Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-03-2016 21:45:00

Największy koncern świata uratuje "Gazetę Wyborczą"?

INFO: Spółka Alphabet, do której należy koncern Google, stworzyła projekt Digital News Initiative Innovation Fund, który ma wpompować ponad milion euro na polski rynek wydawniczy - donosi parezja.pl.

 

Celem projektu jest "rozwój dziennikarstwa w sieci”. Fundusz będzie wspierał europejskich wydawców. W ciągu 3 lat ma do rozdania 150 mln euro, z czego prawie 1,5 mln euro ma trafić do Polski. Portal podaje, że pokaźne sumy mają otrzymać lewicowe media w Polsce - „Gazeta Wyborcza”, Radio Tok FM i portal p. Tomasza Lisa - naTemat.pl.

Jak podaje portal, "Gazeta Wyborcza” wystąpiła o dofinansowanie projektu "Prześwietlając polityków”, a radio Tok FM projektu "Mikrofon TOK FM”, gdzie każdy słuchacz będzie mógł współtworzyć audycję stacji. Pieniądze otrzyma również portal p. Lisa, który ma zająć się weryfikacją informacji znajdujących się w przestrzeni publicznej. Z informacji serwisu parezja.pl wynika, że w Radzie Digital News Initiative Innovation Fund zasiada p. Bartosz Hojka, szef Agory.

 

Źródło: parezja.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    04-03-2016 01:33:54 | odpowiedz
  • jacuniek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    04-03-2016 02:49:18 | odpowiedz
  • 04-03-2016 05:55:55 | odpowiedz
    Szykują się do następnych wyborów, bez mediów tego nie wygrają.
    • 04-03-2016 07:14:35 | odpowiedz
      Obawiam się, że jest to szerszy projekt monopolizacji dostępu do informacji.
      • 04-03-2016 10:08:02 | odpowiedz
        Przegrali i znowu przegraja - jak dlugo nie opanuja internetu.

        Przypomne: liczbe "666" daje sie przetlumaczyc w nowohebrajskim metoda odwroconej numeralizacji slow jako:
        "Ten, ktory zaprowadzil porzadek w internecie." !!!
        • 04-03-2016 15:07:08 | odpowiedz
          A ty nie wiesz kto założył internet? Przecież internet wymyślili i wprowadzili Żydzi. Każdy post kontrolują
          • 04-03-2016 16:40:02 | odpowiedz
            Chyba miało być: "Każdy kompost kontrolują"
          • pislamista | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
            04-03-2016 21:01:04 | odpowiedz
  • 04-03-2016 10:38:55 | odpowiedz
    Epitafium gen.Kiszki

    "Czlowiek honoru" tu lezy. Tak bywa:
    Honor ocala, ten kto ma archiwa...
  • 04-03-2016 14:11:10 | odpowiedz
    jeb.....ich pies.w necie żądzi MARIUSZ MAX KOLONKO i nigdy nie dacie mu rady wy ŻYDOWSKIE PROSTYTUTKI hehehe
  • 04-03-2016 16:48:33 | odpowiedz
    Dobrze by było zrobić jakąś akcję przekierowania tych pieniędzy na media prawicowe!! Zasypać ich mailami że nie chcemy tej propagandy itd.

  • Szkolnictwo

    Uważam, że najważniejszym projektem winien być projekt postulujący zniesienie przymusu edukacyjnego. Precyzyjnie: zniesienie czyli zupełne i całkowite wyzbycie się przez państwo prawa...
  • Czas się obudzić - Czyli "obalmy rząd" !!!

    Na początku chciałbym podać pare linków z którymi powinien ( jeśli jeszcze nie otworzył oczu) zapoznać się każdy z was : http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947# Film...
  • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

    Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...
  • Sondaże prezydenckie 2010 ZBIORCZO !

    Szanowne Koleżanki i Koledzy, szanowni Państwo ! poniżej umieszczam klika linków do internetowych sondaży prezydenckich, gdzie oddając głos na JKM, można... zmieniać rzeczywistość ;-) albo jak...
  • Ostatnia prosta w kampanii - WSZYSTKIE SONDAŻE!

    Wklejam z bloga JKM! Ktoś się natrudził z tą całą listą :) NA POCZĄTEK NAJLEPSZA! http://www.przeglad-socjalistyczny.pl/ Korwin wyraźnie prowadził i usunęli sondę;) Teraz dali inny kandydat...
  • Haktywizm ?

    Witam, Kamil, lat 26, sympatyk z rocznym stażem. Interesuję mnie stosunek partii bądź osób sympatyzujących do zjawiska zwanym haktywizm. Kilka linków, słowem wyjaśnienia: Haktywizm -...

Poczytaj również

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.

  • Grunty uzyskają jasny status prawny | 18-10-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną budynków wielorodzinnych, które dziś stoją na gruntach o niejasnym stanie prawnym - informuje "Rzeczpospolita".

  • Wykryto kolejną szajkę, która wyłudzała dotacje | 18-10-2017 13:15:00

    INFO: CBŚP w Krakowie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie dotacji z programów unijnych - podaje tvp.info.

  • Policyjne BMW są bezużyteczne? | 18-10-2017 11:00:00

    INFO: Posłowie partii Kukiz’15 wskazują na nieprawidłowości związane z wideorejestratorami w policyjnych BMW - podaje wp.pl.

  • Rząd wziął się za poszukiwaczy skarbów | 18-10-2017 06:45:00

    INFO: Od września poszukiwanie skarbów bez zezwolenia zagrożone jest grzywną, a nawet dwoma latami więzienia - podaje money.pl.

  • Szlęzak nie wierzy w wolny rynek Gowina | 17-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Szanuję Gowina i cenię jego intelektualną sprawność, ale jeżeli ktoś sądzi, że będąc dużo słabszym partnerem w koalicji z PiS-em, będzie mógł realizować jakiekolwiek założenia gospodarki wolnorynkowej, to jest naiwny albo cyniczny - pisze p. Andrzej Szlęzak, który współpracował z p. Gowinem, zanim ten związał się z PiS.