Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-09-2016 11:00:00

Odtajnią, czy nie odtajnią?

INFO: PiS zapowiadało pełne i szybkie ujawnienie zbioru zastrzeżonego IPN. Dotychczas tak się nie stało - pisze "Dziennik Polski".

 

Od prawie 3 miesięcy obowiązuje nowa ustawa o IPN, która sprawę zbioru zastrzeżonego trochę gmatwa. Mówi bowiem, że w ciągu roku (do czerwca 2017 r.), szefowie ABW i Agencji Wywiadu, koordynator służb specjalnych, szef MON w porozumieniu z prezesem IPN dokonają przeglądu znajdujących się tam dokumentów. Po analizie zdecydują, które z nich nadal zostaną tajne, a które staną się jawne - pisze gazeta.

W zbiorze zastrzeżonym, przynajmniej w teorii, powinny znajdować się materiały, których opublikowanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu państwa polskiego. Są one oznaczone gryfem tajności jako ściśle tajne lub tajne. Życie pokazało jednak, że w zbiorze "Z" było mnóstwo źródeł, które w najmniejszy sposób nie mogły wpłynąć na poziom bezpieczeństwa państwa - podkreśla gazeta.

Prof. Andrzej Żebrowski, ekspert ds. służb specjalnych i wykładowca w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, uważa, że ujawnienie zbioru zastrzeżonego byłoby drogocennym darem dla tajnych służb z innych krajów i zaszkodziłoby polskim interesom. Natomiast prof. Antoni Dudek, przez lata związany z IPN, m.in. były członek byłej Rady Instytutu, opowiada się za ujawnieniem zbioru "Z". "Nie wierzę, że są tam materiały naprawdę istotne dla bezpieczeństwa obecnego państwa" - mówi. Obecny prezes IPN dr Jarosław Szarek jest "gorącym zwolennikiem odtajnienia wszystkich zbrodni i działań bezpieki". "Z drugiej strony dane dotyczące (...) aktualnego bezpieczeństwa państwa, nie mogą być ujawnione" - dodaje.

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • protazy | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    15-09-2016 11:20:23 | odpowiedz

  • Wpływ narodu żydowskiego (syjonistów) na geopolitykę.

    To na początek wklejam ciekawy wątek, na powyższy temat: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1101&highlight=%BFydzi Admin forum dopilnował, aby nie było tam chamskich komentarzy, a jedynie...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • 12 Lipca 2009 "Dwie zabawne wypowiedzi w sprawie pasów"

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dwie-zabawne-wypowiedzi-w-spra,2,ID384351380,n Co do pierwszej wypowiedzi Jak ktoś jedzie ze mną w moim samochodzie to ma obowiązek zapięcia pasów, bo to...

Poczytaj również

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.

  • Wybór Tuska nieważny? | 28-03-2017 13:15:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych z PiS, stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

  • Uniewinnienie ws. picia piwa nad Wisłą | 28-03-2017 11:00:00

    INFO: Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił p. Marka Tatałę, aktywistę miejskiego ruchu "Legalnie nad Wisłą", obwinionego o picie piwa na nadwiślańskim bulwarze - podaje bankier.pl.

  • Autobusy powalczą ze smogiem | 28-03-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje ułatwić wejście na rynek oraz eksploatację niskoemisyjnych pojazdów - pisze "Puls Biznesu". Chodzi przede wszystkim o ciężarówki oraz tabor do transportu publicznego.

  • Kolejni wyłudzacze unijnych dotacji | 27-03-2017 21:45:00

    INFO: ABW zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

  • Legionowo nie chce do stolicy | 27-03-2017 19:30:00

    INFO: Mieszkańcy Legionowa opowiedzieli się w referendum przeciwko przyłączeniu gminy do "Metropolii Warszawskiej" - podaje fakt.pl.

  • Edward Mazur współpracował z SB | 27-03-2017 17:30:00

    INFO: Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że p. Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".

  • Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego | 27-03-2017 15:30:00

    INFO: Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony, bo w obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych - pisze "Gazeta Prawna Codziennie", powołując się na stanowisko rządu.

  • Zanussi: Musimy konkurować ze sobą | 27-03-2017 13:15:00

    OPINIA: W moim przekonaniu, wszystko podlega wartościowaniu - powiedział znany reżyser Krzysztof Zanussi podczas rozmowy z portalem onet.pl.

  • Nadal można fałszować wybory | 27-03-2017 11:00:00

    INFO: System wyborczy trzeba zmienić, bo możliwości fałszerstwa jest kilkanaście - twierdzą członkowie Ruchu Kontroli Wyborów.

  • Najlepsze europejskie laboratoria zajmą się katastrofą smoleńską | 27-03-2017 07:00:00

    INFO: Cztery europejskie laboratoria kryminalistyczne pomogą polskiej prokuraturze w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej - informuje tygodnik "wSieci".

  • Zaostrzenie kar nie przywoła pijanych kierowców do porządku? | 26-03-2017 20:45:00

    OPINIA: Poseł ruchu Kukiz'15 WCz. Marek Jakubiak w programie „Gość Poranka” TVP Info przekonywał, że problem pijanych kierowców w naszym kraju jest złożony i samo zaostrzenie kar nie poprawi sytuacji.