Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-03-2018 21:00:00

Ogromne zlecenia z wolnej ręki dla jednej rodziny

INFO: Firmy jednej rodziny otrzymały zlecenia z gminy Herby (woj. śląskie) na ponad 5 mln zł. Wszystko z wolnej ręki - podaje portal gminaherby.pl.

 

Wynika tak z odpowiedzi, jaką otrzymał od władz 2-tysięcznej gminy WCz. Tomasz Jaskóła, poseł Kukiz`15. Okazuje się, że firma p. Zygmunta Machonia, tylko w latach 2010-2012 zrealizowała dla gminy zlecenia na kwotę 1 391 061,67 zł. Natomiast firma p. Renaty Machoń, w latach 2012-2017 wykonała zlecenia za 3 659 594,91 zł. Łącznie rodzina od 2010 r. dostała zlecenia na kwotę 5 050 656,58 zł.

 

Źródło: gminaherby.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Gminna uchwała śmieciowa

    Gmina w uchwale określiła normę produkcji śmieci na głowę. Oczywiście norma jest grubo z sufitu. Nie bardzo wiem jak poradzić sobie z taką uchwałą skoro nie produkuję ilości śmieci jak...
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Demokracja władza ludu czy jego niewola

    Definicje Demokracji na pewno każdy zna i jej idee. Lecz to co jest na świstku papieru a w rzeczywistości to 2 różne rzeczy. Jakie szanse ma przeciętny Kowalski z zarobkiem 2000 zł netto na...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...

Poczytaj również

  • Polska będzie więcej wpłacać do UE niż dostawać! | 26-04-2018 21:45:00

    FUTURO: W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu Unii Europejskiej więcej, niż dostawać - podaje interia.pl.

  • Żabka uruchomi lawinę? | 26-04-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje portal money.pl, część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Trik mogą zastosować inne sieci sklepów.

  • Państwo wybuduje... drewniane domy! | 26-04-2018 17:30:00

    INFO: Nowa państwowa spółka - Polskie Domy Drewniane - zajmie się budową i zarządzaniem ekologicznymi domami na wynajem i hotelami na niezalesionych terenach parków narodowych - podaje gazetaprawna.pl.

  • Ministrowie rozdają pieniądze nawet szoferom | 26-04-2018 15:30:00

    INFO: "Fakt" nie ustaje w tropieniu nagród w ministerstwach.

  • Chcą, by rząd walczył ze smrodem | 26-04-2018 13:15:00

    INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

  • Chcą przyznania Alfiemu polskiego obywatelstwa | 26-04-2018 11:00:00

    INFO: Przed brytyjską ambasadą w Warszawie manifestowano poparcie dla rodziców dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie - informuje dziennik.pl.

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.