to dotyczy kazdej technologii.
          Co do domów z bali to bardzo ładnie wyglądają, ale są znacznie droższe od szkieletowych
  • 12-09-2017 20:46:00 | odpowiedz
    czyli np. koscioly sprzed pol wieku sa zbudowane w nowoczesnych technologiach...
  • 12-09-2017 21:43:01 | odpowiedz
    A może państwo (z poparciem PSL) będzie promować chatki z krowiego gówna i trzciny. To jeszcze bliżej natury.
  • 12-09-2017 21:56:31 | odpowiedz
    Zastali Polskę murowaną, a chcą zostawić drewnianą.

  • Ochrona środowiska, parki narodowe, lasy

    Jakie są wasze poglądy na kwestie ochrony środowiska? Ja uwazam ze kwestia ochrony przyrody powinna byc podzielona pomiedyz panstwo a prywaciarzy. Calkowity wolny rynek doprowadziłby do tego,...
  • Czy Polacy to naród?

    Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
  • Prywatyzacja a 'interes Polski'(Rosji?)?

    Witam, Ostatnio padły słowa "wyprzedawanie sreber rodowych". Rozumiem że JKM i UPR chce aby była bezwzględna prywatyzacja. Padają słowa(często zresztą powtarzane) : prywatyzacja przez licytacje....

Poczytaj również