Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

25-06-2018 17:30:00

Nie wiadomo, czy cieszyć się, czy płakać

INFO: WCz. Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz`15, poinformował, że po tym, jak skrytykował nagrody w ZUS i ujawnił prawdziwą wysokość długu publicznego, otrzymał list z wyjaśnieniami w tej sprawie od p. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS.

 

Nie wiadomo, czy cieszyć się, czy płakać.

P. Uścińska pisze w liście, że "ZUS nie jest piramidą finansową, bo nie ukrywa przed swoimi uczestnikami prawdziwych mechanizmów finansowania "zysku" i działa legalnie". Prezes ZUS podkreśliła również, że "ukryty dług emerytalny to owszem 4,96 bln zł, ale na ZUS przypada z tego "tylko" 4,06 bln zł, a poza tym nie ma powodów do zmartwień, bo przyszłe zobowiązania znajdą pokrycie w przyszłych składkach i dotacjach z budżetu państwa". P. Uścińska zaznaczyła, że "możemy spać spokojnie, bo wypłacalność świadczeń z ubezpieczeń społecznych gwarantowana jest przez państwo". Dodała, że ZUS ma się świetnie, bo w 2017 r. wdrożył wiele "racjonalizatorskich projektów", dzięki którym usprawniono obsługę klientów. Podkreśliła również, że nagrody dla dyrektorów oddziałów ZUS (ponad 24 tys. zł) i ich zastępców (ponad 18 tys. zł) im się po prostu należały.

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 25-06-2018 19:26:18 | odpowiedz
    Za takie bezczelne słowa ta jebana suka powinna trafić od razu do pierdla na minimum 25 lat! "Nie jesteśmy piramidą finansową, "ZUS nie zbankrutuje, bo pieniądze znajdą się w przyszłości (tak właśnie działa piramida f., że pieniądze są dostarczane od frajerów, których do tej piramidy wciągniemy w nieokreślonej przyszłości).
    Ona stwierdza ogólnie, że możenie nas pocałować centralnie w dupę, bo jesteśmy nietykalni.

  • Mój komentarz na forum Stanisława Michalkiewicza

    Już 20 lat temu uważałem że statut UPR był zbyt elitarny aby UPR mogła się stać partią masową, nie mówiąc już o rządzącej, w zdegenerowanym polskim społeczeństwie. Skądinąd słuszna zasada...

Poczytaj również