Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 14:15:00

Morawiecki: Jesteśmy ponad prawami natury

OPINIA: Polski rząd odszedł od darwinizmu społecznego - cieszył się JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, w rozmowie z TVP, o czym donosi wp.pl.

 

P. Morawiecki przekonywał, że "Polska, mimo tego że nie mieliśmy wcześniej reform strukturalnych, dziś w oparciu o Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju radzi sobie coraz lepiej", a w dodatku "uciekamy od tego darwinizmu społecznego, bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł".

- To jest ogromna zasługa naszego rządu - podkreślał wicepremier.

Pytany, czy grozi nam kolejna fala kryzysu, p. Morawiecki przyznał, że jeśli chodzi o Europę, "jest takie ryzyko, że taka fala kryzysu może nadejść".

- Ona właściwie dzisiaj jest powstrzymywana przez politykę banków centralnych, bo polityka ta jest bardzo luźna - mówił. - Bo banki cały czas pompują pieniądze na rynek - zauważył.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 16:50:09 | odpowiedz
    On jest głupi, czy tylko takiego udaje?
  • 20-03-2017 00:25:12 | odpowiedz
    "...bo jednocześnie przekazujemy ludziom 45 mld zł" które żeśmy najpierw w ich imieniu pożyczyli a potem je im zabrali. Oni nawet nie zauważyli że coś pożyczyli więc się cieszą a że przez to ich dzieci nawet kitu z okien nie będą miały do jedzenia bo okna teraz z plastiku.... My już wtedy będziemy daleko.

    Coś mi się też nie zgadza z tą "podażą pieniądza" przez banki - czy aby nie powinna temu towarzyszyć jakaś inflacja? Ale co ja tam wiem....
  • 20-03-2017 01:06:57 | odpowiedz
    --PRZERWA NA REKLAMĘ--

    Kwantowy Rezonans Magnetyczny Harter / 3D NLS HEALTH ANALYZER - obowiązkowe wyposażenie każdego "antysystemowca".

    Jestem przekonany, że urządzenie to dobrze posłuży wielu uczestnikom tego forum. POLECAM.

    https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
  • 20-03-2017 01:40:02 | odpowiedz
    Baden-Baden: miejscowość uzdrowiskowa...kurort leczniczy...wody mineralne...zimne i gorące kąpiele...leczy się tutaj schorzenia...m.in. układu nerwowego...dostępni lekarze z ACURA Psychosomatische Klinik...

    Morawiecki, skorzystaj!
  • 20-03-2017 15:35:53 | odpowiedz
    Fala kryzysu powstrzymywana przez pompowanie pieniędzy na rynek ... Co tu dużo gadać: wirtuozeria finansowa.

  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Pomóżcie przekonać do JKM!

    Szanowni Koledzy, Chciałbym przekonać moją narzeczoną do zagłosowania w niedzielę na JKM. Po wysłuchaniu debaty z UW rzeczywiście stwierdziła, że przekonania Pana Janusza są zbliżone do jej,...

Poczytaj również

  • Polska zniesie zmiany czasu? | 23-03-2017 17:30:00

    INFO: Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" domaga się zniesienia zmiany czasu - podaje wp.pl.

  • Były prezes i pracownicy ZUS pod lupą CBA | 23-03-2017 15:30:00

    INFO: Jak donosi wprost.pl, CBA złożyło zawiadomienie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa i pracowników ZUS. Sprawa dotyczy umowy informatycznej z 2013 r. na kwotę 19,5 mln zł.

  • Urzędnicy walczą o kontrolę nad uniodotacjami | 23-03-2017 13:15:00

    INFO: Marszałkowie 2 północnych województw wycofują unijne fundusze z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obawiają się, że nowa ustawa zapowiadana przez rząd mogłaby pozbawić ich kontroli nad częścią środków - donosi tvp.info.

  • Brednie resortu rozwoju: Dzięki uniodotacjom Polska urosła o 59% | 23-03-2017 11:00:00

    OPINIA: W latach 2004-15 Polska osiągnęła największy skumulowany wzrost PKB wśród państw członkowskich UE; w tym czasie polska gospodarka urosła o prawie 59%. Duży wpływ na to miały fundusze UE - twierdzi p. Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

  • Postulator beatyfikacji księdza Popiełuszki był agentem SB | 23-03-2017 06:45:00

    INFO: Ks. Tomasz Kaczmarek, postulator etapu rzymskiego procesu beatyfikacyjnego śp. ks. Jerzego Popiełuszki, był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i miał kontakty ze znajomymi zabójcy duchownego kapitana Grzegorza Piotrowskiego - donosi "Tygodnik Powszechny".

  • SDP zaniepokojone listem szefa Axel Springer | 22-03-2017 21:45:00

    INFO: Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziło zaniepokojenie listem p. Marka Dekana, szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer, do dziennikarzy - podaje tvp.info.

  • Owsiak apeluje do Pierwszej Damy | 22-03-2017 19:30:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak, szef WOŚP, napisał list do p. Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki prezydenta RP.

  • 4 lata więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji | 22-03-2017 17:30:00

    INFO: Cztery lata więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji orzekł sąd wobec p. Stanisława Sz., prawnika z obywatelstwem Polski i Rosji - donosi stooq.pl.

  • Twarz stanu wojennego nawołuje do buntu wojska | 22-03-2017 15:30:00

    INFO: P. Marek Tumanowicz, dziennikarz, który w mundurze prowadził Dziennik Telewizyjny w czasie stanu wojennego, nawołuje żołnierzy do buntu i "lania pisowskiej swołoczy" - podaje wp.pl.

  • Nowe wątki ws. śmierci Wójcikowskiego | 22-03-2017 13:15:00

    INFO: Pojawiły się nowe wątki w sprawie tragicznego wypadku posła ruchu Kukiz'15 śp. Rafała Wójcikowskiego - informuje "Rzeczpospolita". Prokuratura szuka kierowcy tira, który mógł widzieć zdarzenie.

  • W prokuraturze jest doniesienie na Tuska | 22-03-2017 11:00:00

    INFO: Do prokuratury złożono zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez p. Donalda Tuska w związku z tragedią smoleńską - mówi w "Gazecie Polskiej Codziennie" JE Antoni Macierewicz, szef MON z PiS.

  • Znikną przepisy zakazujące znieważenia prezydenta? | 22-03-2017 06:45:00

    INFO: "Rzeczpospolita" zastanawia się, czy znikną przepisy zakazujące znieważenia głowy państwa. Mimo obietnic składanych przez rząd, prace stanęły w miejscu.

  • NIK: Nieprawidłowości na wszystkich szczeblach | 21-03-2017 21:45:00

    INFO: NIK ocenia działania organów administracji publicznej na rzecz prawidłowego zagospodarowania odpadów komunalnych jako niedostateczne i nieskuteczne.

  • Rząd groził konfiskatą majątku? | 21-03-2017 19:30:00

    INFO: "Dziennik Polski" opisuje groźby "konfiskaty majątku" pod adresem założyciela Fundacji Czartoryskich.

  • Rząd unieważnił dokument dot. polityki migracyjnej | 21-03-2017 17:30:00

    INFO: Rząd unieważnił przyjęty w 2012 r. dokument wyznaczający główne kierunki polityki migracyjnej Polski - podaje wp.pl.