Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2012 13:15:00

NBP jeszcze bardziej zepsuje pieniądze?

INFO: Ze względu na rosnące ceny miedzi, Narodowy Bank Polski chce zmienić stop metali, z których produkowane są 1-groszówki - donosi darmowe "Metro".

 

Obecnie cena wyprodukowania 1 gr kosztuje aż 5 gr, a tylko w 2011 r. mennica wybiła 270 mln jednogroszówek, 150 mln dwugroszówek i 90 mln pięciogroszówek.

 

"Metro" twierdzi, że zmiana stopu 1-groszówek mogłaby przynieść oszczędności wynoszące nawet 50 mln zł rocznie.

 

Zobacz także: NBP nie chce już monet o niskich nominałach.

 

Źródło: www.emetro.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-05-2012 01:22:32 | odpowiedz
    "Metal szlachetny to nie papier drzewny!"
    Keynesiści zapomnieli o tym, że polskie grosze są pokryte w miedzi i przez to nie tracą na swojej wartości przy jednoczesnym dodruku banknotów bez pokrycia, a inflacja idzie w górę - buah! Tępe dekle. Nieunikniona hiperinflacja nadchodzi zebrać żniwa! Przez tych złodziei czeka nas przynajmniej(!) 500% inflacja - nakradli się sporo przez te 22 lata, a kryzys będzie końcowym skutkiem tej kradzieży...
    Czyli w niedalekiej przyszłości Miecho, Bolo, Kazio, Władzio i Zyzio razem wzięci będą ostatecznie warci mniej niż 1 grosz! Muahah! :D

    A jakby się tak głębiej zastanowić, to wcale nie jest do śmiechu... Bo przecie byłażby to wtedy czysta profanacja królów dawnej Polski! D:
  • 20-05-2012 10:17:43 | odpowiedz
    ZADŁUŻENIE państw ŚWIATA sięgnęło 33 BILIONÓW EURO. W 2012 r. Europa musi spłacić 1,9 bln euro długów.
    Tu głównie chodzi o EU i o USA ale oczywiście Japonia i inne krraje wschodnie również mają długi. To każdy człowiek jest winien 550 tyś euro zakładając że średnio odda 60% tego co zarobi i bedzie płacił 50 lat A średnie zarobki to ok 20 tyś euro rocznie czyli w rok odda 12 tyś euroCzyli jezeli państwa by teraz nie wydawału ani centa to w puł wieku można to spłacić jeżeli przyjąć 10% tych dochodów na spłatę długu to już bedzie potrzeba 10 pokoleń jeżeli wg się narodzą. Hiperinflacja nadchodzi i podejrzewam że ta Niemiecka z 1923 roku to był pikuś w porównaniu ile pieniedzy jest dodrukowanych.



  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...
  • Peru

    Urodziłem się w Polsce wyemigrowałem do USA w 1981 tam mieszkałem do 2008 a teraz w Peru w zeszłym roku odwiedziłem Polskę wrz z żomą Vanessą i bardzo się rozczarowałem były to moje 3 odwiedziny o...
  • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

    Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
  • Pieniądze

    1. Kto powinien mieć prawo emisji pieniądza w kraju? 2. Czy powinny być wymienialne (złoto, srebro, platyna, aluminium cokolwiek)? 3. Co sądzicie o teorii spiskowej jakoby Kennedy został zabity...
  • Gra hazardowa dla ubogich

    Wszystko ok, poza ostatnimi słowami, gdzie wkradł się pewien błąd logiczny. W grze emerytalnej "życie" to przedmiot zakładu a nie stawka (bo stawką są tu tylko pieniądze) i co do tego nie ma...
  • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

    Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...

Poczytaj również

  • Samorządy otrzymają 300 mln zł na rozwój elektrycznego transportu | 17-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd przypomina, że samorządy mogą wziąć 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na rozwój elektrycznego transportu - podaje bankier.pl.

  • Niebezpiecznie chorzy wracają do domów | 16-01-2019 21:45:00

    INFO: Niebezpieczni chorzy po odsiadce zamiast do szpitala wracają do domu, a powinni być kierowani na przymusowe leczenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Prezydent Krakowa hojny dla urzędników | 16-01-2019 19:30:00

    INFO: W 2018 r. prezydent Krakowa, p. Jacek Majchrowski przyznał podwładnym łącznie 18,6 mln zł. To 2 mln zł więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Dzienniku Polskim".

  • Owsiak zgłoszony do Nobla | 16-01-2019 17:30:00

    INFO: Komitet Norweski przyjął nominację dla p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - donosi wPolityce.pl.

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska | 16-01-2019 15:30:00

    INFO: PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających w Gdańsku - poinformował WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.