Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-03-2018 19:30:00

Morawiecki odwołał 17 wiceministrów

INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Chce, by rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny - donosi polskieradio.pl.

 

Premier podkreślił, że "w ogromnym stopniu" zmiany w rządzie nie są zmianami personalnymi i politycznymi, tylko zmianami "usprawniającymi pracę rządu".

- Ja miałem do czynienia z dużymi organizmami, organizacjami przez sporą część mojej pracy zawodowej i wiem, że dyrektorzy, członkowie zarządu, ministrowie starają się zawsze dbać o swoje najbliższe poletko, najlepiej jak potrafią. Sztuka polega na tym, żeby jak najlepiej ze sobą współpracować, żeby rozhermetyzować niektóre struktury - tłumaczył p. Morawiecki.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • UE zakazuje stosowania zwrotów "Pan" i "Pani", czyli UNISEX

    Polityczna poprawność skłoniła liderów Unii Europejskiej do zakazania stosowania sformułowań "Pan" i "Pani", ponieważ jak twierdzą pomysłodawcy zakazu, są one zbyt seksistowskie – podaje "Daily...
  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Sport

    No właśnie... W tej chwili nasze "orły" ogrywają piłkarską potęgę - San Marino, stadion pełny, w TV Szpaku ucieszony, a mi wstyd. W wakacje najliczniejsza w historii reprezentacja zdobyła na...

Poczytaj również

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.

  • Owsiak zrezygnował z funkcji szefa WOŚP | 14-01-2019 19:30:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP - podaje bankier.pl.

  • Libertarianie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży alkoholu | 14-01-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15, Stowarzyszenie KoLiber Wrocław oraz Stowarzyszenie Libertariańskie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży napojów alkoholowych we Wrocławiu.

  • Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów | 14-01-2019 15:30:00

    INFO: Polski Alarm Smogowy alarmuje, że antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów - donosi interia.pl.

  • Afera w NBP: Chodzi o euro? | 14-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Nakręcanie afery w NBP przez opozycję może nie być przypadkowe i prowadzić do rezygnacji ze złotówki i szybkiego wejścia do strefy euro - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  • Prezydent Gdańska dźgnięty nożem podczas finału WOŚP | 14-01-2019 11:00:00

    INFO: Prezydent Gdańska, p. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP - podaje onet.pl.

  • Jeszcze nie istnieje, a już jest trzecią siłą w polityce? | 14-01-2019 06:15:00

    INFO: Gdyby wyborcy mieli możliwość głosowania na jeszcze nieistniejącą partię p. Roberta Biedronia, to uplasowałaby się ona na trzecim miejscu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanych na zlecenie „Super Expressu”.