Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-12-2016 11:00:00

Morawiecki dał 100 mln zł pożyczki dla zadłużonej gminy

INFO: JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS, pozytywnie zaopiniował wniosek o udzielenie blisko 102 mln zł pożyczki zadłużonej gminie Rewal - podaje bankier.pl.

 

Pieniądze zostaną przekazane na restrukturyzację zadłużenia, ponieważ zachodniopomorska gmina ma nie tylko kredyty w bankach, ale również w parabankach. Jak tłumaczy p. Robert Skraburski, wójt gminy Rewal, zadłużenie to efekt dużych inwestycji (w tym w ramach korzystania z dotacji unijnych), przy jednoczesnym spadku sprzedaży mienia komunalnego.

Portal podaje, że zadłużenie gminy Rewal na koniec września br. wynosiło blisko 133,7 mln zł (256% dochodów).

 

Zobacz także: Parabank doprowadza do ruiny gminę Rewal

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • 27 lipca 2009: Naprawić pojęcia!

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Naprawic-pojecia,2,ID386633563,n
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.

  • Szczecin bez Pomnika Wdzięczności | 18-11-2017 06:45:00

    INFO: W Szczecinie trwają prace przy demontażu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej - podaje onet.pl.

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.