Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 14:15:00

Morawiecki: Jesteśmy ponad prawami natury

OPINIA: Polski rząd odszedł od darwinizmu społecznego - cieszył się JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, w rozmowie z TVP, o czym donosi wp.pl.

 

P. Morawiecki przekonywał, że "Polska, mimo tego że nie mieliśmy wcześniej reform strukturalnych, dziś w oparciu o Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju radzi sobie coraz lepiej", a w dodatku "uciekamy od tego darwinizmu społecznego, bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł".

- To jest ogromna zasługa naszego rządu - podkreślał wicepremier.

Pytany, czy grozi nam kolejna fala kryzysu, p. Morawiecki przyznał, że jeśli chodzi o Europę, "jest takie ryzyko, że taka fala kryzysu może nadejść".

- Ona właściwie dzisiaj jest powstrzymywana przez politykę banków centralnych, bo polityka ta jest bardzo luźna - mówił. - Bo banki cały czas pompują pieniądze na rynek - zauważył.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 16:50:09 | odpowiedz
    On jest głupi, czy tylko takiego udaje?
  • 20-03-2017 00:25:12 | odpowiedz
    "...bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł" które żeśmy najpierw w ich imieniu pożyczyli a potem je im zabrali. Oni nawet nie zauważyli że coś pożyczyli więc się cieszą a że przez to ich dzieci nawet kitu z okien nie będą miały do jedzenia bo okna teraz z plastiku.... My już wtedy będziemy daleko.

    Coś mi się też nie zgadza z tą "podażą pieniądza" przez banki - czy aby nie powinna temu towarzyszyć jakaś inflacja? Ale co ja tam wiem....
  • 20-03-2017 01:06:57 | odpowiedz
    --PRZERWA NA REKLAMĘ--

    Kwantowy Rezonans Magnetyczny Harter / 3D NLS HEALTH ANALYZER - obowiązkowe wyposażenie każdego "antysystemowca".

    Jestem przekonany, że urządzenie to dobrze posłuży wielu uczestnikom tego forum. POLECAM.

    https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
  • 20-03-2017 01:40:02 | odpowiedz
    Baden-Baden: miejscowość uzdrowiskowa...kurort leczniczy...wody mineralne...zimne i gorące kąpiele...leczy się tutaj schorzenia...m.in. układu nerwowego...dostępni lekarze z ACURA Psychosomatische Klinik...

    Morawiecki, skorzystaj!
  • 20-03-2017 15:35:53 | odpowiedz
    Fala kryzysu powstrzymywana przez pompowanie pieniędzy na rynek ... Co tu dużo gadać: wirtuozeria finansowa.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Pomóżcie przekonać do JKM!

    Szanowni Koledzy, Chciałbym przekonać moją narzeczoną do zagłosowania w niedzielę na JKM. Po wysłuchaniu debaty z UW rzeczywiście stwierdziła, że przekonania Pana Janusza są zbliżone do jej,...

Poczytaj również

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.