Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-11-2017 21:45:00

Pacjenci buntują się przeciwko inwigilacji!

INFO: Resort zdrowia forsuje nową ustawę o podstawowej opiece zdrowotnej, która da prawo do inwigilacji pacjentów, szczególnie tych, którzy odmawiają przyjęcia szczepień.

 

Grupa pacjentów zaniepokojona nową ustawą zbiera podpisy pod protestem przeciwko inwigilacji medycznej. Pacjenci wskazują, że ustawa przewiduje kompletny brak podmiotowości pacjenta.

- Nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną i nie życzę sobie, aby ktokolwiek przejmował opiekę nade mną. Oczekuję pełnej decyzyjności, informacji i podmiotowości na każdym etapie korzystania z usług lekarza, jeśli uznam, że takich usług potrzebuję. Mają to być usługi realizowane DLA obywatela/świadczeniobiorcy, a nie przejmowanie nad nim opieki. Świadczenie usług nie może dawać upoważnienia do przejmowania kontroli nad usługobiorcą. Nie zgadzam się, aby moje najwrażliwsze dane osobowe, dane o zdrowiu i chorobach, były przekazywane innym lekarzom, podmiotom leczniczym, instytucjom i organizacjom związanym z opieką zdrowotną czy edukacyjnym i oświatowym, firmom, fundacjom, stowarzyszeniom - bez mojej decyzji na każdym etapie - czytamy w petycji. Podkreślono również, że Kodeks Norymberski wprowadził do prawa pojęcie świadomej zgody. W Polsce przepisy dotyczące świadomej zgody pojawiły się dopiero w 1991 r.

Z petycją można zapoznać się tutaj

 

Źródło: zmienmy.to

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-11-2017 16:12:20 | odpowiedz
    Zdrajca Radziwiłł
    (wersja pełna, poprawiona)

    Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca!!!
    Uciąć trzeba takiemu jajca!
    Potem odciąć mu łysą pałę
    Za pomysły te „doskonałe”:
    Przymus szczepień, pseudoreformy
    I lekarzy pracę nad normy.

    Kto to taki? „Przodków potomek”,
    Pan minister… pisowski pionek,
    Były prezes Rady, „pan książę”,
    Co go słowo dane NIE wiąże;
    Co obiecał lekarzom płace...
    Potem drapie się w łysą glace:

    „Niema! Nie ma, prędko nie będzie!”
    ...Uciąć jaja pisowskiej mendzie!
    Uciąć zdrajcy pacjentów jaja
    I kut.asa; niech się pokaja!
    Z przeszczepami niech czeka trzema!…
    Lecz jak uciąć mu …czego nie ma!?

  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Demokracja

    Wszystkie wypowiedzi Pana JKM są przemyślane, rzeczowe i dobrze uargumentowane oprócz ... demokracji. Demokracja jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów dokonywania wyboru. Należy tu...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...

Poczytaj również

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".

  • Najgorsze nastroje biznesu od ponad 3 lat | 18-07-2018 11:00:00

    INFO: Pogorszyły się nastroje właścicieli małych firm w Polsce - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Sztuczny podział gospodarstwa rolnego pod lupą CBA | 18-07-2018 06:45:00

    INFO: Agenci CBA złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z działalnością grupy producenckiej owoców i warzyw - informuje wprost.pl.

  • Horrendalne koszty druku mandatów | 17-07-2018 21:45:00

    INFO: Nowe wzory druków mandatów karnych i usunięcie z obiegu ich poprzednich wersji to szalone koszty dla podatników - donosi serwis pit.pl.

  • Rząd wyda rekorodową kwotę na podręczniki szkolne | 17-07-2018 19:30:00

    INFO: W tym roku rząd wyda rekordową kwotę 404 mln zł na finansowanie podręczników dla uczniów - informuje "Rzeczpospolita".

  • Szef GetBack chciał osłony Izraela | 17-07-2018 17:30:00

    INFO: W ciągu kilku miesięcy przed aresztowaniem p. Konrad K., były prezes GetBack, intensywnie szukał kontaktów w Izraelu. Śledczy uważają, że chciał pozyskać pieniądze z tamtego rynku, a potem uciec do kraju, który nie wydaje swoich inwestorów "w kłopotach" - pisze rp.pl.

  • W Żorach będą zwroty opłat za deszczówkę? | 17-07-2018 15:30:00

    INFO: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę prezydenta Waldemara Sochy na decyzję wojewody unieważniającą rozporządzenie wprowadzające opłaty na deszczówkę i wody roztopowe - informuje portal tuzory.pl.

  • Rząd stworzy komisję nad inwestorami i podwykonawcami | 17-07-2018 13:15:00

    INFO: Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z politykami PiS zaprezentował propozycje nowych rozwiązań prawnych mających zapobiegać nadużyciom koncernów przy budowie dróg i autostrad - podaje tvp.info.

  • Górnictwo obarczone aż... 34 podatkami! | 17-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak wynika z wyliczeń Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, górnictwo obłożone jest aż 34 podatkami - podaje nettg.pl.

  • Miliard z naszej kieszeni na przekop Mierzei Wiślanej! | 17-07-2018 06:45:00

    INFO: Blisko miliard złotych z budżetu centralnego pójdzie na przekop Mierzei Wiślanej - poinformował premier Mateusz Morawiecki - podaje bankier.pl.