Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-04-2018 18:45:00

Obowiązkowe kaski do 14 roku życia

FUTURO: Jak podaje portal rp.pl, resort infrastruktury chce wprowadzić powszechny obowiązek jazdy w kasku na rowerze dla dzieci do 14 roku życia.

 

Resort zamierza poddać analizie nie tylko potrzebę wprowadzenia obligatoryjnych kasków, ale też dostępność szkolenia i egzaminów na kartę rowerową. Tymczasem organizacje skupiające rowerzystów negatywnie wypowiadają się ws. wprowadzenia obowiązku, argumentując, że kaski nie wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

Portal przypomina, że przepisy zobowiązujące młodych rowerzystów do noszenia kasków obowiązują m.in. w Czechach, na Słowacji, w Austrii, Szwecji, Finlandii, Estonii, na Islandii, w Chorwacji, Izraelu, Japonii i Korei Południowej.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • 5 maja 2009: Motocykle - śmierć na drogach? I od razu - polemika!

    Zapraszam do dyskusji:) http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • obowiązkowe kaski i kamizelki dla rowerzystów

    Powraca temat obowiązkowych kasków i kamizelek odblaskowych dla rowerzystów. Tym pomysłem zajmowali się już posłowie z PiSu na szczecie prac na d projektem zaniechano. Teraz "problemem" zajęło się...
  • Dyskusja w TVN24 z Biedroniem

    Cóż, według mnie ten program może przekonać wielu widzów, że takie parady naprawdę są niebezpieczne. W końcu kto by chciał mieszkać w kraju, w którym użycie słowa "homosie" jest mową nienawiści i...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Rz: Nie można polegać tylko na dobrej woli fiskusa

    1% Chorzy i niepełnosprawni, którzy otrzymują od różnych fundacji pomoc z 1 procentu, obawiają się, że będą musieli zapłacić od niej podatek. Wszystko przez brak wyraźnych zwolnień w...

Poczytaj również

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.

  • PSL chce stworzenia specjalnego funduszu | 19-01-2019 14:15:00

    INFO: Ludowcy chcą utworzenia specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma być gwarantem dochodów - donosi businessinsider.com.pl.

  • Andruszkiewicz będzie walczył z patostreamami | 19-01-2019 11:00:00

    INFO: Wiceminister cyfryzacji, p. Adam Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamami, czyli pełnymi przemocy i wulgaryzmów transmisjami internetowymi - donosi dorzeczy.pl.

  • Kierownictwo Lasów Państwowych z gigantycznymi nagrodami | 19-01-2019 06:45:00

    INFO: Po 38 tys. zł na osobę - to średnia wysokość nagród wypłaconych w 2018 r. kierownictwu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych - donosi Radio ZET.

  • Już 20 zatrzymanych ws. mowy nienawiści | 18-01-2019 21:45:00

    INFO: Policja podaje, że od poniedziałku zatrzymała już ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci śp. Pawła Adamowicza - informuje stooq.pl.

  • Michalkiewicz pod ostrzałem hejtu po wypowiedziach o WOŚP | 18-01-2019 19:30:00

    INFO: Red. Stanisław Michalkiewcz znów znalazł się w ogniu krytyki po nieprzychylnych opiniach na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Wchodzi ulga inwestycjna | 18-01-2019 17:30:00

    INFO: Wprowadzona w 2019 r. nowa ulga podatkowa (tzw. innovation box) sprawia, że inwestycje w badania i rozwój (B+R) są w Polsce coraz bardziej opłacalne - podaje portal podatki.biz.

  • Samorządy indoktrynują zamiast wychowywać w duchu szacunku | 18-01-2019 15:30:00

    INFO: Zapowiadane zajęcia w szkołach o mowie nienawiści budzą poważne wątpliwości prawników Ordo Iuris.

  • Czeczen żąda od Polski 1,6 mln zł | 18-01-2019 13:15:00

    INFO: 1,6 mln zł żąda Czeczen, który został oczyszczony z zarzutu wspierania terroryzmu - podaje fakt.pl.

  • PiS odpuszcza ws. zakazu handlu | 18-01-2019 11:00:00

    INFO: Rząd wstrzymuje prace nad zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę, bo z raportu Biura Analiz Sejmowych wynika, że przepisy są nieskuteczne i należałoby je poluzować - donosi “Rzeczpospolita”.

  • Szef "Solidarności" dostał pstryczka w nos | 18-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność", odebrał piękną lekcję demokracji - podają Młodzi dla Wolności z Poznania.

  • CBA prowadzi czynności w dwóch przedsiębiorstwach KGHM | 17-01-2019 21:45:00

    INFO: CBA zatrzymało 6 osób, które miały fałszować złom miedziowy dostarczany KGHM Polska Miedź - donosi bankier.pl.

  • Protest przed siedzibą "Wiadomości" TVP | 17-01-2019 19:30:00

    INFO: Manifestacja pod nazwą "Stop propagandzie nienawiści" odbyła się pod redakcją telewizji publicznej w Warszawie - informuje dziennik.pl.

  • Poseł Kukiz’15: Atak na prezydenta Gdańska był przygotowany | 17-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz`15, atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był przygotowany - podaje polskieradio.pl.