Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-11-2017 14:15:00

Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę

INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

 

Minister zezwolił, by deweloperzy projektowali miejsce na pralkę także w innych pomieszczeniach niż łazienka. Podobne zmiany dotyczą aneksu kuchennego. Jednak najbardziej kontrowersyjną zmianą jest wprowadzenie przepisami minimalnej powierzchni mieszkania. Zgodnie z nowym rozporządzeniem całe mieszkanie musi mieć minimum 25 m2. Chodzi m.in. o zapewnienie odpowiedniego komfortu używania lokalu jego mieszkańcom.

Zdaniem deweloperów, wejście w życie przepisów rozporządzenia sprawi, że nie będą mogli budować tzw. mikroapartamentów, które ostatnio stały się modne przede wszystkim wśród młodych ludzi. Ich zdaniem "nie istnieje żadne logiczne uzasadnienie dla narzucania minimalnej powierzchni lokalu w sytuacji, kiedy deweloperzy bez problemu znajdują nabywców takich lokali, a to oznacza, że ludzie są nimi zainteresowani i chcą w nich mieszkać".

 

Źródło: tvn24bis.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 18-11-2017 16:33:22 | odpowiedz
  I to że bez trudu deweloperzy znajdują klientów na klitki poniżej 25 m2 jest właśnie wystarczającym uzasadnieniem.
  Korzystając z małej zdolności kredytowej i pędu młodych do posiadania własnego lokum deweloperzy podnoszą cenę metra kwadratowego budując klitki, na które w normalnym kraju nie byłoby nabywców. Gdyby przypadkiem Polska została wreszcie normalnym krajem, młodzi ludzie zostaliby z niesprzedawalnymi "pokojami".
  • 18-11-2017 16:52:10 | odpowiedz
   "Na które w normalnym kraju nie byłoby nabywców."

   Swietnie, ale Polska nie jest normalnym krajem, tylko republika bananowa, ktora dopiero sie dorabia na bananach. Jak sie dorobi, to kazdy mlody czlowiek bedzie sobie kupowal apartamentowiec z jachtem gratis.

   Te dyrektywy wskazuja na cos innego, wladza traktuje ludzi jak bydlo, bo jak bydlo wyznacza jaka ma byc sciolka, jakie klatki, i tak samo ludziom, jakie klatki, jakie krycie samic przez samcow, itd. Hodowla niewolnikow.
   • 18-11-2017 21:51:08 | odpowiedz
    Nigdzie nie jest ani napisane ani powiedziane, że młody człowiek ma mieć kupione własne mieszkanie. Zadłużanie się na starcie życia nie jest ani mądre ani dobre ani bezpieczne. Z niesprzedawalną klitką zadłużony po uszy młody człowiek byłby po prostu "przywiązany do ziemi". Wymaganie iż w łazience ma być miejsce na pralkę jest rzeczywiście spadkiem po dawnych czasach, pralka z powodzeniem może stać w kuchni.
 • 18-11-2017 16:49:23 | odpowiedz
  "Minister zezwolił, by deweloperzy projektowali miejsce na pralkę także w innych pomieszczeniach niż łazienka"

  Prawde mowiac bardziej to mnie rozwalilo, bo nawet nie wiedzialem, ze to minister decyduje gdzie ja stawiam pralke.

  Moja pralka poczula sie dowartosciowana, ze mna nieco gorzej, bo wspomnialem innego fachowego decydenta -- tow.Gomulke.

  Moze redakcja zapyta tow.ministra jaki kolor zaslon ma byc w mieszkaniu ;-).

 • Rodzina na swoim, czyli kto do kogo dopłaca

  Sprawa pozornie - jak zwykle - miała być prosta. Chcesz kupić na kredyt pierwszy dom/mieszkanie o określonej wielkości to dostaniesz refundację części kosztów odsetek. Mieli skorzystać...
 • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

  Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...
 • Lewacka nowomowa, czyli słownik III RP

  Idea jest prosta jak budowa grabi: wypisujemy tu hasła, które w przyszłości posłużą za podstawę leksykalno-frazeologiczną "Słownika Poprawnej Polszczyzny Czasów Słusznie Minionych". ja zaczynam: ...
 • Dlaczego mieszkania są takie drogie?

  Witam Czy ma ktoś namiary na prawicową analizę przyczyn wysokich kosztów mieszkań w Polsce (budowa oraz rynek wtórny)? W sumie ciekawy temat.
 • Wybory w Irlandii 2011

  Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...

Poczytaj również