Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

27-12-2017 11:00:00

Nawet najmniejsi podatnicy będą musieli się skomputeryzować

FUTURO: W 2018 r. nawet najmniejsi podatnicy VAT będą musieli się skomputeryzować, fiskus oczekuje bowiem przekazywania przez nich tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego - donosi stooq.pl.

 

Wg ekspertów, od stycznia przyszłego roku obowiązek przekazywania rejestrów JPK_VAT obejmie w zasadzie wszystkich czynnych podatników VAT. Nie obejmie jedynie podatników korzystających ze zwolnienia podmiotowego, których obrót nie przekracza 200 tys. zł rocznie, ani tych, którzy nie są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni. Szacuje się, że JPK będzie musiało stosować ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców, którzy dotąd tego nie robili.

- Obawiam się, że starsza osoba mająca problemy z obsługą komputera nie poradzi sobie z takim plikiem. Efekt zmiany może być taki, że małe firmy, które miały zostać bezkosztowo przez państwo obsłużone poprzez darmowe oprogramowania, będą musiały zainwestować w jakiś program księgowy, albo zapłacić biuru rachunkowemu za wysyłanie JPK - mówi p. Jacek Matarewicz, doradca podatkowy i adwokat.

 

Źródło: stooq.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 27-12-2017 11:37:17 | odpowiedz
    Plik JPK dający pełną informację o powiązaniach między firmami
    jest doskonałym narzędziem do niszczenia polskiego mini-przemysłu i rzemiosła. Za wprowadzenie tej regulacji pomysłodawcy mają u mnie "czapę".
    • 27-12-2017 11:58:53 | odpowiedz
      To tylko kolejny kroczek ze strony państwa w kierunku wprowadzenia waluty cyfrowej, czyli przejęcia całkowitej kontroli nad pieniądzem.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • ubezpieczenia - przyczyna wszystkich wypadków drogowych

    Witam, JKM powiedział: Twierdzę natomiast, że główną przyczyną wypadków drogowych są ubezpieczenia komunikacyjne. Zwłaszcza OC. Wprowadzenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest...
  • Dlaczego mieszkania są takie drogie?

    Witam Czy ma ktoś namiary na prawicową analizę przyczyn wysokich kosztów mieszkań w Polsce (budowa oraz rynek wtórny)? W sumie ciekawy temat.
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Ważne pytania..

    Witam Mam 3 pytania do Pana JKM.. Nie wiem gdzie je mogę zadać, więc pytam tu.. W tej chwili mamy wielu kontrolerów jakości produktów, m.in. żywności. Ci ludzie którzy to kontrolują (a także...
  • wolny rynek = bolszewizm ?

    Oto cytat z pewnego forum. Chciałbym usłyszeć Odpowiedzi zwolenników wolnego rynku na każdy z tych czterech punktów. Dzięki. Nagle cały świat staje się wolnorynkowy, no i... [...]Po pierwsze....

Poczytaj również

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.

  • MinFin zagubił się we własnych przepisach | 15-10-2018 15:30:00

    INFO: Resort finansów nie panuje nad biegunką legislacyjną - alarmuje dziennik.pl.

  • Rząd kupił lotnisko w Radomiu | 15-10-2018 13:15:00

    INFO: Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło będące w rękach samorządu lotnisko w Radomiu - donosi wgospodarce.pl.

  • Wolność popiera kandydata... PiS | 15-10-2018 11:00:00

    INFO: Partia Wolność udzieliła poparcia p. Marcinowi Horale, kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.

  • Rząd "uratuje" Wieliczkę za... 1 mld zł | 15-10-2018 06:45:00

    INFO: Rząd "uratuje" zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce - informuje stooq.pl.

  • Absurdalne wydatki na niepracujących | 14-10-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Marek Jakubiak z Kukiz`15 poinformował, że Warszawa wydaje duże pieniądze na obiboków - podaje tvp.info.

  • Rząd uruchomi program Prąd+? | 14-10-2018 17:30:00

    INFO: Ministerstwo Energii chce uruchomić program dopłat do rachunków za prąd - podaje bankier.pl.

  • Tygodnik "Nie" bliski upadku | 14-10-2018 14:15:00

    INFO: P. Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika "Nie", przyznał, że jego gazeta może upaść - podaje dorzeczy.pl.

  • Przemoc na Marszu Równości w Lublinie | 14-10-2018 11:00:00

    INFO: Do dużej rozróby doszło podczas Marszu Równości w Lublinie - donosi wprost.pl.

  • Niebezpieczny program nauczania w Słupsku | 14-10-2018 06:45:00

    INFO: Zdaniem prawników Ordo Iuris, Rada Miasta w Słupsku, wprowadzając edukację seksualną, przekroczyła swoje kompetencje.