Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-09-2016 11:00:00

Odtajnią, czy nie odtajnią?

INFO: PiS zapowiadało pełne i szybkie ujawnienie zbioru zastrzeżonego IPN. Dotychczas tak się nie stało - pisze "Dziennik Polski".

 

Od prawie 3 miesięcy obowiązuje nowa ustawa o IPN, która sprawę zbioru zastrzeżonego trochę gmatwa. Mówi bowiem, że w ciągu roku (do czerwca 2017 r.), szefowie ABW i Agencji Wywiadu, koordynator służb specjalnych, szef MON w porozumieniu z prezesem IPN dokonają przeglądu znajdujących się tam dokumentów. Po analizie zdecydują, które z nich nadal zostaną tajne, a które staną się jawne - pisze gazeta.

W zbiorze zastrzeżonym, przynajmniej w teorii, powinny znajdować się materiały, których opublikowanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu państwa polskiego. Są one oznaczone gryfem tajności jako ściśle tajne lub tajne. Życie pokazało jednak, że w zbiorze "Z" było mnóstwo źródeł, które w najmniejszy sposób nie mogły wpłynąć na poziom bezpieczeństwa państwa - podkreśla gazeta.

Prof. Andrzej Żebrowski, ekspert ds. służb specjalnych i wykładowca w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, uważa, że ujawnienie zbioru zastrzeżonego byłoby drogocennym darem dla tajnych służb z innych krajów i zaszkodziłoby polskim interesom. Natomiast prof. Antoni Dudek, przez lata związany z IPN, m.in. były członek byłej Rady Instytutu, opowiada się za ujawnieniem zbioru "Z". "Nie wierzę, że są tam materiały naprawdę istotne dla bezpieczeństwa obecnego państwa" - mówi. Obecny prezes IPN dr Jarosław Szarek jest "gorącym zwolennikiem odtajnienia wszystkich zbrodni i działań bezpieki". "Z drugiej strony dane dotyczące (...) aktualnego bezpieczeństwa państwa, nie mogą być ujawnione" - dodaje.

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • protazy | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    15-09-2016 11:20:23 | odpowiedz

  • Wpływ narodu żydowskiego (syjonistów) na geopolitykę.

    To na początek wklejam ciekawy wątek, na powyższy temat: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1101&highlight=%BFydzi Admin forum dopilnował, aby nie było tam chamskich komentarzy, a jedynie...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • 12 Lipca 2009 "Dwie zabawne wypowiedzi w sprawie pasów"

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dwie-zabawne-wypowiedzi-w-spra,2,ID384351380,n Co do pierwszej wypowiedzi Jak ktoś jedzie ze mną w moim samochodzie to ma obowiązek zapięcia pasów, bo to...

Poczytaj również

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Rewolucja w ustawie o cmentarzach | 20-09-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze "Rzeczpospolita".

  • Norweżka stara się o schronienie w Polsce | 20-09-2017 11:00:00

    INFO: "Nasz Dziennik" przytacza historię Norweżki, która ubiega się o azyl w Polsce. Powodem jej działania jest ryzyko odebrania jej dziecka przez państwo.

  • Tak państwowe firmy sponsorują politykę | 20-09-2017 06:45:00

    INFO: Z państwowych koncernów szerokim strumieniem płyną pieniądze na konta Polskiej Fundacji Narodowej - podaje wnp.pl.

  • Pikieta Solidarności przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy | 19-09-2017 21:45:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" pikietował na ulicach Warszawy przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy - donosi portal prawy.pl.

  • Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu | 19-09-2017 19:30:00

    INFO: Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez PSL, może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

  • Ziobro po stronie wolności - gospodarczej i sumienia | 19-09-2017 17:30:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zdecydował, że wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje tvp.info.

  • Nowi posłowie zasilą szeregi PiS | 19-09-2017 15:30:00

    FUTURO: "Rzeczpospolita" donosi, że podczas spotkania z posłami swojej partii WCz.  Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zdradził, że szeregi klubu zasili od 3 do 7 nowych posłów.

  • Przedsiębiorcy będą mogli zakładać szkoły branżowe | 19-09-2017 13:15:00

    INFO: Są już gotowe przepisy dające przedsiębiorcom możliwość zakładania szkół branżowych - informuje resort edukacji.

  • Jak w masowy sposób odebrać ordery i odznaczenia? | 19-09-2017 11:00:00

    INFO: Żeby odebrać niesłusznie przyznawane w okresie PRL w sposób masowy ordery i oznaczenia, należy przygotować specjalną ustawę - pisze "Nasz Dziennik".

  • Gowin: Polskę trzeba wymyślić na nowo | 19-09-2017 06:45:00

    OPINIA: Rządowi raz idzie lepiej, raz gorzej, ale generalnie realizujemy to, co obiecaliśmy Polakom w 2015 r. Po dwóch latach widać jednak, że Polskę trzeba wymyślić na nowo - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie | 18-09-2017 21:45:00

    FUTURO: Rząd podjął decyzję, że Centralny Port Lotniczy będzie budowany w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - podaje money.pl.

  • Wpływają pozwy przeciwko autorowi książki o Macierewiczu | 18-09-2017 19:30:00

    INFO: Jak informuje portal dorzeczy.pl, do warszawskiego sądu wpływają kolejne pozwy i prywatne akty oskarżenia przeciwko p. Tomaszowi Piątkowi, autorowi książki "Macierewicz i jego tajemnice".

  • Rząd ułatwi zakładanie spółdzielni socjalnych | 18-09-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przygotował projekt ustawy, która zwiększy wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych i ułatwi ich zakładanie - informuje bankier.pl.