Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2012 13:15:00

NBP jeszcze bardziej zepsuje pieniądze?

INFO: Ze względu na rosnące ceny miedzi, Narodowy Bank Polski chce zmienić stop metali, z których produkowane są 1-groszówki - donosi darmowe "Metro".

 

Obecnie cena wyprodukowania 1 gr kosztuje aż 5 gr, a tylko w 2011 r. mennica wybiła 270 mln jednogroszówek, 150 mln dwugroszówek i 90 mln pięciogroszówek.

 

"Metro" twierdzi, że zmiana stopu 1-groszówek mogłaby przynieść oszczędności wynoszące nawet 50 mln zł rocznie.

 

Zobacz także: NBP nie chce już monet o niskich nominałach.

 

Źródło: www.emetro.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2012 01:22:32 | odpowiedz
    "Metal szlachetny to nie papier drzewny!"
    Keynesiści zapomnieli o tym, że polskie grosze są pokryte w miedzi i przez to nie tracą na swojej wartości przy jednoczesnym dodruku banknotów bez pokrycia, a inflacja idzie w górę - buah! Tępe dekle. Nieunikniona hiperinflacja nadchodzi zebrać żniwa! Przez tych złodziei czeka nas przynajmniej(!) 500% inflacja - nakradli się sporo przez te 22 lata, a kryzys będzie końcowym skutkiem tej kradzieży...
    Czyli w niedalekiej przyszłości Miecho, Bolo, Kazio, Władzio i Zyzio razem wzięci będą ostatecznie warci mniej niż 1 grosz! Muahah! :D

    A jakby się tak głębiej zastanowić, to wcale nie jest do śmiechu... Bo przecie byłażby to wtedy czysta profanacja królów dawnej Polski! D:
  • 20-05-2012 10:17:43 | odpowiedz
    ZADŁUŻENIE państw ŚWIATA sięgnęło 33 BILIONÓW EURO. W 2012 r. Europa musi spłacić 1,9 bln euro długów.
    Tu głównie chodzi o EU i o USA ale oczywiście Japonia i inne krraje wschodnie również mają długi. To każdy człowiek jest winien 550 tyś euro zakładając że średnio odda 60% tego co zarobi i bedzie płacił 50 lat A średnie zarobki to ok 20 tyś euro rocznie czyli w rok odda 12 tyś euroCzyli jezeli państwa by teraz nie wydawału ani centa to w puł wieku można to spłacić jeżeli przyjąć 10% tych dochodów na spłatę długu to już bedzie potrzeba 10 pokoleń jeżeli wg się narodzą. Hiperinflacja nadchodzi i podejrzewam że ta Niemiecka z 1923 roku to był pikuś w porównaniu ile pieniedzy jest dodrukowanych.



  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...
  • Peru

    Urodziłem się w Polsce wyemigrowałem do USA w 1981 tam mieszkałem do 2008 a teraz w Peru w zeszłym roku odwiedziłem Polskę wrz z żomą Vanessą i bardzo się rozczarowałem były to moje 3 odwiedziny o...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Pieniądze

    1. Kto powinien mieć prawo emisji pieniądza w kraju? 2. Czy powinny być wymienialne (złoto, srebro, platyna, aluminium cokolwiek)? 3. Co sądzicie o teorii spiskowej jakoby Kennedy został zabity...
  • Gra hazardowa dla ubogich

    Wszystko ok, poza ostatnimi słowami, gdzie wkradł się pewien błąd logiczny. W grze emerytalnej "życie" to przedmiot zakładu a nie stawka (bo stawką są tu tylko pieniądze) i co do tego nie ma...
  • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

    Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...

Poczytaj również

  • WszechPolacy popierają protest lekarzy | 20-10-2017 06:45:00

    INFO: Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał oświadczenie, z którego wynika, że organizacja popiera postulaty lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy - informuje wprost.pl.

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.

  • Grunty uzyskają jasny status prawny | 18-10-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną budynków wielorodzinnych, które dziś stoją na gruntach o niejasnym stanie prawnym - informuje "Rzeczpospolita".

  • Wykryto kolejną szajkę, która wyłudzała dotacje | 18-10-2017 13:15:00

    INFO: CBŚP w Krakowie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie dotacji z programów unijnych - podaje tvp.info.

  • Policyjne BMW są bezużyteczne? | 18-10-2017 11:00:00

    INFO: Posłowie partii Kukiz’15 wskazują na nieprawidłowości związane z wideorejestratorami w policyjnych BMW - podaje wp.pl.

  • Rząd wziął się za poszukiwaczy skarbów | 18-10-2017 06:45:00

    INFO: Od września poszukiwanie skarbów bez zezwolenia zagrożone jest grzywną, a nawet dwoma latami więzienia - podaje money.pl.