Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-06-2018 13:15:00

Obniżka pensji samorządowców w praktyce

INFO: O 20% powinny zostać obniżone uposażenia dla parlamentarzystów i samorządowców. "Fakt" pisze, jak obniżka wygląda w praktyce.

 

Tu odejmiemy, tam dodamy i wójt wyjdzie na swoje - tak w skrócie można by opisać, jak z obniżką pensji poradził sobie p. Józef Grochowski, wójt gminy Kulesze Kościelne (woj. podlaskie). Na ostatniej sesji rady gminy wójtowi formalnie pensję obniżono z 5860 zł na 4700 zł. Jednak dzięki zwiększeniu dodatku specjalnego - z 20% do 40% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku stażowego - zamiast obecnych 10 364 zł będzie zarabiał od 1 lipca 10 180 zł.

- Uważam, że mam płacę obniżoną, ale nie o 20%, tylko o pewną kwotę, wynikającą z przepisów, do których się dostosowaliśmy - powiedział wójt. - Jeśli ja nie miałem dotąd maksymalnych poborów, to czy rada nie mogła mi ich podnieść w innych składnikach? Jeżeli przepis na to zezwala, to o co chodzi? - tłumaczył p. Grochowski.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Edukacja płatna - korzyści i szkody

    Witam Od dłuższego czasu czytam Pana Korwina, w wielu aspektach się z nim zgadzam, oprócz sposobu postrzegania edukacji. Postulat Pana Korwina, jest o całkowitym sprywatyzowaniu szkół oraz ...
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Kościelnej?

    No, i teraz, po nastawieniu sporej części ludzi przeciw Kościołowi, za pomocą hucpy wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim, przypierdzielą, za pomocą jakichś prawniczych wsiu-bździu, w finansowe...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...
  • W co wierzymy w boga czy religie i czy nie mozemy miec wlasnej narodowej religii??

    az nie wiem od czego zaczac bo temat jest tak oczywisty a zarazem tak nieoczywisty dla wiekszosci polskiego spoleczenstwa moze od poczatku zaczne od tego ze jestem praktycznie w 100% za...

Poczytaj również

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.

  • Dyrektorka u HGW była funkcjonariuszką u Kiszczaka | 13-08-2018 13:15:00

    INFO: P. Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych śp. Czesława Kiszczaka - podaje Interia.

  • Macierewicz dostał nową misję od Kaczyńskiego | 13-08-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, poprosił WCz. Antoniego Macierewicza o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii - donosi "Wprost".

  • Pierwsze rządowe mieszkania sfuszerowane? | 13-08-2018 06:45:00

    INFO: Odkryto pleśń w pierwszych rządowych mieszkaniach - donosi wp.pl.

  • Polska wkroczyła w kolejny kryzys demograficzny | 12-08-2018 20:45:00

    INFO: GUS poinformował, że Polska wkroczyła w okres kolejnego kryzysu demograficznego - informuje businessinsider.com.pl.

  • CBA kontroluje przetargi NCBR | 12-08-2018 17:30:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje przetargi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - donosi stooq.pl.

  • "Solidarność" domaga się "budżetówki plus" | 12-08-2018 14:15:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" domaga się od rządu wprowadzenia programów "budżetówka plus" i "fundusz socjalny plus" - podaje pb.pl.

  • MinFin zwolni z PIT stypendia z programu Erasmus | 12-08-2018 11:00:00

    INFO: MinFin proponuje zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych stypendiów uzyskiwanych w ramach programu "Erasmus+" - podaje interia.pl.

  • Episkopat krytykuje nową ordynację do PE | 12-08-2018 06:45:00

    INFO: Episkopat skrytykował nowelizację ordynacji wyborczej do PE - podaje salon24.pl.