Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-12-2016 11:00:00

Nieprawdopodobne zadłużenie Wałbrzycha

INFO: Zadłużenie Wałbrzycha przekroczyło 564 mln zł. Gmina planuje jednak zaciągnięcie kolejnego kredytu na pokrycie deficytu - podaje walbrzych.naszemiasto.pl.

 

Władze miasta chcą zaciągnąć 40 mln zł kredytu, by sfinansować planowany deficytu budżetowy w kwocie ponad 39,9 mln zł. Pozostałe 93,6 tys. zł zostanie przeznaczone na wyprzedzające finansowanie zadań gminy Wałbrzych, które są współfinansowane z budżetu UE.

P. Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha uspokaja jednak, że sprawa zaciągnięcia przez miasto kolejnego kredytu nie jest jeszcze przesądzona. Możliwe jest bowiem, że miasto sfinalizuje jeszcze w 2016 r. transakcję z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

Zadłużenie przekracza 88% dochodów Wałbrzycha.

 

Źródło: naszemiasto.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Poseł PiS: Moja żona wyłudza dotacje | 25-04-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Łukasz Zbonikowski, poseł PiS, zarzucił złośliwość i niekompetencję Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - donosi se.pl.

  • Sikorski kłamał w sądzie? | 25-04-2017 11:00:00

    INFO: P. Radosław Sikorski, były szef MSZ z PO, był zaangażowany w dyplomatyczne przygotowanie wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. zarówno premiera Donalda Tuska, jak i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze tygodnik "wSieci".

  • Żona byłego ministra doi państwową spółkę | 25-04-2017 06:45:00

    INFO: Firma geodezyjna należąca do żony p. Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, zarobi prawie 64 mln zł na 30-letnim kontrakcie z PGNiG - podaje dorzeczy.pl.

  • Była posłanka Nowoczesnej zdradziła kulisy działania partii | 24-04-2017 21:45:00

    INFO: W rozmowie z „Wprost” WCz. Joanna Augustynowska zdradziła powody, dla których odeszła z Nowoczesnej.

  • Szokujące słowa posła Jakubiaka o sądownictwie | 24-04-2017 19:30:00

    OPINIA: Po tylu latach działalności gospodarczej jedno mogę powiedzieć, że w sądownictwie, w ogóle w prowadzeniu spraw sądowych nigdy niczego nie wiadomo, a każdy adwokat państwu powie, że jest 50 na 50. Nawet żebyście mieli papiery nie wiadomo jakie, możecie przegrać sprawę - powiedział WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, założyciel browaru regionalnego.

  • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie | 24-04-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem ekspertów, nie ma ekonomicznych argumentów, które mogłyby przekonać Polaków do powrotu na rodzimy rynek pracy - podaje bankier.pl.

  • Krecia robota RPO? | 24-04-2017 15:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, zasugerował na antenie TVP Info, że rzecznik praw obywatelskich przeszkadza władzom w walce z terroryzmem.

  • Dziennikarze "GW" piszą pod z góry założoną tezę | 24-04-2017 13:15:00

    OPINIA: Tekst dziennikarzy "Gazety Wyborczej" pisany był pod tezę, że za radykalizm i terroryzm młodych muzułmanów odpowiada ponad 20 (!) różnych czynników, ale nie religia, której terroryści są wyznawcami i której twierdzenia przywołują dla usprawiedliwienia swoich okrucieństw - pisze p. Grzegorz Lindenberg z portalu Euroislam.pl.

  • Ziobro wziął się za pobłażliwych sędziów | 24-04-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, chce "dyscyplinarki" dla sędziego, który zwolnił nastoletnią zabójczynię - donosi wp.pl.

  • Sąd obniżył karę dla Brunona Kwietnia | 24-04-2017 06:45:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał p. Brunona Kwietnia na 9 lat więzienia. Tym samym obniżono mu karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji (13 lat) - podaje onet.pl.

  • RKW przedstawił propozycje zmian w systemie wyborczym | 23-04-2017 20:45:00

    INFO: Ruch Kontroli Wyborów przedstawił swoje propozycje zmian w systemie wyborczym - podaje stooq.pl.

  • Nie będzie referendum ws. reformy edukacji | 23-04-2017 17:30:00

    INFO: Premier Beata Szydło oceniła, że wniosek w sprawie referendum edukacyjnego wpłynął zbyt późno - informuje tvp.info.

  • Katowice będą się promować... w USA! | 23-04-2017 14:15:00

    INFO: Władze samorządowe Katowic wymyśliły nowy sposób na zmarnowanie pieniędzy podatników!

  • Nastolatek oskarża Biedronia o molestowanie seksualne! | 23-04-2017 11:00:00

    INFO: Gejowski prezydent Słupska, p. Robert Biedroń został oskarżony przez nastolatka o molestowanie seksualne - podaje pikio.pl.

  • Tak wyborcy oceniają swoje partie | 23-04-2017 06:45:00

    INFO: Zwolennicy PO, PiS, Nowoczesnej, Kukiz'15, Wolności, SLD, PSL i Razem wypowiedzieli się na temat mocnych i słabych stron partii politycznych, z którymi sympatyzują.