Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-03-2016 21:45:00

Największy koncern świata uratuje "Gazetę Wyborczą"?

INFO: Spółka Alphabet, do której należy koncern Google, stworzyła projekt Digital News Initiative Innovation Fund, który ma wpompować ponad milion euro na polski rynek wydawniczy - donosi parezja.pl.

 

Celem projektu jest "rozwój dziennikarstwa w sieci”. Fundusz będzie wspierał europejskich wydawców. W ciągu 3 lat ma do rozdania 150 mln euro, z czego prawie 1,5 mln euro ma trafić do Polski. Portal podaje, że pokaźne sumy mają otrzymać lewicowe media w Polsce - „Gazeta Wyborcza”, Radio Tok FM i portal p. Tomasza Lisa - naTemat.pl.

Jak podaje portal, "Gazeta Wyborcza” wystąpiła o dofinansowanie projektu "Prześwietlając polityków”, a radio Tok FM projektu "Mikrofon TOK FM”, gdzie każdy słuchacz będzie mógł współtworzyć audycję stacji. Pieniądze otrzyma również portal p. Lisa, który ma zająć się weryfikacją informacji znajdujących się w przestrzeni publicznej. Z informacji serwisu parezja.pl wynika, że w Radzie Digital News Initiative Innovation Fund zasiada p. Bartosz Hojka, szef Agory.

 

Źródło: parezja.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    04-03-2016 01:33:54 | odpowiedz
  • jacuniek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    04-03-2016 02:49:18 | odpowiedz
  • 04-03-2016 05:55:55 | odpowiedz
    Szykują się do następnych wyborów, bez mediów tego nie wygrają.
    • 04-03-2016 07:14:35 | odpowiedz
      Obawiam się, że jest to szerszy projekt monopolizacji dostępu do informacji.
      • 04-03-2016 10:08:02 | odpowiedz
        Przegrali i znowu przegraja - jak dlugo nie opanuja internetu.

        Przypomne: liczbe "666" daje sie przetlumaczyc w nowohebrajskim metoda odwroconej numeralizacji slow jako:
        "Ten, ktory zaprowadzil porzadek w internecie." !!!
        • 04-03-2016 15:07:08 | odpowiedz
          A ty nie wiesz kto założył internet? Przecież internet wymyślili i wprowadzili Żydzi. Każdy post kontrolują
          • 04-03-2016 16:40:02 | odpowiedz
            Chyba miało być: "Każdy kompost kontrolują"
          • pislamista | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
            04-03-2016 21:01:04 | odpowiedz
  • 04-03-2016 10:38:55 | odpowiedz
    Epitafium gen.Kiszki

    "Czlowiek honoru" tu lezy. Tak bywa:
    Honor ocala, ten kto ma archiwa...
  • 04-03-2016 14:11:10 | odpowiedz
    jeb.....ich pies.w necie żądzi MARIUSZ MAX KOLONKO i nigdy nie dacie mu rady wy ŻYDOWSKIE PROSTYTUTKI hehehe
  • 04-03-2016 16:48:33 | odpowiedz
    Dobrze by było zrobić jakąś akcję przekierowania tych pieniędzy na media prawicowe!! Zasypać ich mailami że nie chcemy tej propagandy itd.

  • Szkolnictwo

    Uważam, że najważniejszym projektem winien być projekt postulujący zniesienie przymusu edukacyjnego. Precyzyjnie: zniesienie czyli zupełne i całkowite wyzbycie się przez państwo prawa...
  • Czas się obudzić - Czyli "obalmy rząd" !!!

    Na początku chciałbym podać pare linków z którymi powinien ( jeśli jeszcze nie otworzył oczu) zapoznać się każdy z was : http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947# Film...
  • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

    Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...
  • Sondaże prezydenckie 2010 ZBIORCZO !

    Szanowne Koleżanki i Koledzy, szanowni Państwo ! poniżej umieszczam klika linków do internetowych sondaży prezydenckich, gdzie oddając głos na JKM, można... zmieniać rzeczywistość ;-) albo jak...
  • Ostatnia prosta w kampanii - WSZYSTKIE SONDAŻE!

    Wklejam z bloga JKM! Ktoś się natrudził z tą całą listą :) NA POCZĄTEK NAJLEPSZA! http://www.przeglad-socjalistyczny.pl/ Korwin wyraźnie prowadził i usunęli sondę;) Teraz dali inny kandydat...
  • Haktywizm ?

    Witam, Kamil, lat 26, sympatyk z rocznym stażem. Interesuję mnie stosunek partii bądź osób sympatyzujących do zjawiska zwanym haktywizm. Kilka linków, słowem wyjaśnienia: Haktywizm -...

Poczytaj również

  • Ergo Hestia nie chciała ubezpieczyć lesbijki | 19-08-2017 14:15:00

    INFO: Ergo Hestia odmówiła objęcia ubezpieczeniem partnera osoby homoseksualnej - podaje portal wirtualnemedia.pl.

  • Tak wygląda unijny wolny przepływ kapitałów | 19-08-2017 11:00:00

    INFO: Skarbówka przypomniała, że przewóz przez granicę gotówki odpowiadającej 10 tys. euro lub więcej trzeba zgłosić - podaje stooq.pl.

  • Polscy więźniowie... przechodzą na islam | 19-08-2017 06:45:00

    INFO: Więźniowie, chcąc urozmaicić sobie dietę, deklarują przejście na islam, weganizm lub wegetarianizm - informuje wp.pl.

  • Studenci będą mieli zajęcia wojskowe? | 18-08-2017 21:45:00

    INFO: Na uczelniach mają być organizowane zajęcia wojskowe dla studentów-ochotników - podaje rp.pl.

  • Brakuje sędziów do dezubekizacji | 18-08-2017 19:30:00

    INFO: Brakuje sędziów do rozpatrywania odwołań esbeków. Resort chce, by trafiały one do sądów w całej Polsce - pisze rp.pl.

  • Policja zaostrza taryfikator mandatów | 18-08-2017 17:30:00

    FUTURO: Jak donosi niezalezna.pl, policja na prośbę MSWiA zamierza zaostrzyć kary dla piratów drogowych.

  • Prezydent Częstochowy upomina się o realizację obietnic PiS | 18-08-2017 15:30:00

    INFO: P. Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy z SLD, przypomniał WCz. Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS, że w kampanii wyborczej obiecywał utworzenie województwa częstochowskiego - podaje dziennik.pl.

  • UEFA ukarała Legię | 18-08-2017 13:15:00

    INFO: UEFA ukarała Legię Warszawa karą grzywny w wysokości 35 tys. euro - informuje wprost.pl.

  • IPN: 943 ulice do wymiany | 18-08-2017 11:00:00

    INFO: IPN podsumował swoje działania w zakresie dekomunizacji ulic i pomników - informuje wprost.pl.

  • TVP przetraciła ogromne pieniądze! | 18-08-2017 07:15:00

    INFO: W 2016 r. strata Telewizji Polskiej wyniosła 176,7 mln zł - wynika z danych opublikowanych przez portal press.pl.

  • Młodzież Wszechpolska pozwie żonę Sikorskiego | 17-08-2017 21:45:00

    INFO: P. Anna Applebaum, żona byłego szefa MSZ p. Radosława Sikorskiego, nazwała Młodzież Wszechpolską faszystowską młodzieżówką - podaje dorzeczy.pl.

  • Zabraknie kasy na utrzymanie dróg | 17-08-2017 19:30:00

    INFO: Aż 1,3 mld zł zabraknie w tym roku na remonty i utrzymanie tras krajowych - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Najcięższe przestępstwa seksualne bez przedawnienia? | 17-08-2017 17:30:00

    FUTURO: Sprawcy najpoważniejszych przestępstw na tle seksualnym do końca życia będą musieli liczyć się z represją karną. Tego rodzaju zmianę w kodeksie karnym rozważa Ministerstwo Sprawiedliwości - donosi gazetaprawna.pl.

  • Urzędnicy jeżdżą na hulajnogach | 17-08-2017 15:30:00

    INFO: Urzędnicy z Jasła na Podkarpaciu otrzymali elektryczne hulajnogi i teraz załatwiają nimi służbowe sprawy - podaje fakt.pl.

  • Duży błąd w reformie edukacji? | 17-08-2017 13:15:00

    INFO: Prawdopodobnie reforma edukacji zostanie wprowadzona z błędem, którego na razie nie da się wyeliminować. Chodzi o uczniów gimnazjum, którzy zostaną automatycznie przesunięci do szkoły podstawowej. W sprawie interweniował rzecznik praw obywatelskich - pisze "Super Express".