Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-12-2016 11:00:00

Niższy VAT rozwinie e-czytelnictwo

OPINIA: Zdaniem ekspertów Klubu Jagiellońskiego, niższy VAT jest szansą na rozwój e-czytelnictwa w Polsce - podaje cakj.pl.

 

Dr Bartłomiej Biga, ekspert Centrum Analiz KJ, pozytywnie ocenia projekt Kukiz`15, który zakłada obniżenie nie tylko stawki opodatkowania dla książek elektronicznych (do 5%), ale także cyfrowych wydań czasopism, które obecnie obłożone są stawką 23%. Zdaniem eksperta, niższy VAT może sprawić, że więcej Polaków sięgnie po e-książkę. Projekt nie obejmuje jednak preferencyjnym opodatkowaniem audiobooków, które stanowią w Polsce prężną część sektora książki.

- Trudno jest znaleźć logiczne uzasadnienie, dlaczego miałyby one zostać pominięte - pisze p. Biga.

 

Źródło: cakj.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-12-2016 11:12:08 | odpowiedz
    Super. Węgrzy obniżają VAT w budownictwie, a nam pozostanie tylko o tym poczytać...
  • 21-12-2016 12:09:43 | odpowiedz
    Zerowy VAT jest nie tylko szansą, ale gwarancją rozwoju wszystkiego. Oczywiście, jeśli nie zostanie zastąpiony innym wynalazkiem, który ma ludziom nieba przychylić.

  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Filmy i Książki

    Jak w temacie, ale chodzi tylko o historie. Nie filmy propagandowe albo książki ekonmiczne czy publicystyczne. Chodzi o dzieła literackie i produkcje filmowe opowiadające ciekawe historie,...
  • Wydawnictwo Oficyna Liberałów

    Chciałbym nadrobić zaległości w lekturze i zapoznać się ze wszystkimi książkami wydanymi przez Oficynę Liberałów. Wyszukiwarka google przyniosła mi tylko połowiczny sukces: pojawiają się tylko...
  • 29 czerwca 2009 r. - Siła przyzwyczajenie

    Dzień dobry. Panie Januszu, jest prosty sposób na czytanie, jak to pan określił: "leżąc w łóżku, z WYRAŹNYM tekstem na ścianie lub suficie". Wystarczy laptop, adobe reader w wersji 8 (możliwe,...
  • Dlaczego lepiej jest, jak mniejszość rządzi większością [FAQ]

    Nie mam zamiaru nikogo zanudzać opowieściami o tym, jak powinna wyglądać „idealna” monarchia, ani o tym, jak wspaniali i wielkoduszni bywali w przeszłości królowie. Poniższy tekst nie jest żadną...
  • W co wierzymy w boga czy religie i czy nie mozemy miec wlasnej narodowej religii??

    az nie wiem od czego zaczac bo temat jest tak oczywisty a zarazem tak nieoczywisty dla wiekszosci polskiego spoleczenstwa moze od poczatku zaczne od tego ze jestem praktycznie w 100% za...

Poczytaj również

  • W NBP wydawali miliony bez kontroli! | 30-03-2017 17:30:00

    INFO: Przez lata w NBP nie prowadzono rejestru umów na kwoty poniżej 14 tys. euro, czyli ok. 60 tys. zł - donosi fakt.pl.

  • Polskie władze niewzruszone słowami Awramopulosa | 30-03-2017 15:30:00

    INFO: Przedstawiciele polskiego rządu pytani byli o słowa p. Dymitriusza Awramopulosa, unijnego komisarza ds. migracji, który powiedział, że do września kraje UE powinny przejąć w ramach programu relokacji przynajmniej 26 tys. uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech.

  • Coraz więcej więźniów zarabia na siebie | 30-03-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi "Rzeczpospolita", już 42% skazanych odsiaduje wyrok i świadczy pracę. Jednak jak twierdzi NIK, można zrobić więcej w tej sprawie.

  • Syryjska rodzina nie chce azylu w Polsce | 30-03-2017 11:00:00

    INFO: Członkowie jednej z syryjskich rodzin, którzy przyjechali do Polski blisko 2 lata temu na zaproszenie Fundacji Estera, domagają się pozbawienia ich statusu uchodźcy - informuje "Rzeczpospolita".

  • Oferował 900 tys. zł za załatwienie 6 mln dofinansowania | 30-03-2017 07:30:00

    INFO: CBA zatrzymało pracownika naukowego jednej z warszawskich wyższych uczelni, który oferował 900 tys. zł za nielegalne załatwienie 6 mln zł dofinansowania z NCBR.

  • Tak rośnie dobrobyt Polaków w UE | 29-03-2017 19:30:00

    INFO: Z raportu analityków Open Finance wynika, że Polacy kupują coraz mniejsze mieszkania - podaje tvp.info.

  • Polska wycofuje się z Eurokorpusu | 29-03-2017 17:30:00

    INFO: Jak podaje RMF FM, JE Antoni Macierewicz, minister obrony z PiS, zdecydował o wyprowadzeniu Polski z Eurokorpusu.

  • Pierwsi laureaci Fundacji im. Kisielewskiego | 29-03-2017 15:30:00

    INFO: Prof. Andrzej Rzepliński, ks. Adam Boniecki oraz pp. Adam Kiciński i Marcin Iwiński, twórcy gry "Wiedźmin" odebrali Nagrody Fundacji im. Stefana Kisielewskiego - podaje rp.pl.

  • Fijor o wypowiedzi JKM nt. kobiet | 29-03-2017 13:15:00

    OPINIA: Może kobiety mają niższe IQ, ale co to ma za znaczenie? Nie rozumiem, dlaczego Korwin takie rzeczy podnosi - stwierdził na antenie Kontestacji p. Jan Fijor, wydawca książek wolnorynkowych.

  • Wałęsa chce wojny między Polakami! | 29-03-2017 11:00:00

    INFO: P. Lech Wałęsa podczas spotkania zorganizowanego przez Klub Obywatelski w Legnicy przedstawił swój pomysł na odsunięcie PiS od władzy - informuje wprost.pl.

  • Idiotyczne tłumaczenia aborterów | 29-03-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, zdaniem ginekologów, zdjęcia z plakatów antyaborcyjnych zakłamują rzeczywistość, bo... są co najmniej sprzed 20 lat.

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.