Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 14:15:00

Morawiecki: Jesteśmy ponad prawami natury

OPINIA: Polski rząd odszedł od darwinizmu społecznego - cieszył się JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, w rozmowie z TVP, o czym donosi wp.pl.

 

P. Morawiecki przekonywał, że "Polska, mimo tego że nie mieliśmy wcześniej reform strukturalnych, dziś w oparciu o Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju radzi sobie coraz lepiej", a w dodatku "uciekamy od tego darwinizmu społecznego, bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł".

- To jest ogromna zasługa naszego rządu - podkreślał wicepremier.

Pytany, czy grozi nam kolejna fala kryzysu, p. Morawiecki przyznał, że jeśli chodzi o Europę, "jest takie ryzyko, że taka fala kryzysu może nadejść".

- Ona właściwie dzisiaj jest powstrzymywana przez politykę banków centralnych, bo polityka ta jest bardzo luźna - mówił. - Bo banki cały czas pompują pieniądze na rynek - zauważył.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 16:50:09 | odpowiedz
    On jest głupi, czy tylko takiego udaje?
  • 20-03-2017 00:25:12 | odpowiedz
    "...bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł" które żeśmy najpierw w ich imieniu pożyczyli a potem je im zabrali. Oni nawet nie zauważyli że coś pożyczyli więc się cieszą a że przez to ich dzieci nawet kitu z okien nie będą miały do jedzenia bo okna teraz z plastiku.... My już wtedy będziemy daleko.

    Coś mi się też nie zgadza z tą "podażą pieniądza" przez banki - czy aby nie powinna temu towarzyszyć jakaś inflacja? Ale co ja tam wiem....
  • 20-03-2017 01:06:57 | odpowiedz
    --PRZERWA NA REKLAMĘ--

    Kwantowy Rezonans Magnetyczny Harter / 3D NLS HEALTH ANALYZER - obowiązkowe wyposażenie każdego "antysystemowca".

    Jestem przekonany, że urządzenie to dobrze posłuży wielu uczestnikom tego forum. POLECAM.

    https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
  • 20-03-2017 01:40:02 | odpowiedz
    Baden-Baden: miejscowość uzdrowiskowa...kurort leczniczy...wody mineralne...zimne i gorące kąpiele...leczy się tutaj schorzenia...m.in. układu nerwowego...dostępni lekarze z ACURA Psychosomatische Klinik...

    Morawiecki, skorzystaj!
  • 20-03-2017 15:35:53 | odpowiedz
    Fala kryzysu powstrzymywana przez pompowanie pieniędzy na rynek ... Co tu dużo gadać: wirtuozeria finansowa.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Pomóżcie przekonać do JKM!

    Szanowni Koledzy, Chciałbym przekonać moją narzeczoną do zagłosowania w niedzielę na JKM. Po wysłuchaniu debaty z UW rzeczywiście stwierdziła, że przekonania Pana Janusza są zbliżone do jej,...

Poczytaj również

  • Tak kłamie posłanka PO | 21-08-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Joanna Mucha, posłanka PO, twierdziła, że została pobita w Sejmie. Teraz zaprzecza własnym słowom - podaje wprost.pl.

  • RPO potwierdził wyrok sądu ws. przeprosin za "polskie obozy" | 21-08-2017 17:30:00

    INFO: Polski sąd i orzekający sędziowie, którzy nakazali niemieckiej telewizji ZDF przeprosić byłego więźnia Auschwitz, p. Karola Tenderę za użycie sformułowania „polskie obozy śmierci”, są niezawiśli - podkreślił Rzecznik Praw Obywatelskich.

  • Rząd demoralizuje ludzi | 21-08-2017 15:30:00

    OPINIA: Po co się ubezpieczać, skoro dobry rząd da nam pieniądze? - pyta red. Łukasz Warzecha na łamach "Do Rzeczy".

  • Szydło ingeruje w rynek materiałów budowlanych | 21-08-2017 13:15:00

    INFO: JE Beata Szydło zaapelowała w Małej Kloni k. Gostycyna (woj. kujawsko-pomorskie) do sprzedawców, żeby nie podwyższali cen materiałów budowlanych po nawałnicach, które przeszły przez Polskę - podaje stooq.pl.

  • Prof. Zybertowicz: Potrzeba ekspertów od mentalności elit UE | 21-08-2017 11:00:00

    OPINIA: Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta, zauważył, że wśród ekspertów komentujących zamachy brakuje ekspertów od mentalności elit UE.

  • Dr Sadowski: Polska rozwija się poniżej swojego potencjału | 21-08-2017 06:45:00

    OPINIA: Dobra koniunktura w gospodarce będzie wtedy, kiedy osiągniemy wzrost gospodarczy, ale dwucyfrowy - powiedział dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

  • Więźniowie w końcu będą pracować! | 20-08-2017 20:45:00

    FUTURO: 6 hal produkcyjnych ma powstać w śląskich więzieniach. Zatrudnienie znajdzie tam prawie 200 osadzonych - donosi radio.katowice.pl.

  • Samorządy nie liczą się z publicznym groszem | 20-08-2017 17:30:00

    INFO: Przez zaniedbania włodarzy Włocławka, prezesom spółek komunalnych trzeba było wypłacić blisko 120 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe - informuje portal ddwloclawek.pl.

  • Drawsko Pomorskie nie chce spłacać długów Ostrowic | 20-08-2017 14:15:00

    INFO: Po tym jak MSWiA dało „zielone światło” do likwidacji zadłużonych Ostrowic i włączenia ich obszaru do gminy Drawsko Pomorskie, w samorządzie tej drugiej gminy zapanowała konsternacja - pisze portalsamorzadowy.pl.

  • Prawo wodne dobiera się do rolników | 20-08-2017 11:00:00

    INFO: Z dodatkowymi kosztami i uciążliwościami będą musieli zmagać się rolnicy po wejściu w życie nowego Prawa wodnego - podaje przekrojgospodarczy.pl.

  • Zabrakło pieniędzy na wypłaty dla urzędników! | 20-08-2017 06:45:00

    INFO: W kasie miasta Otwock brakuje pieniędzy na wypłaty dla urzędników - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • Dwie polskie uczelnie w rankingu szanghajskim | 19-08-2017 20:45:00

    INFO: W rankingu szanghajskim, czyli prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata, znalazły się zaledwie 2 polskie uczelnie - informuje wprost.pl.

  • Ziobro o wojnie z mafią VAT-owską | 19-08-2017 17:30:00

    INFO: Konieczna jest zdecydowana i skuteczna walka z przestępczością VAT-owską, bo na tych oszustwach tracimy wszyscy - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  • Ergo Hestia nie chciała ubezpieczyć lesbijki | 19-08-2017 14:15:00

    INFO: Ergo Hestia odmówiła objęcia ubezpieczeniem partnera osoby homoseksualnej - podaje portal wirtualnemedia.pl.

  • Tak wygląda unijny wolny przepływ kapitałów | 19-08-2017 11:00:00

    INFO: Skarbówka przypomniała, że przewóz przez granicę gotówki odpowiadającej 10 tys. euro lub więcej trzeba zgłosić - podaje stooq.pl.