Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2012 13:15:00

NBP jeszcze bardziej zepsuje pieniądze?

INFO: Ze względu na rosnące ceny miedzi, Narodowy Bank Polski chce zmienić stop metali, z których produkowane są 1-groszówki - donosi darmowe "Metro".

 

Obecnie cena wyprodukowania 1 gr kosztuje aż 5 gr, a tylko w 2011 r. mennica wybiła 270 mln jednogroszówek, 150 mln dwugroszówek i 90 mln pięciogroszówek.

 

"Metro" twierdzi, że zmiana stopu 1-groszówek mogłaby przynieść oszczędności wynoszące nawet 50 mln zł rocznie.

 

Zobacz także: NBP nie chce już monet o niskich nominałach.

 

Źródło: www.emetro.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2012 01:22:32 | odpowiedz
    "Metal szlachetny to nie papier drzewny!"
    Keynesiści zapomnieli o tym, że polskie grosze są pokryte w miedzi i przez to nie tracą na swojej wartości przy jednoczesnym dodruku banknotów bez pokrycia, a inflacja idzie w górę - buah! Tępe dekle. Nieunikniona hiperinflacja nadchodzi zebrać żniwa! Przez tych złodziei czeka nas przynajmniej(!) 500% inflacja - nakradli się sporo przez te 22 lata, a kryzys będzie końcowym skutkiem tej kradzieży...
    Czyli w niedalekiej przyszłości Miecho, Bolo, Kazio, Władzio i Zyzio razem wzięci będą ostatecznie warci mniej niż 1 grosz! Muahah! :D

    A jakby się tak głębiej zastanowić, to wcale nie jest do śmiechu... Bo przecie byłażby to wtedy czysta profanacja królów dawnej Polski! D:
  • 20-05-2012 10:17:43 | odpowiedz
    ZADŁUŻENIE państw ŚWIATA sięgnęło 33 BILIONÓW EURO. W 2012 r. Europa musi spłacić 1,9 bln euro długów.
    Tu głównie chodzi o EU i o USA ale oczywiście Japonia i inne krraje wschodnie również mają długi. To każdy człowiek jest winien 550 tyś euro zakładając że średnio odda 60% tego co zarobi i bedzie płacił 50 lat A średnie zarobki to ok 20 tyś euro rocznie czyli w rok odda 12 tyś euroCzyli jezeli państwa by teraz nie wydawału ani centa to w puł wieku można to spłacić jeżeli przyjąć 10% tych dochodów na spłatę długu to już bedzie potrzeba 10 pokoleń jeżeli wg się narodzą. Hiperinflacja nadchodzi i podejrzewam że ta Niemiecka z 1923 roku to był pikuś w porównaniu ile pieniedzy jest dodrukowanych.



  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...
  • Peru

    Urodziłem się w Polsce wyemigrowałem do USA w 1981 tam mieszkałem do 2008 a teraz w Peru w zeszłym roku odwiedziłem Polskę wrz z żomą Vanessą i bardzo się rozczarowałem były to moje 3 odwiedziny o...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Pieniądze

    1. Kto powinien mieć prawo emisji pieniądza w kraju? 2. Czy powinny być wymienialne (złoto, srebro, platyna, aluminium cokolwiek)? 3. Co sądzicie o teorii spiskowej jakoby Kennedy został zabity...
  • Gra hazardowa dla ubogich

    Wszystko ok, poza ostatnimi słowami, gdzie wkradł się pewien błąd logiczny. W grze emerytalnej "życie" to przedmiot zakładu a nie stawka (bo stawką są tu tylko pieniądze) i co do tego nie ma...
  • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

    Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...

Poczytaj również

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.

  • PiS tworzy kodeks wyborczy pod siebie | 19-07-2018 21:45:00

    INFO: PiS tworzy kodeks wyborczy, który spowoduje, że w nadchodzących wyborach do PE duże komitety wyborcze będą miały większe szanse i liczbę mandatów w okręgach - donosi wp.pl.

  • Rząd szykuje rewolucję w zasadach waloryzacji emerytur | 19-07-2018 19:30:00

    FUTURO: Jak podaje portal businessinsider.com.pl, rząd szykuje zmiany zasad waloryzacji rent i emerytur. Zyskać mają osoby z najniższymi świadczeniami.