Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-04-2017 17:30:00

NIK krytycznie o systemie gospodarowania przestrzenią

INFO: NIK skrytykowała system planowania i zagospodarowania przestrzennego w gminach.

 

Z raportu NIK wynika, że funkcjonujący system planowania i zagospodarowania przestrzennego nie zapewnia racjonalnego gospodarowania przestrzenią jako dobrem publicznym. Przestrzeń jest źle zarządzana, a chaos i brak ładu przestrzennego negatywnie wpływają na jakość życia mieszkańców.

Wg NIK, skutki wadliwie zarządzanej przestrzeni to m.in.: niekontrolowana urbanizacja, lokowanie inwestycji na obszarach zagrożonych powodzią, brak pełnej ochrony zabytków przyrody, dewastacja ładu przestrzennego oraz niska ocena atrakcyjności polskich miast dla inwestorów.

 

Źródło: nik.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • sprawa Polańskiego a Wolny Rynek i Wolność

    Sprawa jest ciekawa z tego względu, że dotyka prawdopodobnie ISTOTY wszystkich problemów, a jakimi mamy do czynienia, w tym kwestie Wolnego Rynku i wolności osobistej ... Chodzi o PRAWNIKÓW, a...
  • Spotkanie z JKM Gdansk

    Pan JKM wypowiedzial 2 opinie, ktore nie moge uznac za sluszne: 1. O nie-bezposrednich metodach finansowania sluzb specialnych (ad. prywatyzacji Stocznia Gdynia). Pan JKM zapowiedzial, ze woli...
  • Uwaga na demokrację bezpośrednią, czyli nowe kłamstwa w miejsce starych!

    Od kilku tygodni w necie na różnych forach i w komentarzach pod artykułami na portalach trafiam na peany o demokracji bezpośredniej oraz link do strony http://www.demokracjabezposrednia.pl/ . W...
  • Płaca podstawowa

    Zniesienie podatku dochodowego spowoduje iż portfele przedsiębiorców staną się zasobniejsze, jednak czy rzeczywiście przełoży się to na płacę pracowników. W firmie kurierskiej w której pracuje...

Poczytaj również

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.

  • PiS nada KRRiT nowe kompetencje kontrolne | 14-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Rząd pracuje nad ustawą, która obejmie Internet nadzorem KRRiT - donosi portal crowdmedia.pl.

  • Radni zadbali o... komisy samochodowe | 14-12-2017 15:30:00

    INFO: Radni Myszkowa (woj. śląskie) podjęli decyzję o możliwości karania dzienną opłatą targową w wysokości nawet 751,65 zł wszystkich tych, którzy postanowią... wywiesić w swoim samochodzie kartkę z informacją o jego sprzedaży. Uchwała została podjęta na prośbę właścicieli lokalnych... komisów samochodowych - donoszą lokalne media.

  • Była posłanka PSL wstąpiła do PiS-u | 14-12-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Andżelika Możdżanowska, była posłanka PSL, dołączyła do klubu poselskiego PiS - podaje onet.pl.

  • Sanepid donosi na antyszczepionkowy spot | 14-12-2017 11:00:00

    INFO: Sanepid zawiadomił prokuraturę ws. antyszczepionkowego spotu wyświetlanego na telebimach w Pile (woj. wielkopolskie) - podaje onet.pl.

  • Wszyscy skorumpowani?! Nie ma kto rządzić! | 14-12-2017 06:45:00

    INFO: Gminą Białe Błota (woj. kujawsko-pomorskie) rządzi sekretarz gminy, na której ciążą zarzuty korupcyjne - donosi pomorska.pl.

  • Dług publiczny znów się powiększy | 13-12-2017 21:45:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że budżet w 2017 r. odnotuje niewielki deficyt - informuje stooq.pl.

  • Zatrzymano internautę, który nawoływał do "drugiego Majdanu" | 13-12-2017 19:30:00

    INFO: Policja zatrzymała mężczyznę, który w Internecie nawoływał do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu" - donosi dziennik.pl.