Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 14:15:00

Morawiecki: Jesteśmy ponad prawami natury

OPINIA: Polski rząd odszedł od darwinizmu społecznego - cieszył się JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, w rozmowie z TVP, o czym donosi wp.pl.

 

P. Morawiecki przekonywał, że "Polska, mimo tego że nie mieliśmy wcześniej reform strukturalnych, dziś w oparciu o Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju radzi sobie coraz lepiej", a w dodatku "uciekamy od tego darwinizmu społecznego, bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł".

- To jest ogromna zasługa naszego rządu - podkreślał wicepremier.

Pytany, czy grozi nam kolejna fala kryzysu, p. Morawiecki przyznał, że jeśli chodzi o Europę, "jest takie ryzyko, że taka fala kryzysu może nadejść".

- Ona właściwie dzisiaj jest powstrzymywana przez politykę banków centralnych, bo polityka ta jest bardzo luźna - mówił. - Bo banki cały czas pompują pieniądze na rynek - zauważył.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 16:50:09 | odpowiedz
    On jest głupi, czy tylko takiego udaje?
  • 20-03-2017 00:25:12 | odpowiedz
    "...bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł" które żeśmy najpierw w ich imieniu pożyczyli a potem je im zabrali. Oni nawet nie zauważyli że coś pożyczyli więc się cieszą a że przez to ich dzieci nawet kitu z okien nie będą miały do jedzenia bo okna teraz z plastiku.... My już wtedy będziemy daleko.

    Coś mi się też nie zgadza z tą "podażą pieniądza" przez banki - czy aby nie powinna temu towarzyszyć jakaś inflacja? Ale co ja tam wiem....
  • 20-03-2017 01:06:57 | odpowiedz
    --PRZERWA NA REKLAMĘ--

    Kwantowy Rezonans Magnetyczny Harter / 3D NLS HEALTH ANALYZER - obowiązkowe wyposażenie każdego "antysystemowca".

    Jestem przekonany, że urządzenie to dobrze posłuży wielu uczestnikom tego forum. POLECAM.

    https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
  • 20-03-2017 01:40:02 | odpowiedz
    Baden-Baden: miejscowość uzdrowiskowa...kurort leczniczy...wody mineralne...zimne i gorące kąpiele...leczy się tutaj schorzenia...m.in. układu nerwowego...dostępni lekarze z ACURA Psychosomatische Klinik...

    Morawiecki, skorzystaj!
  • 20-03-2017 15:35:53 | odpowiedz
    Fala kryzysu powstrzymywana przez pompowanie pieniędzy na rynek ... Co tu dużo gadać: wirtuozeria finansowa.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Pomóżcie przekonać do JKM!

    Szanowni Koledzy, Chciałbym przekonać moją narzeczoną do zagłosowania w niedzielę na JKM. Po wysłuchaniu debaty z UW rzeczywiście stwierdziła, że przekonania Pana Janusza są zbliżone do jej,...

Poczytaj również

  • Sopot chce ograniczyć liczbę aut w mieście | 18-06-2018 21:45:00

    INFO: Władze Sopotu mają pomysł na to, aby zachęcić kierowców, by w sezonie wakacyjnym nie wjeżdżali pojazdami do centrum kurortu oraz w pobliże plaży - podaje bankier.pl.

  • PO dogadała się z Unią ws. dotacji?! | 18-06-2018 19:30:00

    INFO: Portal telewizjarepublika.pl informuje o dziwnej wypowiedzi WCz. Rafała Trzaskowskiego z PO, która może sugerować, że PO dogadała się z UE ws. uniodotacji dla Polski.

  • Akcjonariuszem Ruchu Chorzów została... skarbówka! | 18-06-2018 17:30:00

    INFO: I Śląski Urząd Skarbowy z siedzibą w Sosnowcu objął 5,45% akcji klubu piłkarskiego Ruch Chorzów - podaje dziennik.pl.

  • Zacznie się jatka pod dyktando lobbingu banksterów? | 18-06-2018 15:30:00

    INFO: Pod pretekstem dobrych zmian dla konsumentów rządzący zawiesili działanie przedawnienia długów względem roszczeń bankowych i windykacyjnych - alarmuje portal anuluj-dlug.pl.

  • Krzysztof Kawęcki następcą Marka Jurka | 18-06-2018 13:15:00

    INFO: Na posiedzeniu Rady Naczelnej Prawicy Rzeczypospolitej CEP Marek Jurek zdecydował o przekazaniu obowiązków prezesa partii, zgodnie ze statutem, wskazanemu przez Radę Naczelną wiceprezesowi.

  • Mafia ściąga do Polski imigrantów | 18-06-2018 11:00:00

    INFO: Mafia nielegalnie ściąga do Polski z Azji i Afryki nawet dziesiątki tysięcy osób rocznie - podaje wPolityce.pl.

  • Armia zbiera dane o obywatelach polskich obcego pochodzenia | 18-06-2018 06:45:00

    INFO: Wojsko zbiera wrażliwe informacje na temat obywateli polskich obcego pochodzenia - informuje RMF FM.

  • Młoda prawicowa działaczka zginęła w tajemniczych okolicznościach | 17-06-2018 20:45:00

    INFO: P. Anastazja Majcher, prawicowa działaczka, dziennikarka Programu 7 oraz TAKT.TV, nie żyje - donosi portal wprawo.pl.

  • Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego | 17-06-2018 17:30:00

    INFO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje interia.pl.

  • Skarga handlarzy roszczeń odrzucona | 17-06-2018 14:15:00

    INFO: Sąd odrzucił skargę handlarzy roszczeń na decyzję ministra rozwoju, odbierającą im przejętą wcześniej przez nich działkę przy warszawskim placu Defilad. Grupa skarżących domaga się wielomilionowych odszkodowań za cofnięcie decyzji zwrotowej - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • Duda mało ułaskawia | 17-06-2018 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Duda tylko 46 razy skorzystał do tej pory z przysługującego mu prawa łaski. "Super Express" podkreśla, że jego poprzednicy korzystali z tego prawa dużo częściej.

  • Naciągnęli fakty, by wybielić rządową ochronę | 17-06-2018 06:15:00

    INFO: Prokuratura mocno nagięła fakty, by wybronić z zarzutów rządową ochronę pani premier - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na materiały ze śledztwa w sprawie wypadku p. Beaty Szydło, do którego doszło w ubiegłym roku w Oświęcimiu.

  • Zaprezentowano treść Konwencji Praw Rodziny | 16-06-2018 20:45:00

    INFO: W Warszawie zaprezentowano projekt Konwencji Praw Rodziny, która zawiera w sobie prawa rodziców, małżonków i dzieci.

  • Chcą, by Toruń spłacał swoje zadłużenie | 16-06-2018 17:30:00

    INFO: Od 16 do 25 czerwca 2018 r. można głosować na projekt ogólnomiejski pt. "Mniejszy dług - bogatszy Toruń" do budżetu partycypacyjnego Torunia na 2019 rok.

  • Petru założył koło poselskie | 16-06-2018 14:15:00

    INFO: Byli posłowie Nowoczesnej WCz.WCz. Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt powołali koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni - informuje dorzeczy.pl.