Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-12-2016 11:00:00

Niższy VAT rozwinie e-czytelnictwo

OPINIA: Zdaniem ekspertów Klubu Jagiellońskiego, niższy VAT jest szansą na rozwój e-czytelnictwa w Polsce - podaje cakj.pl.

 

Dr Bartłomiej Biga, ekspert Centrum Analiz KJ, pozytywnie ocenia projekt Kukiz`15, który zakłada obniżenie nie tylko stawki opodatkowania dla książek elektronicznych (do 5%), ale także cyfrowych wydań czasopism, które obecnie obłożone są stawką 23%. Zdaniem eksperta, niższy VAT może sprawić, że więcej Polaków sięgnie po e-książkę. Projekt nie obejmuje jednak preferencyjnym opodatkowaniem audiobooków, które stanowią w Polsce prężną część sektora książki.

- Trudno jest znaleźć logiczne uzasadnienie, dlaczego miałyby one zostać pominięte - pisze p. Biga.

 

Źródło: cakj.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-12-2016 11:12:08 | odpowiedz
    Super. Węgrzy obniżają VAT w budownictwie, a nam pozostanie tylko o tym poczytać...
  • 21-12-2016 12:09:43 | odpowiedz
    Zerowy VAT jest nie tylko szansą, ale gwarancją rozwoju wszystkiego. Oczywiście, jeśli nie zostanie zastąpiony innym wynalazkiem, który ma ludziom nieba przychylić.

  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Filmy i Książki

    Jak w temacie, ale chodzi tylko o historie. Nie filmy propagandowe albo książki ekonmiczne czy publicystyczne. Chodzi o dzieła literackie i produkcje filmowe opowiadające ciekawe historie,...
  • Wydawnictwo Oficyna Liberałów

    Chciałbym nadrobić zaległości w lekturze i zapoznać się ze wszystkimi książkami wydanymi przez Oficynę Liberałów. Wyszukiwarka google przyniosła mi tylko połowiczny sukces: pojawiają się tylko...
  • 29 czerwca 2009 r. - Siła przyzwyczajenie

    Dzień dobry. Panie Januszu, jest prosty sposób na czytanie, jak to pan określił: "leżąc w łóżku, z WYRAŹNYM tekstem na ścianie lub suficie". Wystarczy laptop, adobe reader w wersji 8 (możliwe,...
  • Dlaczego lepiej jest, jak mniejszość rządzi większością [FAQ]

    Nie mam zamiaru nikogo zanudzać opowieściami o tym, jak powinna wyglądać „idealna” monarchia, ani o tym, jak wspaniali i wielkoduszni bywali w przeszłości królowie. Poniższy tekst nie jest żadną...
  • W co wierzymy w boga czy religie i czy nie mozemy miec wlasnej narodowej religii??

    az nie wiem od czego zaczac bo temat jest tak oczywisty a zarazem tak nieoczywisty dla wiekszosci polskiego spoleczenstwa moze od poczatku zaczne od tego ze jestem praktycznie w 100% za...

Poczytaj również

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Polskie firmy wyruszą na podbój kosmosu? | 19-01-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi „Rzeczpospolita”, Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt Polskiej Strategii Kosmicznej. Zdaniem rządu, segment kosmiczny może być jednym z filarów nowoczesnej gospodarki.

  • Nie żyje wolnościowy poseł Kukiza | 19-01-2017 11:00:06

    INFO: W wypadku drogowym zginął WCz. Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15, jeden z najbardziej zdroworozsądkowych i wolnościowych polskich parlamentarzystów.

  • Polscy policjanci posługują się wadliwą bronią | 19-01-2017 06:45:00

    INFO: "Rzeczpospolita" opisuje sprawę wadliwych pistoletów typu Walther P99, które zostały przekazane policji.

  • Posłanka Petru chce... Nobla dla Owsiaka | 18-01-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, zapowiedziała, że zgłosi p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla - informuje telewizjarepublika.pl.