Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2012 13:15:00

NBP jeszcze bardziej zepsuje pieniądze?

INFO: Ze względu na rosnące ceny miedzi, Narodowy Bank Polski chce zmienić stop metali, z których produkowane są 1-groszówki - donosi darmowe "Metro".

 

Obecnie cena wyprodukowania 1 gr kosztuje aż 5 gr, a tylko w 2011 r. mennica wybiła 270 mln jednogroszówek, 150 mln dwugroszówek i 90 mln pięciogroszówek.

 

"Metro" twierdzi, że zmiana stopu 1-groszówek mogłaby przynieść oszczędności wynoszące nawet 50 mln zł rocznie.

 

Zobacz także: NBP nie chce już monet o niskich nominałach.

 

Źródło: www.emetro.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2012 01:22:32 | odpowiedz
    "Metal szlachetny to nie papier drzewny!"
    Keynesiści zapomnieli o tym, że polskie grosze są pokryte w miedzi i przez to nie tracą na swojej wartości przy jednoczesnym dodruku banknotów bez pokrycia, a inflacja idzie w górę - buah! Tępe dekle. Nieunikniona hiperinflacja nadchodzi zebrać żniwa! Przez tych złodziei czeka nas przynajmniej(!) 500% inflacja - nakradli się sporo przez te 22 lata, a kryzys będzie końcowym skutkiem tej kradzieży...
    Czyli w niedalekiej przyszłości Miecho, Bolo, Kazio, Władzio i Zyzio razem wzięci będą ostatecznie warci mniej niż 1 grosz! Muahah! :D

    A jakby się tak głębiej zastanowić, to wcale nie jest do śmiechu... Bo przecie byłażby to wtedy czysta profanacja królów dawnej Polski! D:
  • 20-05-2012 10:17:43 | odpowiedz
    ZADŁUŻENIE państw ŚWIATA sięgnęło 33 BILIONÓW EURO. W 2012 r. Europa musi spłacić 1,9 bln euro długów.
    Tu głównie chodzi o EU i o USA ale oczywiście Japonia i inne krraje wschodnie również mają długi. To każdy człowiek jest winien 550 tyś euro zakładając że średnio odda 60% tego co zarobi i bedzie płacił 50 lat A średnie zarobki to ok 20 tyś euro rocznie czyli w rok odda 12 tyś euroCzyli jezeli państwa by teraz nie wydawału ani centa to w puł wieku można to spłacić jeżeli przyjąć 10% tych dochodów na spłatę długu to już bedzie potrzeba 10 pokoleń jeżeli wg się narodzą. Hiperinflacja nadchodzi i podejrzewam że ta Niemiecka z 1923 roku to był pikuś w porównaniu ile pieniedzy jest dodrukowanych.



  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...
  • Peru

    Urodziłem się w Polsce wyemigrowałem do USA w 1981 tam mieszkałem do 2008 a teraz w Peru w zeszłym roku odwiedziłem Polskę wrz z żomą Vanessą i bardzo się rozczarowałem były to moje 3 odwiedziny o...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Pieniądze

    1. Kto powinien mieć prawo emisji pieniądza w kraju? 2. Czy powinny być wymienialne (złoto, srebro, platyna, aluminium cokolwiek)? 3. Co sądzicie o teorii spiskowej jakoby Kennedy został zabity...
  • Gra hazardowa dla ubogich

    Wszystko ok, poza ostatnimi słowami, gdzie wkradł się pewien błąd logiczny. W grze emerytalnej "życie" to przedmiot zakładu a nie stawka (bo stawką są tu tylko pieniądze) i co do tego nie ma...
  • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

    Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...

Poczytaj również

  • Ks. Stryczek pod ogromnym ostrzałem lewaków | 21-09-2018 13:15:00

    INFO: Lewacy wywołali aferę na całą Polskę, bo ks. Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki, starał się wyzyskiwać pracowników.

  • ETPC: Ekshumacje naruszyły prawa człowieka | 21-09-2018 11:00:00

    INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazał, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej wbrew woli ich rodzin to naruszenie art. 8 Konwencji Praw Człowieka - podaje TVN24.

  • Ludzie Leppera wystartują z SLD | 21-09-2018 06:45:00

    INFO: Stworzona przez byłych działaczy Samoobrony Andrzeja Leppera Partia Chłopska w najbliższych wyborach samorządowych wystartują z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej - donosi se.pl.

  • Rząd wymyśli technologię, by wykorzystać węgiel | 20-09-2018 21:45:00

    FUTURO: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd postara się znaleźć technologię, która pozwoli wykorzystać "nasze czarne złoto" - informuje bankier.pl.

  • Ziemkiewicz: Niech szlag trafi PO | 20-09-2018 19:30:00

    OPINIA: Red. Rafał Ziemkiewicz skomentował spadające notowania PO.

  • "Refleks" państwowego monopolisty | 20-09-2018 17:30:00

    INFO: Poczta Polska od 1 października 2018 r. wycofuje możliwość nadawania telegramów przez klientów indywidualnych - donosi businessinsider.com.pl.

  • Posłanka PiS chce wycofania filmu "Kler" z kin | 20-09-2018 15:30:00

    INFO: Posłanka PiS Anna Sobecka rozważa wniosek o wycofanie z kin filmu "Kler" - podaje wp.pl.

  • Nitras proponuje 50 zł miesięcznie dla każdego ucznia | 20-09-2018 13:15:00

    INFO: Kandydat PO na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zaproponował 50 złotych dla każdego ucznia na spektakle teatralne, festiwale czy książki - informuje dorzeczy.pl.

  • PO proponuje nowelizację ustawy o OFE | 20-09-2018 11:00:00

    INFO: Klub PO złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych - donosi bankier.pl.

  • Kaczyński zdradził, które "tygrysy" gospodarcze Polska będzie gonić | 20-09-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki i WCz. Jarosław Kaczyński są przekonani, że Polska jest w stanie dogonić gospodarczo Włochy - podaje bankier.pl.

  • Koniec z przymusowym leczeniem alkoholików? | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Pomysł wysyłania uzależnionych przez sąd na przymusowe leczenie powstał w latach 50. Teraz rząd chce się z tego wycofać - czytamy w "Dzienniku Gazety Prawnej".

  • Polacy zaczynają dostrzegać, do czego prowadzi demokracja | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Coraz większą popularnością cieszy się wszelka patologia, która prezentowana jest w internecie - donosi tvn.pl.

  • Nieprawdopodobna skala wyłudzeń VAT | 19-09-2018 19:30:00

    INFO: Prof. Witold Modzelewski, twórca polskiego systemu VAT, był pierwszym świadkiem przesłuchanym przez komisję śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT - podaje niezalezna.pl.

  • Kwaśniewski: Lobbuję za Ukrainą | 19-09-2018 17:30:00

    INFO: Lobbowałem i lobbuję za Ukrainą. Mam długi staż w tej sprawie, bo to już 27 lat - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  • Rząd powoła drugi PFRON | 19-09-2018 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Łączne szacowane przychody nowej instytucji mają wynosić ok. 2 mld zł rocznie - donosi stooq.pl.