Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 14:15:00

Morawiecki: Jesteśmy ponad prawami natury

OPINIA: Polski rząd odszedł od darwinizmu społecznego - cieszył się JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, w rozmowie z TVP, o czym donosi wp.pl.

 

P. Morawiecki przekonywał, że "Polska, mimo tego że nie mieliśmy wcześniej reform strukturalnych, dziś w oparciu o Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju radzi sobie coraz lepiej", a w dodatku "uciekamy od tego darwinizmu społecznego, bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł".

- To jest ogromna zasługa naszego rządu - podkreślał wicepremier.

Pytany, czy grozi nam kolejna fala kryzysu, p. Morawiecki przyznał, że jeśli chodzi o Europę, "jest takie ryzyko, że taka fala kryzysu może nadejść".

- Ona właściwie dzisiaj jest powstrzymywana przez politykę banków centralnych, bo polityka ta jest bardzo luźna - mówił. - Bo banki cały czas pompują pieniądze na rynek - zauważył.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 16:50:09 | odpowiedz
    On jest głupi, czy tylko takiego udaje?
  • 20-03-2017 00:25:12 | odpowiedz
    "...bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł" które żeśmy najpierw w ich imieniu pożyczyli a potem je im zabrali. Oni nawet nie zauważyli że coś pożyczyli więc się cieszą a że przez to ich dzieci nawet kitu z okien nie będą miały do jedzenia bo okna teraz z plastiku.... My już wtedy będziemy daleko.

    Coś mi się też nie zgadza z tą "podażą pieniądza" przez banki - czy aby nie powinna temu towarzyszyć jakaś inflacja? Ale co ja tam wiem....
  • 20-03-2017 01:06:57 | odpowiedz
    --PRZERWA NA REKLAMĘ--

    Kwantowy Rezonans Magnetyczny Harter / 3D NLS HEALTH ANALYZER - obowiązkowe wyposażenie każdego "antysystemowca".

    Jestem przekonany, że urządzenie to dobrze posłuży wielu uczestnikom tego forum. POLECAM.

    https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
  • 20-03-2017 01:40:02 | odpowiedz
    Baden-Baden: miejscowość uzdrowiskowa...kurort leczniczy...wody mineralne...zimne i gorące kąpiele...leczy się tutaj schorzenia...m.in. układu nerwowego...dostępni lekarze z ACURA Psychosomatische Klinik...

    Morawiecki, skorzystaj!
  • 20-03-2017 15:35:53 | odpowiedz
    Fala kryzysu powstrzymywana przez pompowanie pieniędzy na rynek ... Co tu dużo gadać: wirtuozeria finansowa.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Pomóżcie przekonać do JKM!

    Szanowni Koledzy, Chciałbym przekonać moją narzeczoną do zagłosowania w niedzielę na JKM. Po wysłuchaniu debaty z UW rzeczywiście stwierdziła, że przekonania Pana Janusza są zbliżone do jej,...

Poczytaj również

  • Episkopat skrytykował polityków i nacjonalizm | 29-04-2017 20:45:00

    INFO: Stanowisko zawarte w najnowszym dokumencie Episkopatu zatytułowanym "Chrześcijański kształt patriotyzmu" można odczytać jako reprymendę pod adresem polityków, choć bez wskazywania konkretnych partii - pisze "Rzeczpospolita".

  • Poseł Wilk uratował rodzinę od głupiego prawa | 29-04-2017 17:30:00

    INFO: WCz. Jacek Wilk, poseł KNP z klubu Kukiz'15, pomógł rodzinie, która bez urzędniczego pozwolenia rozbudowała swój dom, aby dostosować go do potrzeb 12 dzieci - podaje onet.pl.

  • Ulgi podatkowe dla elektromobilności | 29-04-2017 14:15:00

    INFO: Ministerstwo Rozwoju przedstawiło projekt nowej ustawy o elektromobilności. Projektodawcy proponują m.in. wprowadzenie nowych preferencji podatkowych - podaje podatki.biz.

  • Chcą specjalnej straży do kontroli pieców | 29-04-2017 11:00:00

    INFO: Małopolska Straż Ekologiczna to najnowszy pomysł na wyeliminowanie palenia śmieciami w piecach w gminach wokół Krakowa - donosi dziennikpolski24.pl.

  • Sumliński prawomocnie uniewinniony | 29-04-2017 06:45:00

    INFO: Prokuratura w całości wycofała kasację. Oznacza to, że sprawa red. Wojciecha Sumlińskiego jest całkowicie zamknięta, a dziennikarz został prawomocnie uniewinniony - podaje niezalezna.pl.

  • Młodzi unikają budżetówki niczym ognia | 28-04-2017 21:45:00

    INFO: Coraz mniej młodych ludzi chce pracować w urzędach państwowych - donosi bankier.pl.

  • Polski Sejm zdradą i rozwiązłością stoi | 28-04-2017 19:30:00

    INFO: Grupa osób, wśród których jest p. Anna Kamińska, była żona byłego posła PiS, planuje zbiórkę podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie - podaje wprost.pl.

  • Zdemontowano pomnik upamiętniający UPA | 28-04-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi wp.pl, w Hruszowicach k. Przemyśla rozebrano postawiony nielegalnie w 1994 r. na miejscowym cmentarzu pomnik upamiętniający UPA.

  • MON chce zwiększyć liczbę żołnierzy do 200 tys. | 28-04-2017 15:30:00

    INFO: Chcemy zwiększyć liczbę żołnierzy do 200 tys., w tym 130 tys. zawodowych - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" p. Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej. Jak zaznaczył, by ten cel osiągnąć, konieczna jest reforma systemu szkolenia i naboru do wojska.

  • Dbając o środowisko, nie zapłacą podatku od nieruchomości | 28-04-2017 13:15:00

    INFO: Rada Miasta Nowy Sącz podjęła uchwałę, że podatnik, który zastosuje niskoemisyjne źródło ogrzewania, przez 5 lat nie zapłaci podatku od nieruchomości - podaje dts24.pl.

  • Pojawi się konkurencja dla PKP | 28-04-2017 11:00:00

    INFO: Czeski przewoźnik LEO Express uzyskał certyfikat upoważniający do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej - podaje kurierkolejowy.eu.

  • Solidarność chce lustracji urzędników | 28-04-2017 06:45:00

    INFO: Działające w urzędach związki zawodowe chcą, aby rząd przeprowadził szeroką akcję lustracyjną w administracji państwowej - donosi portal Dziennik.pl.

  • Minister Streżyńska skrytykowała rząd za rozdmuchany socjal | 27-04-2017 21:45:00

    OPINIA: Zdaniem minister cyfryzacji JE Anny Streżyńskiej, rządzący powinni bardziej stawiać na rozwój, niż wydatki socjalne - donosi radiozet.pl.

  • Protestowano przeciwko podatkowi PIT | 27-04-2017 19:30:00

    INFO: Przedstawiciele środowisk wolnościowych protestowali w Gdańsku przeciwko istnieniu podatku dochodowego - podaje radiogdansk.pl.

  • Rząd zostanie mocno odmłodzony | 27-04-2017 17:30:00

    FUTURO: WCz. Michał Dworczyk za JE Antoniego Macierewicza w MON, a WDost. Adam Bielan za szefa MSZ JE Witolda Waszczykowskiego - takie zmiany w rządzie mogą nastąpić już w czerwcu - donosi "Fakt".