Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2012 13:15:00

NBP jeszcze bardziej zepsuje pieniądze?

INFO: Ze względu na rosnące ceny miedzi, Narodowy Bank Polski chce zmienić stop metali, z których produkowane są 1-groszówki - donosi darmowe "Metro".

 

Obecnie cena wyprodukowania 1 gr kosztuje aż 5 gr, a tylko w 2011 r. mennica wybiła 270 mln jednogroszówek, 150 mln dwugroszówek i 90 mln pięciogroszówek.

 

"Metro" twierdzi, że zmiana stopu 1-groszówek mogłaby przynieść oszczędności wynoszące nawet 50 mln zł rocznie.

 

Zobacz także: NBP nie chce już monet o niskich nominałach.

 

Źródło: www.emetro.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2012 01:22:32 | odpowiedz
    "Metal szlachetny to nie papier drzewny!"
    Keynesiści zapomnieli o tym, że polskie grosze są pokryte w miedzi i przez to nie tracą na swojej wartości przy jednoczesnym dodruku banknotów bez pokrycia, a inflacja idzie w górę - buah! Tępe dekle. Nieunikniona hiperinflacja nadchodzi zebrać żniwa! Przez tych złodziei czeka nas przynajmniej(!) 500% inflacja - nakradli się sporo przez te 22 lata, a kryzys będzie końcowym skutkiem tej kradzieży...
    Czyli w niedalekiej przyszłości Miecho, Bolo, Kazio, Władzio i Zyzio razem wzięci będą ostatecznie warci mniej niż 1 grosz! Muahah! :D

    A jakby się tak głębiej zastanowić, to wcale nie jest do śmiechu... Bo przecie byłażby to wtedy czysta profanacja królów dawnej Polski! D:
  • 20-05-2012 10:17:43 | odpowiedz
    ZADŁUŻENIE państw ŚWIATA sięgnęło 33 BILIONÓW EURO. W 2012 r. Europa musi spłacić 1,9 bln euro długów.
    Tu głównie chodzi o EU i o USA ale oczywiście Japonia i inne krraje wschodnie również mają długi. To każdy człowiek jest winien 550 tyś euro zakładając że średnio odda 60% tego co zarobi i bedzie płacił 50 lat A średnie zarobki to ok 20 tyś euro rocznie czyli w rok odda 12 tyś euroCzyli jezeli państwa by teraz nie wydawału ani centa to w puł wieku można to spłacić jeżeli przyjąć 10% tych dochodów na spłatę długu to już bedzie potrzeba 10 pokoleń jeżeli wg się narodzą. Hiperinflacja nadchodzi i podejrzewam że ta Niemiecka z 1923 roku to był pikuś w porównaniu ile pieniedzy jest dodrukowanych.



  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...
  • Peru

    Urodziłem się w Polsce wyemigrowałem do USA w 1981 tam mieszkałem do 2008 a teraz w Peru w zeszłym roku odwiedziłem Polskę wrz z żomą Vanessą i bardzo się rozczarowałem były to moje 3 odwiedziny o...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Pieniądze

    1. Kto powinien mieć prawo emisji pieniądza w kraju? 2. Czy powinny być wymienialne (złoto, srebro, platyna, aluminium cokolwiek)? 3. Co sądzicie o teorii spiskowej jakoby Kennedy został zabity...
  • Gra hazardowa dla ubogich

    Wszystko ok, poza ostatnimi słowami, gdzie wkradł się pewien błąd logiczny. W grze emerytalnej "życie" to przedmiot zakładu a nie stawka (bo stawką są tu tylko pieniądze) i co do tego nie ma...
  • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

    Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...

Poczytaj również

  • Korwin szerzej o aferze wenerycznej w Wolności | 25-05-2018 21:45:00

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z portalem wp.pl ujawnił więcej szczegóły sprawy partyjnego działacza, który miał zarażać kobiety kiłą.

  • Coraz mniejszy antysemityzm wśród Polaków | 25-05-2018 19:30:00

    INFO: Portal niezalezna.pl donosi, że maleje liczba postępowań karnych związanych z antysemityzmem.

  • Dziennikarze obnażyli słabość państwa | 25-05-2018 17:30:00

    INFO: Prowokacja dziennikarzy portalu energetyka24.com pokazuje słabość polskiego państwa i jego nieskuteczność wobec mechanizmów wojny informacyjnej.

  • Lawinowy wzrost postępowań karnych skarbowych | 25-05-2018 15:30:00

    INFO: Nawet 100 tys. postępowań karnych skarbowych może zostać wszczętych tym roku wobec przedsiębiorców i menedżerów - donosi money.pl.

  • Żydzi chcą wstrzymania kanonizacji prymasa Polski | 25-05-2018 13:15:00

    INFO: Komitet Żydów Amerykańskich poinformował, że w piśmie do Watykanu wyraził głębokie zaniepokojenie w związku z ogłoszeniem przez papieża uznania heroiczności cnót kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski w latach 1926-1948 - podaje dziennik.pl.

  • Wszechpolacy spisani za... koszulki | 25-05-2018 11:00:00

    INFO: Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spisani przez policjantów za… patriotyczne koszulki - donosi serwis medianarodowe.com.

  • W Warszawie zamalowano Baumana | 25-05-2018 06:45:00

    INFO: Pięć dni po odsłonięciu murala z Zygmuntem Baumanem na Dworcu Gdańskim w Warszawie, nieznani sprawcy zdewastowali dzieło, wypisując na nim słowo „morderca” - podaje wprost.pl.

  • Rząd policzył, ile pieniędzy dostają protestujący niepełnosprawni | 24-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd policzył, że osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie, a takie osoby protestują w Sejmie, wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł - podaje tvp.info.

  • Rząd wzmoże kontrole aptek | 24-05-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

  • Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu! | 24-05-2018 17:30:00

    INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

  • Radni przeciwko zmniejszeniu diet | 24-05-2018 15:30:00

    INFO: W Dąbrowie Górniczej i w Czeladzi (woj. śląskie) nie przeszły uchwały, których celem było zmniejszenie diet radnym.

  • Fiskus chce znać adresy IP | 24-05-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy - pisze dziennik.pl.

  • Prawo jazdy znacznie podrożeje | 24-05-2018 11:00:00

    FUTURO: Zdobycie prawa jazdy będzie znacznie droższe, nawet o kilkaset złotych - podaje rp.pl.

  • PFN kupiła jacht | 24-05-2018 06:45:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht, na którym miał odbyć się organizowany przez p. Mateusza Kusznierewicza rejs dookoła świata i udział w cyklu regat ponad nazwą Polska100 - informuje RMF FM.

  • Rząd chce zerowej akcyzy na CNG i LNG | 23-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje zerową stawkę akcyzy na gaz do silników spalinowych - podaje interia.pl.